Моля за съвет!!!

Модератор: sapuna

Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Моля за съвет!!!

Мнение от dannySvishtov »

Здравейте колеги нов съм във форума и предварително се извинявам на модераторите ако темата не е на мястото си...
Значи ловя на едно място където предимно кълве Бяла Мряна,Морунаж,Скобар и Кефал та рибите кълват но удря веднъж и се отказва как да подходя в тази ситуация какъв е проблема че рибата не бута настървено имам множество кълванета а малко риби за деня ловя на фидер с контейнер за бял червей съответно само на бял повод 0.14 около 25-30 см рибите са от порядака на 600-700 гр и над 1 кг .. Благодаря предварително на колегите отзовали се на помощ :)

:fishing12: :fishing12: :fishing12: :fishing12:
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от azareus »

Като цяло ти опита ли да промениш нещо по линията, или в презентацията на стръвта? Дай насоки да видим къде може да е проблема ...
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от dannySvishtov »

опитах промяна във повода по тънак и различни размери на куките и все същия резултат...
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от azareus »

Следващият път опитай с по-дълъг повод, същото опитвай да променяш начина на презентация на стръвта. Поне в моята практика такива неща са помагали, а е имало случаи, когато и нищо не помага ... :)
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от dannySvishtov »

Благодаря ти за съвета определено ще опитам.. но много удари и само единични нямам обяснение от 200 удара имам от 13 до 15 риби не че са малко но в предвид бройката калванета е направо смешно определено ще опитам съвета ти и да видим какво ще се получи!Още веднъж благодаря
Valio_ribata
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:14 pm

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от Valio_ribata »

Колега на река Искър ми се случва същото нещо. Много удари малко извадени риби, забелязах ,че има много дребосък и едрата риба не може да се дореди от тях.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от chirusa_bg »

Увеличи дължината на повода. Направи го 2-3 пъти по-дълъг.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от dannySvishtov »

Колега аз ходя на Росица но няма дребна риба пробвах да сменя куката с малка абсолютно същата работа удар силен и рязак и после до там ... незнам явно проблема е друг тези дни се очертава да ходя и ще пусна по дълъг повод да видим тогава какви ще са кълванетата
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от dannySvishtov »

Благодаря ви много колеги за съветите така и ще направя увеличавам повода и да видим резултата какъв ще бъде благодаря ви още веднъж
staso_79
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 6:33 pm

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от staso_79 »

Здравей, колега!

Аз не съм много опитен в риболова на фидер, но така както описваш положението, ще ти предложа 3 идеи, дано ти е полезно!

1. В бързей ли ловиш? Ако е така, много внимавай с дългите поводи, понеже много бързата вода вдига дългия повод доста над дъното, което предполага повече кълванета от дребни рибки. Ако ловиш на едра стръв (4-5 червея да речем) е нормално при кълване на дребни рибки да имаш празни взимания. Дребосъка кълве доста стръвно и има вероятност да го бъркаш с едра.

2. Има ли възможност в монтажа ти да има грешка? Ако се поразровиш ще откриеш няколко фидер монтажа, при които кълването се отчита директно на върха, без да се мърда хранилката. По-ефективно е, понеже рибата не усеща директното съпротивление на хранилката, и по-малко се откача. А в същото време кълванетата са по-отчетливи.

3. Да не би да бодеш червеите така че да не се показва върха на куката? Ако е така, нормално е рибите да не се закачат. За рибки до килограм, по мое мнение, кука по-едра от номер 14 (от качествените) не ти трябва. Слагаш 3-4-5 червея и ги нареждаш така, че върха на куката да се показва.

Успех!
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от dannySvishtov »

Аз от скоро ловя на фидер затова се допитвам до вас тъй като не ми е най силната страна този риболов но мисля че линията ми няма грешка при монтажа също и стръвта я слагам както си му е реда пробвах и на 2 червея само зиманията са същите ... дори пробвах да добавя и маниста тъй като водата беше леко мътна и пак същата работа в интерес на истината направих един доста добър риболов но в предвид кълванетата които имах си мисля можеше да е много по добре затова държа да вметна че всеки един коментар ми е много полезен за да мога сам да си отговоря къде греша благодаря ви още веднъж мисля че грешката е в повода трябва да е по дълъг но определено ще опитам и с други монтажи да видя как ще е и при тях :)
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от kevlar »

Силно ли е течението,коолега?
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: Моля за съвет!!!

Мнение от dannySvishtov »

Не много с фидер 25 гр се задържам идеално без проблеми защо ?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”