ЗА ДЕЛФИНА?

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

ЗА ДЕЛФИНА?

Мнение от камен »

Имам познати ,които работата им е в морето.Те твърдят,че популацията им
последните години се е увеличила неимоверно.Макар и не рибари твърдят ,че повечето ни беди произлизали от тях.Не толкова с изяждане на рибата колкото с пръскането на пасажите и наплашването им.Щяло да
има дискусия за планиран улов :?: :!: :?: Има ли някой мнение по въпроса или дали се знае нещо по точно :?: Днес ако ми остане време ще
звънна един телефон на една позната ,която работи в Аквариума там ако знаят нещо да ми кажат.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Гошо Тъпото
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 2:47 pm

Мнение от Гошо Тъпото »

Стига глупости!
Advokat
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 6:52 pm
Местоположение: София

Мнение от Advokat »

Наистина са се увеличили - чисто емпирично мое наблюдение от последните 5 години ходене по по-дивите (оцелели) части на морското ни крайбрежие - тази година видях група от 5 бр. играеха като на филм доста близо до брега. Мисля, че в никакъв случай не трябва да се разрешава ловенето им - то и сега местните промишлени рибари и разни "яхтсмени" стрелят по тях и хвърлят бомби. Всяка година между Иракли и Емине съм намирал трупове на делфини, виждал съм и на Аркутино.
баща на рибарче
toiko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 12:21 pm
Местоположение: Варна-Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от toiko »

преди седмица видях 3 или 4 делфина на варненския бряг(след трета буна) като двата бяха майка с малко.приближиха се на около 10 метра от самия бряг.до сега не бях виждал делфин в морето.та явно наистина са пове4е.но не трябва да се ловят
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

Делфините са пастирите на морето , а леферите - кучетата.
А кажете ми какво ще стане със стадото,
...ако ги няма ?
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”