Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Модератор: sapuna

Сандокана
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юли 28, 2015 8:46 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от Сандокана »

Здравейте колеги,
прочетох цялата тема , не мога да се сета за нещо нужно тъй като сте изброили всичко , но никъде не видях вадачка за куки щото тия гадини по някоъ път гълтат до.... Според мен най-необходимото за начало е това което си ползваш с по 1/2 резервни другото с времето ... Успех ... дано да съм бил полезен :)
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от antivik »

Сандокана написа:Здравейте колеги,
прочетох цялата тема , не мога да се сета за нещо нужно тъй като сте изброили всичко , но никъде не видях вадачка за куки щото тия гадини по някоъ път гълтат до.... Според мен най-необходимото за начало е това което си ползваш с по 1/2 резервни другото с времето ... Успех ... дано да съм бил полезен :)
Санде, ти шаранджийска кука виждал ли си....??? :roll: А знаеш ли първоначално, колко предпазливо пипа дъртия шарандак, преди да реши да нагълта, а кога нагълта и усети нещо де не е за ядене, веднага изплюва/то за това се прави косъм, че да се закачи/ и това да не ти е костур или Бяла риба де гълта чак до гъза....
То човек се радва да успее да направи ръна и да го закачи, а да си вкара куката до корема кат Слънчак, забрави.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Сандокана
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юли 28, 2015 8:46 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от Сандокана »

antivik написа:
Сандокана написа:Здравейте колеги,
прочетох цялата тема , не мога да се сета за нещо нужно тъй като сте изброили всичко , но никъде не видях вадачка за куки щото тия гадини по някоъ път гълтат до.... Според мен най-необходимото за начало е това което си ползваш с по 1/2 резервни другото с времето ... Успех ... дано да съм бил полезен :)
Санде, ти шаранджийска кука виждал ли си....??? :roll: А знаеш ли първоначално, колко предпазливо пипа дъртия шарандак, преди да реши да нагълта, а кога нагълта и усети нещо де не е за ядене, веднага изплюва/то за това се прави косъм, че да се закачи/ и това да не ти е костур или Бяла риба де гълта чак до гъза....
То човек се радва да успее да направи ръна и да го закачи, а да си вкара куката до корема кат Слънчак, забрави.
Може , аз не съм толкова компетентен но лично на мен ми се е случвало да нагълта доста (говоря за шаранчета 2/3 кила) на пружина с 4 куки 2 от горе и 2 от толо с по голям повод 4 см едвам я извадих като немам вадачка... : D
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от kevlar »

Ей ся те оправиха....
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от hshopov »

Сандокана написа:
antivik написа:
Сандокана написа:Здравейте колеги,
прочетох цялата тема , не мога да се сета за нещо нужно тъй като сте изброили всичко , но никъде не видях вадачка за куки щото тия гадини по някоъ път гълтат до.... Според мен най-необходимото за начало е това което си ползваш с по 1/2 резервни другото с времето ... Успех ... дано да съм бил полезен :)
Санде, ти шаранджийска кука виждал ли си....??? :roll: А знаеш ли първоначално, колко предпазливо пипа дъртия шарандак, преди да реши да нагълта, а кога нагълта и усети нещо де не е за ядене, веднага изплюва/то за това се прави косъм, че да се закачи/ и това да не ти е костур или Бяла риба де гълта чак до гъза....
То човек се радва да успее да направи ръна и да го закачи, а да си вкара куката до корема кат Слънчак, забрави.
Може , аз не съм толкова компетентен но лично на мен ми се е случвало да нагълта доста (говоря за шаранчета 2/3 кила) на пружина с 4 куки 2 от горе и 2 от толо с по голям повод 4 см едвам я извадих като немам вадачка... : D
Малко куки си сложил,Санде....не 4 а 8 куки на пружината поне! :rolleyes: :lol:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от sapuna »

В моя има и Капчица ,Нимезил ,Тайлолхот ,Диклофенак Дуо ,лют червен пипер и дъвки.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от delio-haidutin »

Сандокана написа: 4 куки 2 от горе и 2 от толо с по голям повод 4 см
колега ,гледам си от скоро тука ,и не си запознат с '"подводните течения и скали" :lol: не коментирай с колко въдици и куки ловиш :idea: ,и за ядене не споменавай.ако искаш на някой да правиш на пук ,има една тема "ХВАНИ И ИЗПЪРЖИ",там на някои им се бърка в зад@ика. :lol: :lol: :lol: :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от hshopov »

sapuna написа:В моя има и Капчица ,Нимезил ,Тайлолхот ,Диклофенак Дуо ,лют червен пипер и дъвки.
Недей лъга,маймунке мръсна...ти имаш сак,а не куфар :fishing2:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от топлия »

Кви пружини, кви пет лева, кви четири куки. Ти изобщо видя ли темата.
Шаранджийски куфар ,не бракониерски.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от hshopov »

топлия написа:Кви пружини, кви пет лева, кви четири куки. Ти изобщо видя ли темата.
Шаранджийски куфар ,не бракониерски.
Ще се научи момчето...не го захапвай и ти така :D
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
nemalabavo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Юли 04, 2011 2:26 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от nemalabavo »

Никъде не е казано,че трябва да имаме шаранджийска стойка за 150 лв или за 850 лв. Аз си карам вече 4 години с колчета за 1 лв всяко и мисля,че ще надживеят и децата ми :)
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от hshopov »

nemalabavo написа:Никъде не е казано,че трябва да имаме шаранджийска стойка за 150 лв или за 850 лв. Аз си карам вече 4 години с колчета за 1 лв всяко и мисля,че ще надживеят и децата ми :)
Евала. Най смисления пост в тази едногодишна тема.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от antivik »

Верно бе.....кой се сети да възкреси тази темичка? Дано поне авторът и да се сети да пише оборудвал ли си е куфара и с какво? Че сега, като я изчетох наново гледам колко много неща са пропуснати, като оборудване.
Най-важното хартия за гъз, количество - според задните части :wink: , паста и четка за зъби, гребен, огледалце и прибори за бръснене, шампоан и репиленти против комари и жилещи. Освен това тенджера, хаванче и чукало за чесън/за шкембе-чорбата/, посудина за салата и мезелъци, съответно скара за жар или газов котлон, прах за пране, миещи продукти за посудината....и съответните продукти за консумация. Излиза, че само с 1 куфар няма да се размине човек :rolleyes: :lol:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от Vesko1 »

antivik написа:Верно бе.....кой се сети да възкреси тази темичка? Дано поне авторът и да се сети да пише оборудвал ли си е куфара и с какво? Че сега, като я изчетох наново гледам колко много неща са пропуснати, като оборудване.
Най-важното хартия за гъз, количество - според задните части :wink: , паста и четка за зъби, гребен, огледалце и прибори за бръснене, шампоан и репиленти против комари и жилещи. Освен това тенджера, хаванче и чукало за чесън/за шкембе-чорбата/, посудина за салата и мезелъци, съответно скара за жар или газов котлон, прах за пране, миещи продукти за посудината....и съответните продукти за консумация. Излиза, че само с 1 куфар няма да се размине човек :rolleyes: :lol:
...и да добавя още нещо за пролетно летния сезон-поне 2 ампули урбазон,2 спринцовки и 2 игли.Помагат много при ухапване от пепелянка,стършел или стоножка докато стигнете до болницата.Чупиш ампулата,изтегляш урбазона...пръскаш малко да излезе въздуха...забиваш си я отзад над бузата и натискаш.По принцип трябва да се вкарва венозно...ама за там се искат умения.Та това е единственото спасение да не се направи алергичен шок и задушаване преди болницата ако сте ухапан от тези гадини.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”