Честито на варненци...и не само на тях

Модератор: emo vasilev

kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Честито на варненци...и не само на тях

Мнение от kuku »

Ами то и миналата година май имаше такъв инцидент.И ако не се лъжа беше по същото време.Само че не в каналът ами от Казашко ми "докладваха".Прави ми впечатление зеленикавият цвят на водата в морето.За тоя сезон като че е нормално да е синкаво ама може и от вятарът да е.Така или иначе е трагедия де.
Аватар
Galata
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 12:10 pm
Местоположение: Варна-Галата

Re: Честито на варненци...и не само на тях

Мнение от Galata »

chipi_ написа:Причината за мъртвата риба е издигането на сероводород от придънните слоеве на канала.
Това сочат данните от анализа на Института по рибни ресурси, съобщи за БТА ст. н. с. I степен в института Слава Динева.
Появата на сероводорода е вследствие на продължителен вятър от запад и северозапад, а явлението не е уникално, обясни Динева.
При издигането на сероводорода намалява кислорода в повърхностните слоеве. Освен това газът е токсичен, което, заедно с липсата на кислород, е довело до умиране на рибата.
Динева каза, че през нощта фитопланктонът също води до намаляване на кислорода и е възможно процесът на умиране на рибата да е започнал тогава. Тя допълни, че няма никакво замърсяване на морето с вредни вещества.
Слава Динева отбеляза, че умрялата риба не трябва да се консумира.
:smt024
Най-обичам в нашата съсипана държава някой контролен орган да ми обяснява, че всичко ми е на ред.
С цялото си уважение към ст. н. с. I степен в Института по рибни ресурси Слава Динева, бих и "пратил много здраве" :butthead: . Заплатите от по 300-400 лв., които които им плащаме ние данъкоплатците май са им много. Измрялата риба - попчета и илария не се подвизава в повърхностния слой, че като се вдигне нещо от дъното да я утрови :drinkers: То от прозореца на института не се вижда къде живеят попчетата и има или не замърсяване.
Ако пък рибата е умряла действително от задушаване - защо е опасно да се консумира? Толкова риба сам изял през живота си и всичката е била умряла от задушаване, а не от удар или преяждане. Кой знае и колко цигански миди сме изяли от дъното на същия този канал?
Дали пък мора няма връзка с миенето на баките в Петрол по това време? Колко му е източното време да вкара излетите гадости в канала и езерото. Да ама за да се каже това трябва не да се цитира дисертацията с която някое родно светило цял живот храни децата си - трябва просто да се вземат проби и дупце да се каже истината :axe: .
Има една тънка граница между риболова и това да стоиш на брега като идиот!
pastarvata
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 8:12 pm

Re: Честито на варненци...и не само на тях

Мнение от pastarvata »

Не съм много сигурен но имам блед спомен от преди 20-25 години - бяха мили някакви танкове/цистерни/в тец Варна и тогава имаше такъв мор по всичко дънно и придънно ,оттогава се загубиха червеите във Варненско езеро .Споменаваха сярна или серниста киселина но нищо конкретно . Тогава много не обясняваха.
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Честито на варненци...и не само на тях

Мнение от каридата »

Ха отново честито. Току що по БНТ съобщиха за нов петролен разлив в района на Варна. До кога това ще се случва и никой няма да взима мерки? Май задодах риторичен въпрос.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
pastarvata
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 8:12 pm

Re: Честито на варненци...и не само на тях

Мнение от pastarvata »

какви мерки ,какви 5 лева . ами да спрат корабоплаването ли що ли . винаги в морето е имало аварии и корабокрушения ,или искаш да плават с платна
seaconger
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 8:39 pm

Re: Честито на варненци...и не само на тях

Мнение от seaconger »

Аварии е имало винаги, ама я изхвърли примерно литър масло или мазут в западноевропейско пристанище да видиш какво ще стане...
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Честито на варненци...и не само на тях

Мнение от Моряка »

И на запад стават аварии,и тука.Там в повечето случаи глобата е голяма и отива в държавата,тук глобата е по-малка и може би отива към перото и аз съм човек ,или по-точно и ние сме хора:lol: :lol: :lol:
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Честито на варненци...и не само на тях

Мнение от КИРО »

каридата написа:Ха отново честито. Току що по БНТ съобщиха за нов петролен разлив в района на Варна. До кога това ще се случва и никой няма да взима мерки? Май задодах риторичен въпрос.
Пак ли ще има карантина ? Ааааа,сменям май стоянката.Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
bokooll
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 8:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Честито на варненци...и не само на тях

Мнение от bokooll »

Това явление не нешо ново за черно море Бургас поми сашото преди години

КИРО.Преди да пуснеш мнението си,има прегледай.Много грешки,айде по-сериозно.
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”