Лодкостоянки?????

Модератор: emo vasilev

Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от EU_BG_akademika »

За да си вадиш хляба с риболов, трябва да има човек риболовен кораб и някое друго море :cry: , така че остава средната класа дето вика моряк1, а колко риба ще има това само Св. Никола знае, пък за нафтата, като се огледам по градовете не виждам някой да е спрял да кара щото е скъпа. Така, че пак опира въпроса къде да си държиш лодката която притежаваш. А това ни връща на изходна позиция. Не става въпрос за яхт-пристан я. Който си има яхта дето гори м/у 50 и 200 литра на час той съвсем не е за мислене :D Просто си трябва рибарско селище с цялата произтичаща от това понятие организация. Ченгене скеле даже си купиха автокран Ифа на старо и си местят лодките хората с 10л нафта. Електрожен си имат та даже и агрегат за всеки случай. Там се опитаха някакви наследници-собственици да си вземат земята ама дуки, кмета им предложи обещететение, те не се съгласиха, водиха дела, загубиха ги и взеха накрая обещетенията. Това говори че може да стане, а щом може трябва да се направи :D Аз като разглеждах, ми се стори че в Аспарухово е добре организирана работата, ама е малко мястото там и е заето. Така,че според мен езерото е за тази цел. Обаче не съм кмет, аз ако бях................................ Нямаше да ми е до рибарски селища :D
Айде успех на всички
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
abator
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 7:36 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от abator »

Момчета, колкото и да умувате, безплатните стоянки ще изчезнат с времето. Почти не остана бряг, който да не е даден под концесия, а новите концесионери няма да допуснат някой без да си е платил. То за ВМС не остана място, камо ли за сеферките. :-(
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от Дели »

Държа си лодката на Веслец. Тази година там има 5 пъти повече лодки, но удължиха пристана и може да се намери място, мисля. Освен това до Веслец има още два пристана - на Енергото и на Института по Хидродинамика. За лодка със слаб мотор обаче морето е далечко.
Meduza
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 2:38 pm

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от Meduza »

Модерирано!!!Пиши на кирилица!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от КИРО »

Дели написа:Държа си лодката на Веслец. Тази година там има 5 пъти повече лодки, но удължиха пристана и може да се намери място, мисля. Освен това до Веслец има още два пристана - на Енергото и на Института по Хидродинамика. За лодка със слаб мотор обаче морето е далечко.
До Галата имаш ли 1 час?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от Дели »

10 минути Киро . До Веслец се стига по пътя за Константиново - отбивката в дясно след Хидродинамиката.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от КИРО »

Значи си със скутер,иначе при мен е към 35-45 мин,зависи от времето,и то от стария мост.Мисля,че се сещам къде е Веслец.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от Моряка »

Изображение
Дали?
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от КИРО »

Да бе Ванка,бухта запад.Ама,ти защо не си за риба?Айде,аз пак тапети лепя,оставам за утре,ти поне щеше да почиваш.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от EU_BG_akademika »

Представиха брегоукрепителен проект пред рибарите в Дуранкулак

31.07.2008 г.
Darik News Принтирай
Изпрати

Одобрено е финансиране в размер на около 2 милиона лева за изграждане на брегоукрепително съоръжение в Дуранкулак, съобщават от пресслужбата на община Шабла. Дейностите по неговото изграждане ще започнат през месец септември. Брегоукрепителното съоръжение се изгражда върху държавна собственост и се финансира от държавата.
Кметът на Шабла Красимир Кръстев е представил проекта пред рибарите от Дуранкулак, тъй като на предвидената за укрепване част от брега се намира рибарската лодкостоянка и предстоящото строителство вероятно ще им създаде неудобства по време на есенния улов. Рибарите обаче са получили уверение от кмета, че ще могат да ловят риба.

На срещата е представено и намерението на кметсткото ръководство в съседен терен, който е общинска собственост, да се изгради рибарско селище с всичко необходимо към него - рибна борса, хале за ремонт на лодки, помещение за инвентар и съхранение на улова.
Обсъден е начинът на изграждане на рибарското селище. Една от възможностите е проектът да се реализира по линия на публично-частното партньорство. Рибарите са изразили мнение, че в този случай не бива да не се намесва друг инвеститор освен рибарското сдружение и общината, защото според тях това ще е предпоставка за конфликт на интереси. Информацията е от Darik News.
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от EU_BG_akademika »

Дейставуват хората няма празно, значи можеееееееееееееееееееееее, зависи от кмета...........................
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от КИРО »

Имало и добри новини за нас,рибарите.Дано колегите от Шабла имат този късмет. :smt038 :smt023
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”