Ай чистито!!!!

Модератор: sapuna

lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от lozzy.68 »

Доста смислен пост,които са малко на последък,за което Благодарим!Но за жалост,мисля ,че все още много малък процент от ,,риболовците,, осъзнават,реално ,колко е тъжна действителноста !!! :( Наслука на всички разумни въдичари! :fishing1:
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от galin_fcb »

Забравих да спомена най-важното нещо поне по мое лично мнение.
Криминализиране на бракониерството!
Докато това не се случи всичко казано до сега направо отива в кофата за смет.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от lozzy.68 »

Отдавна е така в ЕВРОПА !!! :wink: А тука ...лъха на ..........Анадол.......... :drinkers:
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от HAZART »

ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Shark Hooks »

Някой знае ли какви са глобите за бране на риба по Европа ?
На килограм ли ги мерат или на бройка и видове риба ?
И колко ще е глобата за незаконен улов на 200 шарана в Англия,Германия,Франция,Италия ?
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от galin_fcb »

В Англия ако те хванат с толкова риба ще изгинеш у панделу!
За другите държави не знам.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Shark Hooks »

Нищо подобно !
Глобата е на бройка примерно на шаран по 5000 евро .
Ако не ти стигнат парите да си платиш глобата сам ще се молиш да те вкарат в затвора .
Защото ще ти вземат имотите ,колите а децата ще ти ги отнеме държавата .
Смятай сега 200 шарана по 5000 евро всеки и една есетра от 20 000 евро .
Когато копират глобите както там рядко ще има риболовец дето да си взима по две риби над
позволеното освен ако не е приготвил 10 000 евро .
В Норвегия дават по една Сьомга на ден максимум да си вземеш.
Имат билети за един ден риболов от 20-30 евро .
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от galin_fcb »

Shark Hooks написа:Нищо подобно !
Глобата е на бройка примерно на шаран по 5000 евро .
Това за коя Държава?
Не е за Англия гарантирам на 100%
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Shark Hooks »

Какво искаш да ми кажеш че в Англия няма глоби ли ?
Глобата за риболов без билет е 2500 паунда ако те хванат без риба там .
Ако те хванат с риба глобата е 50 000 паунда в Англия .
Освен това риба е забранено да се взима почти в цяла Англия .
Само глобите спират бракониерите там .
Да в Англия ти отварят и криминално досие ако те хванат ,но то се прави за контрол на рецидивисти.
Местните не ядът сладководни риби и килото на морските е около 7 паунда в магазина .
При улов на забранени видове от червената книга глобите стават космически в различните държави.
Това е начина с високи глоби за различните видове риби .
Англия не е хубав пример за българските риболовци свикнали всичко което хванат да го прибират .
И друго там ако те хванат да пиеш алкохол на водоема си изключен (без риболовен билет си) за винаги . Тука масово се пие и плюска на водоема , а боклуците задължително се оставят за спомен с години което си е ориенталското в гена .
Хич не ми пука за Англия тя е извън ЕС .
Ирландците са истинските хора на острова запомни го добре .
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от galin_fcb »

Абе пич ти май нещо не четеш!?!?!?!?!
Аз ти казвам че ако в Англия те хванат с толкова риба ще те опандизят ти ми пишеш "Нищо подобно"
После ми обясняваш кое какво и колко..................
Някой от нещата за Англия които си написал са истина ама защо мислиш че съм си помислил че няма глоби в Англия не знам,аз такова нещо не съм казал НИКЪДЕ!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Corewin »

Аз мисля , че от тази промяна в управлението на РИБНИТЕ РЕСУРСИ може да излезе нещо много положително.Но само , ако всички съвестни риболовци вземат отношение по този въпрос.Защо да не можем и ние да си го направим хубаво, както в останалата част от Европа.
Кои сдружения могат да кандидатстват за управление на риболова в тези 11 държавни язовира? По закон „лицата, упражняващи любителски риболов, могат да се сдружават на основание на общността на техните интереси в териториални риболовни сдружения, регистрирани при условията и по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел”.
Ако искаме нещо да се промени трябва да започнем промяната.Тези приказки за ЦРОО и ФББ в предишните постове са доста необосновани и хейтърски.Напротив , мисля че това е единствения шанс да опазим рибните ресурси.Да се разчита на държавата се вижда , че е несериозно.Граждански сдружения , клубове по риболов , школи за деца , доброволчески инициативи са единствения начин.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от lozzy.68 »

Да,Колега,ама ,НЕ!!! Ако знаеш,колко пъти сме звъняли, на риболовни,ИАРА, и т.н. ,Обаче.....кавал в нощта !!!!! :shock: Отговори от типа ,,Нямаме достатъчно,свободни хора-колеги ?!?!?!? Нямаме гориво, за служебната кола?!?!?! Ще видим,какво можем да направим.....Да колегата сега пътува....Ала -бала и прочие....!!! :cry: Няма да споменавам имена ,но когато, членувах в даден клуб.... искахме да НАЕМЕМ ,даден водоем , с цел почистване,зарибяване,охраняване и предоставяне ,за СПОРТЕН риболов за Всеки желаещ!!! Да ама Не !!!След навлизане на Евро-мангизите,Си казахме ,сега вече,.....Да ама, Не!!! :shock: Както бях писал в друг пост,,,Разберете колеги,Евро-парите са за Морски ,,изпълнения,,!!!Никой в Евпора не дава пари,за сладководни инвестиции и то точно в БГ!!! Може,пък,хората,да са си прави,знаейки,що за стока сме, а и никой,не ни е виновен!!!Лично Сме зарибявали,две реки и едно язовирче,на доброволни,начела,неангажирайки никой с нищо!!!ДА ама НЕ !!!Като разбрали,по-опушените ни сънародници,мрежи,парашути,прах, ....... ,,Довечера,кат земъ ина каса бира ,Бате ,ши виш,кви песни ,щи спеем?!?!?!?!?!?!? :( Така,че Аз лично, изобщо,не вярвам ,че ще си го направим ,както в ЕВПРОПА !!!Въпреки,че съм позитивно-настроен оптимист!!! :D Народа е гладен,беден и нагъл,може да се каже и безразсъдно-смел, до там,че може да извърши и престъпление,....от глад ли или от риболовна страст?!?!?!? :roll: Желая Ви много слука и запомнящи се излети !!! :drinkers:
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от n1k3r »

Понеже видях Колега който пита за глобите за в чужбина мога да споделя малко инфо. За Германия ... да отидеш на река или язовир не можеш да ловиш. Даже е забранено да спреш близко до такива места. А за Испания ... 1 колега едвам го пуснаха да се пребере тук в България. Хвана ли го на няква река и патрулката дошла прибрали го и въдицата и нещата конфискувани и един куп глоби. А в България ние нямаме закони за да има глоби.
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Мъро »

Всички реват да стане като в Европа, после всички ще реват да си е както беше. Аз не виждам колко хора ще си позволят да плащат за всеки излет такси. Ако стане да се плаща нещо като билет който ще важи за цяла година и за определени водоеми добре, всичко друго ще е дране на одрани кожи.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от lozzy.68 »

Сега е Анархия,като стане ,както е в ЕУ,ще си плащаме!!! О.К.!!! Кво ще прави ,тагава,Бай Мангал,да речем???!?!?!?!? :? На него,какво ,ще му одереш. ,,ония без сегментите,, ли?!?! :mrgreen: И тогава .що чинем ?!?!?! :cry: :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”