Лодкостоянки?????

Модератор: emo vasilev

DeathSmile
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 1:18 am
Местоположение: ВАРНА

Лодкостоянки?????

Мнение от DeathSmile »

Здравейте аз съм нов тук и бих желал да ви попитам някои може ли да ми помогне да си намеря лодкостоянка във Варна или околността . знам че това в момента е болна тема но ви благодаря предварително и НАСЛУКА на всички. :lol:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Съмнителни да те пуснат някъде без връзки,но пробвай Кранево 2буна.
DeathSmile
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 1:18 am
Местоположение: ВАРНА

Мнение от DeathSmile »

мерси все пак но ако някои знае да казва защото имам лодката а нямам къде да я пусна ,а това е гадно хах :lol:
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Мнение от Моряка »

Ще питам за след Петър Берон ,но не гараонтирам.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Само за пускане ли питаш,или за постоянна стоянка?
DeathSmile
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 1:18 am
Местоположение: ВАРНА

Мнение от DeathSmile »

за постоянна стоянка и ако намерите нещо обяснете по подробно къде се намира или някакъв телефон дайте
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

На Веслец има места. Каква ти е лодката?
DeathSmile
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 1:18 am
Местоположение: ВАРНА

Мнение от DeathSmile »

дълга е 5,20м и е широка 2м къде е това Веслец
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от КИРО »

EU,значи за рибарите никой не мисли,и друг път съм писал по този въпрос.Лека полека буните почват да се дават на консигнации за по 10-15г,както стана с буната и пристана на златните.
По езерото даже и не мисля за лодкостоянка,там всичко в недалечно бъдеще ще е пристанище.Има места по морето все още,но както писах за "Френклиман",отворени са към морето отвсякъде,а и не виждам за сега такова голямо място / поне за 100-150 лодки/,че самите рибари да съберат по някой лев,и сами да си направят защитните съоръжения.Без такива просто е немислимо.Излизаш в спокойно море,но докато се върнеш,може да има вече 3-4 бала,а на такава вълна не можеш да си изкараш лодката.Да не говорим,че трябва да я измъкнеш поне на 30-40м от брега.Като я оставиш,не знаеш как ще я намериш,разбита от вълните през нощта.
А чернокопа,може би тази седмица няма да го закачам,нека още да порасне,но ако имам резултат,мястото за информация е известно.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от EU_BG_akademika »

Аз мисля, че езерото, няма да стане лесно на пристанище, за тази цел иска дъното да се дълбае и то доста, 10-15 метра дълбочина си трябват. А нали кмета се прави на принципен и честен градоначалник, събирате се/ аз ако трябва също съм готов да си сменя постоянната адресна регистрация/ искате среща, излагате проблема и искате общинско място за рибарско селище. С ток вода и прочее. Може да се даде такъв терен за целенасочена дейност, т.е. да се построят лодкостоянки и бараки. Определя се големината и материала на бараката и да не се излиза от тези параметри, земята остава общинска, а правото на строеж на собственика.
Няма хиляди начини да се действа по този въпрос. Ама ако чакате да дойде някой да и да предложи нещо, мноооогооооо ще има да чакате. Така, че инициативен комитет, излагане на проблема, среща с кмета, обещанието па ще видим после.
Ченгене скеле как никой неможе да го пипа? Двама трима тарикати си направиха къщи ама ги бутнаха. Значи става, само трябва да се действа, а не да се разправя как няма да стане :D
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
stoistoi
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:03 am
Местоположение: Варна

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от stoistoi »

EU_BG_akademika написа:Ама ако чакате да дойде някой да и да предложи нещо, мноооогооооо ще има да чакате.
Прав си EU време е да направим сами нещо, иначе ще ни отрежат достъпа и такси ще започнат да ни искат за риболов от буните. То на някои от тях вече не ни пускат (буната преди Ной, "Слънчев ден" май и казвахме) - вярно и ние сме големи палачьори и не пазим ама ...... :cry: Дано последното не го приемете като спам, защото не е пряко свързано с "лодкостоянки"!
и най-умния си е малко прост
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от Моряка »

EU_BG_akademika То хубо дето викаш ама за лодкостоянки за средна класа или за рибарите?.Щото ако е за стаааааааааария варненски рибар дето с това си вади хляба той гледа като тръгне от Петър Берон примерно до морето колко нафта ще отиде и колко риба ще има и дали има смисъл.В другия смисъл за средната класа съм съгласен ,там се търси удоволствието .Абе така или иначе песните за рибарите ще си останат,рибарите с дървени лодки ще отмрат и достъпите ще са само за "големите" :?
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от КИРО »

2 пъти стой,за Слънчев ден си прав,там мооого отдавна не можеш да припариш,както и пристана на Златните.За спама тук не се бой,темата е обширна,мненията ще бъдат в широк диапазон.
По принцип,нямат право да ни спират да ловим по буните.Пак се връщам на Панорама/Златните/ ,на буната можеш да ловиш,и мисля,че никой няма да ти направи забележка,но на пристана те гонят.По закон в морето без билет можеш да си ловиш,не е казано някъде да има забрани /говорим за любителски риболов /
А към Моряк1,Ванка,ама много си прав.бях писал преди няколко месеца,че от 2010,няма да има нови регистрации на рибарски лодки.Да ти кажа,че и сега,ако не си минал преглед 2 години поред,те заличават от списъка.После направо забрави да можеш да си изкараш номер на лодката.При моя случай,направо имах късмет,но сега съм си топ.
Относно някои лодкостоянки,мисля че са направени без никакви законови основания,но и никъде не съм чел за такива закони,тепърва почвам да търся информация.Ако науча нещо,ще се докладва тук.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
stoistoi
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 12:03 am
Местоположение: Варна

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от stoistoi »

Цитат от праистория на Варна:

"Една от най-важните находки от района на езерата е откритата през 1970 г. близо до гара Тополи лодка - еднодръвка. Дълга над три метра, тя е била направена от ствол на вековно дъбово дърво, като самото обработване е ставало с каменни длета и посредством изгаряне на дървото на необходимите места. Правят впечатление своеобразните ребра, подсилващи конструкцията и едновременно с това служещи за седалки."

Дано не сложим точка на историята!!!!
и най-умния си е малко прост
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Лодкостоянки?????

Мнение от КИРО »

stoistoi написа:
Дано не сложим точка на историята!!!!
Дано,поне аз мисля да намеря някакви законови уредби за стоянките.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”