Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Модератор: sapuna

madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от madevil_82 »

Здравейте колеги , предстои ми едноседмична почивка в Елена в края на август и мисля да отделя малко време и на рибата на яз.Йовковци.След миналогодишния ми неуспех там , пак по време на почивката реших този път да пиша тук и да събера мнения и тактики за рибата там..Миналата година понеже ми беше за 1-ви път отидох почти с празни ръце както се казва , ей така да мине някой друг час на язовир за релакс както се казва.Оказа се че язовира беше дигнал много нивото на водата и се беше разлял доста.Няколко дена преди това беше много валяло и от нивите беше влякло директно в язовира.Интересува ме най-вече таранката , червеноперката , бабушката и др. мирни риби без шаран и амур понеже няма как да пренеса на 350 км всичките въдици и такъми , багажа няма да е никак малко :)Благодаря предварително и Наслука на всички колеги .
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от oneillbgm »

От абсолютно 100%-вият ми неуспех там миналата година ще се радвам ако някой отговори на въпросите ти, колега Мед девил. Но пък релакса си заслужаваше. Една хубава природа, сгушени селца... красив водоем.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от fozi073 »

Ще почивам там в една от къщите след няколко дни . Мисля да си взема мача , пък каквото стане :(
donceci
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Май 15, 2012 5:40 pm

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от donceci »

колега вземи си един спининг и няколко воблера,имаш голям шанс за някои костур или щука
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от fozi073 »

donceci написа:колега вземи си един спининг и няколко воблера,имаш голям шанс за някои костур или щука
Ще пробвам и аз , макар че ще мятам за първи път на спининг :lol:
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от goran2 »

Мятах аз миналата година цяла седмица на Яковски ръкав ама ядец.
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от madevil_82 »

Хищника е ясен колеги :)Ама нещо за плувчица докато чакаш на тапа звяра да дойде няма ли тази година .Никъде не намирам инфо от тази година за Йовковци ?Все едно никой не ходи там вече :)
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от BIGVAS13 »

Здравей колега .Ще се опитам да те насоча към място на което съм ловил.Като идваш от Елена завиваш към махала Вълчовци-Посока комплекс Трухчевата къща.Ще стигнеш разклон на пътя .Единият път води към къщата а другият тръгва покрай язовира.Хващаш пътя покрай язовира.На около 1.5 км от разклона-края на ръкава има прекрасни места за риболов.Внимавай много е дълбоко .На разстояние 1м. от брега беше над 12 м дълбоко.Рибата стои около 5 тия метър. Края на август е страшна жега. Успех !
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от Батко Емо »

На разстояние 1м. от брега беше над 12 м дълбоко. :shock: ?това верно ли е?
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от GE6_HUNT »

При пълно ниво има подобни места, но са малко по-далечко от метър.
На много близко разстояние (5-6 метра) и високо ниво на язовира до брега има 19 метра дълбочина, лично от мен измерено.
Има и по измични места, с по-малка дълбочина.
Да се има пред вид, че тези дълбочини са за северния бряг на Вълчовсия ръкав.
Южния бряг на ръкава е предимно с плиткажи.
В язовира има популация на мирна риба, но риболова като цяло е труден, заради бистрата вода и може би най-вече заради бракониерствата.

Успех!
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от madevil_82 »

Сега като погледнах картата , съм бил на руховския ръкав .Мястото е по-плитко има големи дълбочини , също и плиткажи с постепенно увеличаване на дълбочината .На плиткажа беше застанал местен дядо , като ловеше на 3,4 метра дистанция с директни телескопи на около 2м дълбочина , улова му беше от рано сутринта и после капо ( 3 бабушки и 1 таранка ).Имаше и друг местен за сом , като имаше късане през нощта ( по негови думи ) , е показа снимка с хубаво сомче все пак .Колега BIGVAS13 за другия ръкав който говориш незнам дали ще се оправим :) А и като гледам за каква дълбочина говориш леле мале :)Все пак ми се ще да се пробвам да я примамя към плиткото рибата , даже съм решил вечерта да отида да захраня както едно време с жито и малко кюспе , пък да видим на сутринта какво ще ни очаква :)На яз.Цонево съм го правил не един път това със житото , уви преди повече от 15 години беше това и се събираше доволно риба , за крастата да си начешим :)Забравих да кажа че не бях 100% капо миналата година :д едно кефалче 200-250 грама ми беше улова и доволно часовници :)
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от BIGVAS13 »

Колега madevil_82 тактиката Ти от яз.Цонево няма да проработи.Края на август жегите на Йовковци карат рибата да бяга в дълбокото. Плиткажите така обрастват с водорасли че не може да става дума за риболов.Колкото и захранка да хвърлиш риба в тази супа няма да примамиш - пробвано е.Но все пак Ти си знаеш какво ще правиш.Като се върнеш от почивката се надявам да напишеш няколко реда как е преминал риболова.Успех !
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от Батко Емо »

На Шилковци разрешено ли е ,ако знае някой да светне поп въпроса :roll:
madevil_82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 11:45 am

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от madevil_82 »

Колега абсолютно си прав за температурата на водата , че ще е чай :) , но причината да я пробвам именно с жито и царевица е , че точно до самия ръкав има ниви които се стопанисват.След жътва още след 1-я по силен дъжд колкото и да е модерна комбайната остава зърно по земята и то с водата от дъжда влиза в язовира.Което си е абсолютно естествена храна за рибите там , затова и мисля да пробвам по този начин да я примамя .Вече фактор ще бъде и доколко ще е високо нивото на водата естествено , а за водораслите там където бяхме миналата година си беше доста чистичко .Не съм хвърлял дъно и може би по-навътре ще е било обрасло , но на 10-15 метра беше много добре за риболов на плувка .А и колегата дето чакаше само сом не се оплака от водорасли , а по скоро от клони във водата и многото оставени тапи ( найлонови шишета ).Хайде със здраве на всички и който има инфо да драска по някой ред , всяка информация е полезна по един или друг начин . Наслука !!!
Аватар
PlamenCZE
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Юни 18, 2015 12:26 pm

Re: Язовир Йовковци :)Таранка , Червеноперка и др.

Мнение от PlamenCZE »

Здравей, давам ти съвсем прясна информация от Язовир Йовковци , бяхме там 2 дена от 6 сутринта до 20 вечерта и на другия ден от 11 на обяд до 1 през ноща. За съжеление нямам снимки на улова но можем да се похвалим с каракуди от порядъка на 300 - 700 грама. Повечето варират около 300-400 грама. 2 Малки щуки и един кyстур 850 грама.Kyстурa на малка рибка от рибарски magazin (без реклама). Щуките на малка червеноперка хваната от водоема. Мястото където бяхме е на големия мосT. Преди моста в ляво ако идваш от Елена и след моста от дясно ако идваш от Средни колиби,Велико Търново. Каракудата взема на царевица и торен

Дано да съм бил полезен, напиши после какво си направил.
Успех
GooD luck ~ HaVe FuN
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”