Какъв аромат да ползвам за Дунава?

Модератор: sapuna

Emil74
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 2:23 pm

Какъв аромат да ползвам за Дунава?

Мнение от Emil74 »

Здравейте,
Мой приятели са ходиха за риба на Дунава и са хванали един див щаран около 7кг. В стомаха му са открили само миди. Въпроса ми е какво мога да ползвам за да предизвикам интереса на шарковците ? Има някакви аромати на миди които се продават? Аз ходя много рядко на риба и не съм експериментирал.
Може ли някой да ми помогне със съвет какво да ползвам ? :fishing2:
stisho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 2:33 pm

Re: Какъв аромат да ползвам за Дунава?

Мнение от stisho »

За Дунава си направи качамак и размачкай в него две степчета ягода.
Emil74
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 2:23 pm

Re: Какъв аромат да ползвам за Дунава?

Мнение от Emil74 »

Това за степчетата съм го чел но не съм го пробвал. Благодаря, за съвета ще го пробвам. А за царевица какви аромати ползвате?
Константин-Динков
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 2:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Какъв аромат да ползвам за Дунава?

Мнение от Константин-Динков »

Брат, много е лесно. Слагаш здряла царевица и я пулниш с вода, чакаш да вкисне(да мирише на повръщано) и ако искаш сложи анасон. Предлагам ти да хвърляш на косъм защото е популярно и се хващат хубави риби. Ако незнаеш как да хвърляш на косъм питай някой рибар приятел или в някой магазин, защото ако е в форум няма да предобиеш ясна представа. Качамака наистина действа но ти трябва някак да захранваш, да направиш петно за шарана. Ако нямаш ракета или лодка сложи пружина и мятай на едно място. Това е което мога да ти препоръчам. А на пружината слагаш качамака и чаревицата,т.е. като направиш качамака го сложи в кофа и изсипи малко царевица от вкисналата, може и някое топче. Има много захранки но това е най добрия вариант ако нямаш лодка или ракета.
idtf
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Авг 08, 2015 9:33 pm

Re: Какъв аромат да ползвам за Дунава?

Мнение от idtf »

Колега , аромати има всякакви кеф ти банан , ягода, миди, чесъни,ананаси и изобщо квото си помислиш.
Лично аз бих предпочел сладките аромати за топлите месеци но и другите са си ефективни :) http://yanimar-carp.com/%D0%B7%D0%B0%D1 ... 0%B0%D0%BD" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; ето ти линк в момента са на добра цена протеиновите топчета диповете също разгледай и виж какъвто вкус си пожелаеш има :) надявам се да съм бил полезен
Константин-Динков
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 2:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Какъв аромат да ползвам за Дунава?

Мнение от Константин-Динков »

Иксаш съвет добре. Прочети за шарана, на какво се лови,как,къде,кога и т.н. Аз четох и това което ми направи впечетление е,че той е като прасето. Яде всичко, колкото по-голям е шарана толкова повече неща яде. Твоите приятели са намерили миди в стомаха на шарана защото е бил по-голям и ги е нагълтал. Предлагам ти да направиш всичко ама внимавай казвам всичко защото това е най-важното. Направи така,че да привлечеш шарана, привлечеш ли го той ходи само по дъното и яде. вида му на ядене е така,гълта плюй. Ако си на косъм гледай да е вдигнат косъма,примерно царевица и гъба малко парченце колкото да държи стръвта горе. Забележи ли стръвта така нареченото прасе отива и я лапва,неуспява да види куката и да избяга защото я е долу и не се вижда. Щом глътне царевицата куката влиза, изпюй ли я тя се забива. От там нататък си ти. Наслука,колега!!!
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Какъв аромат да ползвам за Дунава?

Мнение от Bigmarlin »

:roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”