Ай чистито!!!!

Модератор: sapuna

lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от lozzy.68 »

Aма , на дали !!! :drinkers:
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от firepd69 »

lozzy.68 написа:По-спокойно,Колеги!!!Предварително, сами се настройваме ,,за най-лошото,, ?!?! :( Нека внеса ,,леко,, уточнение.....поне за област Бургас!!! ,,Вая,, и ,,Мандра,, са си ЕЗЕРА!!!!!!!!!!!! :wink: Няма как да бъдат,давани,отдавани или продавани!!!!Те са в друг СТАТУТ (почти всички се водят,защитени зони!)!!! Законно никой не може да ги ,,Докопа,, ,но ,да не забравяме ,че оцеляваме в бълхария...(бивша БЪЛГАРИЯ !!!!!!) :( Много слука на всички,четящи РИБОЛОВЦИ БЪЛГАРИ !!!
Лози, може ли да ме светнеш, АКО ИСКАШ, кога е била истинска България. Щото пишеш бивша. :roll: Не се заяждам.Просто ми е интересно :roll:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от lozzy.68 »

Откъм Риболов за мене лично 1982-1989-2000 г. !!! Много риби ...!!! :fishing1: А ако говорим за история,каквато СМЕ ИМАЛИ ,всеки знае за излаз на някакви МОРЕТА ....?!?!?! :( :drinkers:
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от firepd69 »

lozzy.68 написа:Откъм Риболов за мене лично 1982-1989-2000 г. !!! Много риби ...!!! :fishing1: А ако говорим за история,каквато СМЕ ИМАЛИ ,всеки знае за излаз на някакви МОРЕТА ....?!?!?! :( :drinkers:
Благодаря :!:
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от hkoko »

Да ама не защото Жребчево и Копринка са все хубави язовири и близо един до друг и в двата има добра популация на добри риби и лесни за опазване.И накрая ще стане така ,че който получи концесията след продажба на това което е язовира ще си плати всичко което е дал и след това остава само печалбата за коцисионера.Или 20-25 години щракане с пръсти.Другото е че по законите в Бг дори и да си платиш и ловиш риба за удоволствие на платен частен водоем пак си задължен да си дадеш и лептата на милата ни татковина.И ако таксите станат като на Овчарица по 25 лева на денонощие?Или пък като на някои язовири дето не пускат никого.А това че почти всеки от нас е оставял по някой лев за зарибяването на тези язовири?И тези които зарибяваха мащабно???Не е ли редно да се прехвърли всичката риба в останалите свободни водоеми и който иска да си направи сам рибното богатство и след това да печели./когато някой си прави овчарник овцете му да не падат от небето.И какво ще стене с бунгала ,почивни станции,къмпинги построени покрай тези язовири?Като отидем там ще караме водни колела и ще се радваме на слънцето ли?Гадовете опоскаха заводите и сега решиха да сложат ръка и на язовирите.Зная че мнението ми няма никакво значени е за олигофрените които избираме и храним и съм убеден че в БГ добри намерения няма и съм твърдо против поредното лапане.
направи каквото трябва пък да става каквото ще
aglad
фен клуб-скобар
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 8:18 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от aglad »

Gosheto написа:
aglad написа:
Gosheto написа:Това, ако стане- ЕВАЛА! Това е пътят! Вместо тия 25лв, дето потъват в небитието, ще си вадиме членски карти за различни водоеми, в които ще има риба! Склонен съм да плащам и 100лв билет на ИАРА, но нищо няма да се промени. Така ще има контрол и нещата ще се пооправят. Мисля, че Дъбника до Плевен е пример в това отношение. Аз така виждам нещата.
Ти сигурно можеш да платиш, но какво да кажат хилядите пенсионери с по 200+ лева пенсия, а колкото до ИАРА, за какво взимат заплати, които ние всички им ги формираме, там е разковничето, някой да ги накара да си ги заработят и заслужат- и това е държавта.
Всеки работещ може да си позволи по няма и 10 лв на месец, стига да се виждат резултати. Сегашните 25 отиват на вятъра! Нито зарибяват, нито пазят! А Пенсионерите не ги бъркай, колега, те си имат преференции, както и учащите.

Мисля, че коментарите на повечето колеги отиват в грешна посока- тук не става въпрос за даване под аренда. Пак казвам- вижте модела на Дъбника, ще бъде прекрасно, ако се получи същото с всички големи язовири! Дано!
колега не се заяждам, но трябва да сме обективни - не са 25 лева, а 2,0833333 на месец
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Shark Hooks »

Таксите не са важни ,а принципа .
Не може да сложиш вълци да ти пазят овцете .
Трябват ти кучета със здрави нашийници и нахранени добре .
На мен ми е чудно как изобщо има риба при толкова подбрани "пазачи" . :lol:
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от kostadin11 »

А как е на Дъбника? Отиваш, слагаш си трите пръчки, ловиш си разрешеното количество и си го прибираш у дома. Така ли е?
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от kostadin11 »

Пенсионер съм и билета ми е 25 лв. Когато стана на 65 г ще е 12,50лв. Арендатора ако каже още 25 лв за всеки отделен водоем???? Като обяви цена 5-6 лв за шаран, 7-8 лв за амур, 2-3 лв за таранка.....ще ходя ли за риба? Мандра е язовир!!!! Порой, Тича, Малко Шарково..... отидоха още 100-тина лева. Пенсионерски рай! Честито.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Martin Mihailov »

Невили стана ясно че арендованите водоеми са наи добрите перални за пари и за точене на ддс.Там ревизия никои не е в сьстояние да направи освен по документи а те винаги са изрядни :mrgreen:
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от fozi073 »

Ок . Частни да са но....... в Германия , Франция и т.н. Просто едно ще е да се случи тук , а съвсем друго ще е на запад. В този смисъл съм за да си останат така нещата.
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от gergi762 »

kostadin11 написа:А как е на Дъбника? Отиваш, слагаш си трите пръчки, ловиш си разрешеното количество и си го прибираш у дома. Така ли е?
Така е,срещу 15лв. годишна такса,но мрежи в язовира се пускат редовно и от арендаторите и от други бурсуци.
Остави само стъпки
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от firepd69 »

Такаа, като гледам навлизаме в една спирала от безмисленни постове които ще доведат рано или късно до ръкопашен бой :lol: .Затова предлагам следното :
Тези дни разбрах от мой сигурен доносник, че в един лазурен град в БГ е била проведена тайна среща на ИАРА на която е мъдрувано именно статута на нарочените водоеми. Затова ако някой или някои членове на ИАРА, искат да споделят с нас за обсъжданото и евентуало взети решения моля да го споделят в темата.Ако пък ги е страх от нещо, да ми пишат на лични и аз като ревностен пазител на тайни ще го разглася моменталически на целият форум :lol: Обръщам се и към евентуално присъствали колеги, защото знам, че има много такива които умират да участват в напълно безмислени комисии, протести и куп други дивотии. Та ще чакаме , дано някой ни светне по въпроса :D
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от lozzy.68 »

? Мандра е язовир!!!! ................?!?!....... :shock:
IMG_20170318_212453.jpg
...... Язовир искаха и се опитаха ,да го пишат нашите жалки и мноооооого подкупни ,,орица,, ,когато,,Нефтохим,, ,го купуваше ,,Лук-ойл,, !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Защото, ЯЗОВИР се купува, ЕЗЕРО не !!!! Но доколкото знам,мисля,че са го ПРЕЖАЛИЛИ ?!?!?!? :( Наслука,Наздраве,избори идват !!!!! :roll: :shock: :cry: ............... :drinkers:
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от galin_fcb »

Преди да започнем да се сравняваме със която и да е било държава не би ли било по-добре да седнем и да обмислим какво правим ние и какво правят те???????????
Успешните ни излети зависят от здравето на рибата,популацията и..................
Докато не се научим на култура и на РИБОЛОВ никога няма да имаме каквото и да е било както имат други държави (гореспоменати)!
Трябва да се започне от самите нас
Да почистваме всичко до последният фас след нас.
А за това че има мнения от сорта:
-Защо съм дал пари за билет ако не си прибера рибата...............
Бракониерите...................
Всички лайна които се изсипват в реките и язовирите ни.
Беззаконието и корупцията..................
Колеги всичко е обречено ако самите ние не си го направим.
Представяте ли си колко много риба се вади на ден от даден язовир на ден?????????
А риба все още има!!!!!!
Какво ли щеше да е ако нямаше бракониери (или да го кажа така да се ограничат до минимум) и ако всеки си взимаше риба по правилата?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”