Захранване на див водоем?

Модератор: sapuna

Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от Bigmarlin »

За шарана ,че е валяло не го бърка,според мен а за амура не знам.
Ловил съм големи по време на дъжд,в затишието де :wink: ,както съм и бил свидетел при улавянето на такива.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от delio-haidutin »

но това беше миналата седмица ,при поройните дъждове,времето захладня ,излезе променлив вятър,час и нещо вали ,после аха да напече ,и пак на ново.а там някаква промяна във времето да има ,и не пипва.язовира е дълбок,има и 2 дерета от рекичките,с точност не ги знам къде се намират ,но по обяснения на пазачите ,са на около 80-90 м от брега,та и там вкарвам,но с маркера не мога да хвана ,къде е дерето и къде отивам на по-дълбоко.та карам малко на късмет ,една по-навътре ,една по-наблизо +; - 10 м
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
dizela_88
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 6:13 pm
Местоположение: Якимово , Монтана

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от dizela_88 »

За следващия ми излет съм решил да отида привечер да сложа шамандури (обикновено търся да има подводен праг или друга промяна в релефа , но не повече от 4-5 метра дълбочина) и да разхвърлям една кофа 7-8 килограма на ширина около 30-40 метра.На сутринта ставане рано и мятане на монтажи с PVA пълни със същата царевица и на една от въдиците и за стръв от нея , за да не влизаме с лодката.Като така мисля да процедирам и останалите дни , вечер основно хранене сутрин със самите монтажи дохранване.Царевицата ще я варя на място за да няма прокисване като ще слагам и жито в нея , но без никакви аромати.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от Bigmarlin »

С житото има вероятност да събереш дребосъка,ама покрай него знаеш ли .....
Не че шаро не обича житце,папа го.
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от MiTaKa™ »

На всеки язовир е различно , преди две седмици бях към Кюстендилско там до преди този излет хранех с кисната суха царевица и 5-6 вида семена. Сега я варих отделно семената , след това изцеждане и ароматизиране + меласа по съвет на една легенда :) ,за два дни и половина останах много доволен.
А до миналата седмица бях на Копринка имах 10 кг пак варена и ароматизирана , но пък неуцелих мястото , след това със сонар видях , къде е дерето но хубавата царевица беше свършила и киснех суха и ударите бяха по един на ден. За мен лично варена царевица + семена е най-добрия варянт, а това колко ще се храни зависи от петното и колко дни ще стоиш , имайки предвид , че се слага семена и жито няма как да се избегне и дребната риба която омита всичко . Равносметката за последния излет 3 стойки 5 дни 40кг царевица.
П.П Не знам защо се базикате с Диман , като всичко което е написа е точно така , и аз следя за могила , дере , или вливаща се река там са рибите!
П.п2:Аз пък на дивите язовири забравих за спомба и ракетата , дори и за лодката за захранка (ако е + 160м) , сега разпъвах на 280 -300 , иначе не става
Последно промяна от MiTaKa™ на Чет Авг 27, 2015 3:46 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от hshopov »

MiTaKa™ написа:На всеки язовир е различно , преди две седмици бях към Кюстендилско там до преди този излет хранех с кисната суха царевица и 5-6 вида семена. Сега я варих отделно семената , след това изцеждане и ароматизиране + меласа по съвет на една легенда :) ,за два дни и половина останах много доволен.
А до миналата седмица бях на Копринка имах 10 кг пак варена и ароматизирана , но пък неуцелих мястото , след това със сонар видях , къде е дерето но хубавата царевица беше свършила и киснех суха и ударите бяха по един на ден. За мен лично варена царевица + семена е най-добрия варянт, а това колко ще се храни зависи от петното и колко дни ще стоиш , имайки предвид , че се слага семена и жито няма как да се избегне и дребната риба която омита всичко . Равносметката за последния излет 3 стойки 5 дни 40кг царевица.
П.П Не знам защо се базикате с Диман , като всичко което е написа е точно така , и аз следя за могила , дере , или вливаща се река там са рибите!
Напълно подкрепям! П.П. Никой не се бъзика с Диман...повярвай ми! Просто пишещите му, си имат малко или много,приказка с него! :smt023( Диман е институция)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от MiTaKa™ »

Пък и топчетата му работя :)
Изображение
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от hshopov »

MiTaKa™ написа:Пък и топчетата му работя :)
Топчетата не ги коментирам( имам негови дипове) те са доказани! По важното и хубавото е,че колеги,като него се включват в подобни теми...от тях има какво да се научи!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от Димитър Чаушев »

MiTaKa™ написа: П.П Не знам защо се базикате с Диман , като всичко което е написа е точно така , и аз следя за могила , дере , или вливаща се река там са рибите!
П.п2:Аз пък на дивите язовири забравих за спомба и ракетата , дори и за лодката за захранка (ако е + 160м) , сега разпъвах на 280 -300 , иначе не става
Имаш мене в предвид ,нали ? Не се базикаме а даваме скрити жокери :D
Ами ако дъното е равно , ами ако ловиш на 90 метра , ами ако рибата е наплашена от лодки , ами ако е свикнала че плясък значи храна , ами ако е късна есен и още много " ако " затова всичко което се напише е вярно (освен свободните съчинения разбира се )
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от sapuna »

Адаш ,хубаво нещо е играта на думи ,но много малко хора я владеят.Специално този пъзел може да се нареди по няколко верни начина и всички жокери са на масата.Остава всеки сам да избере своя и им намери мястото ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от Димитър Чаушев »

Така е! Нека се напрегнат малко, смляно и здъвкано е най лесно за гълтане :lol:
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от hshopov »

Димитър Чаушев написа:Така е! Нека се напрегнат малко, смляно и здъвкано е най лесно за гълтане :lol:
Вие и в шаранския така си говорите с подхилкване и недомлъвки...кажете го в прав текст та да се знае. Храненето е сложна материя не е направа на монтаж :D
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от Димитър Чаушев »

hshopov написа:
Димитър Чаушев написа:Така е! Нека се напрегнат малко, смляно и здъвкано е най лесно за гълтане :lol:
Вие и в шаранския така си говорите с подхилкване и недомлъвки...кажете го в прав текст та да се знае. Храненето е сложна материя не е направа на монтаж :D
Ицо който ме е питал с каквото и до колкото мога помагам знеш. Всичко не се казва, и това знаеш .
За храненето ти го каза :drinkers: . Който не го е разбрал ........
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от hshopov »

Знам Мите...шегувам се
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
aqwa_81
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 3:57 pm

Re: Захранване на див водоем?

Мнение от aqwa_81 »

hshopov написа:По скоро силния аромат на захранката или неподходящ такъв за сезона! Който храни той ще хванИ !
някой по-вещ в "занаята" може ли да ми обясни за кой сезон какво е подходящо , или отново всичко е до конкретния водоем
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”