Младши шаранджия

Модератор: sapuna

plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

Здравейте колеги аз съм Пламен на 28г. от Пловдив и се запалих по шаранджийския риболов, но типърва започвам от нулата, с някой основни умения. Закупих един цял шаранджийски комплект три въдици (Шимано Аливио) с три макари (Тубертини Маверик) , стойка(Carp pro) алуминиева със сигнализатори и оптигачи, и куфарче с всично нужно за тази риболов (лидкор, поводи за косъм с противоосукване ,олова,вирбели,куки,термо шлалхи,повдигачи и други. Та бихте ли ми помогнали със съвети за оборудването и как да го използвам, имам много мерак и желание да стана добър шаранджия, не ме щадете от към всякъкви съвети относно тази риболов. Благодаря ви предварително и наслука.
Последно промяна от plamen_fish на Сря Мар 09, 2016 10:40 pm, променено общо 1 път.
Аватар
to6ko_lo6ko
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 10:18 am

Re: Младши шаранджия

Мнение от to6ko_lo6ko »

Моят съвет е да си купиш един Буквар и да го прочетеш! После прочети и форумите. Чак тогава задавай конкретни въпроси, защото единственото нещо, което можеш да получиш от някой, без да го има е акъл!
marian.72
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 2:23 pm

Re: Младши шаранджия

Мнение от marian.72 »

Здравейти :axe:
Д. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 5:33 pm

Re: Младши шаранджия

Мнение от Д. Димитров »

carpbg
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Младши шаранджия

Мнение от hshopov »

Здравей Пламене! Честито ти шаранджийско оборудване! За съжаление,никой няма да се нагърви със задачата да ти отговори,защото въпроса ти изисква много ама много писане! Конкретизирай , какво не ти е ясно за да можем да ти дадем съвети! Държа да отбележа,че тук във форума,можеш да намериш адски много информация. За целта е нужно да използваш търсачката и най вече да не те мързи да четеш! След като направиш това каквото те посъветвах,ако имаш нещо неясно,задай конкретен въпрос и ще получиш отговор! Можеш да погледнеш и тук http://www.carpbg.com/forum/index.php?s ... 110b19c10c ! Добър шаранджия се става с много ходене по водоемите и по-малко писане във форума! Пожелавам ти успех!
Последно промяна от hshopov на Сря Мар 09, 2016 11:08 pm, променено общо 1 път.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

Благодаряти колега hshopov ще послушам съвета ти, а за оборудването какво ще кажите добро ли е
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Младши шаранджия

Мнение от hshopov »

plamen_fish написа:Благодаряти колега hshopov ще послушам съвета ти, а за оборудването какво ще кажите добро ли е
Ако ти пасва в ръцете...ако ти е удобно на теб,защо да не е добро.? Заеми се с четене,сглоби информацията в главата си
,полови с въдиците и се учи от грешките си. Не се плаши да експериментираш и резултатите няма да закъснеят. Няма по голям учител от практиката.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Младши шаранджия

Мнение от kevlar »

hshopov написа:
plamen_fish написа:Благодаряти колега hshopov ще послушам съвета ти, а за оборудването какво ще кажите добро ли е
Ако ти пасва в ръцете...ако ти е удобно на теб,защо да не е добро.? Заеми се с четене,сглоби информацията в главата си
,полови с въдиците и се учи от грешките си. Не се плаши да експериментираш и резултатите няма да закъснеят. Няма по голям учител от практиката.
Браво бе адаш, много мъдър отговор!
Мисля, че този отговор, напълно може да закрие темата.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

Благодаря ;) това и ще направя
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Младши шаранджия

Мнение от delio-haidutin »

plamen_fish написа:Благодаряти колега hshopov ще послушам съвета ти, а за оборудването какво ще кажите добро ли е
не оборудването е най-важно :idea: а подхода към риболова и най-вече търпението.едно е да хвърляш в някой паткарник и дето се вика ,на 'гола кука ' да ти кълват,друго е на водоем с ограничена популация на шаран и да имаш търпение да не се откажеш че за 3-4 часа ,нищо не ти е клъвнало.защото точно на такива водоеми ,тръпката и адреналина са на макс ,а в тъкива моменти най -много се допускат прибързани грешки ,които могат да ти костват рибата-повярвай ми. :D
за монтажите има много теми ,и тука и в другия форум,прочети ,виж кое как е ,но знай че има една приказка " което го пише по книгите ,не расте по нивите",т.е практиката ще те научи и покаже кое как става.пък което не ти е ясно ,питай ,тук и там ,все някой ще ти отговори( не са много сладкодумните ,но както и да е).
успех :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

delio-haidutin написа:
plamen_fish написа:Благодаряти колега hshopov ще послушам съвета ти, а за оборудването какво ще кажите добро ли е
не оборудването е най-важно :idea: а подхода към риболова и най-вече търпението.едно е да хвърляш в някой паткарник и дето се вика ,на 'гола кука ' да ти кълват,друго е на водоем с ограничена популация на шаран и да имаш търпение да не се откажеш че за 3-4 часа ,нищо не ти е клъвнало.защото точно на такива водоеми ,тръпката и адреналина са на макс ,а в тъкива моменти най -много се допускат прибързани грешки ,които могат да ти костват рибата-повярвай ми. :D
за монтажите има много теми ,и тука и в другия форум,прочети ,виж кое как е ,но знай че има една приказка " което го пише по книгите ,не расте по нивите",т.е практиката ще те научи и покаже кое как става.пък което не ти е ясно ,питай ,тук и там ,все някой ще ти отговори( не са много сладкодумните ,но както и да е).
успех :drinkers:
Благодаря колега, много си прав ;) времето и практиката е най големия учител
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Младши шаранджия

Мнение от a4koy »

Колега аз съм на същия принцип.Оборувах се скоро време ,от Плд съм,може да обменяме опит заедно,изчел съм този и още 1 2 форума.Ако мога да съм ти полезен тук или на водоема ,драсни на лично да се разбрем.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Младши шаранджия

Мнение от hshopov »

a4koy написа:Колега аз съм на същия принцип.Оборувах се скоро време ,от Плд съм,може да обменяме опит заедно,изчел съм този и още 1 2 форума.Ако мога да съм ти полезен тук или на водоема ,драсни на лично да се разбрем.
То така е най добре да се прави! :wink: Отделно четене и правилни изводи!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Младши шаранджия

Мнение от a4koy »

Ами толкова съм изчел и съвети от теб и други активни в форума,с думи и писане може да се придобие обща представа,за монтажи и тнт.Но всичко е до водоема,така че дали с поп-ъп или не ...всичко зависи от много фактори които се виждат на водоема.Ако има желание може да измислим някакви излети :)
plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

Ооо желание имам много, и аз тук от няколко дни чета всякъква иформация относно този риболов и ми е много интересно, но както казвате с четене само не става трябва и практика
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”