Към колегите от Варна и не само

Модератор: emo vasilev

GDim
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 12:49 am
Местоположение: Бургас

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от GDim »

Балгодаря отново. Явно не съм тръсил с правилните ключови думи , за това нямах успех първият път. :)
Най-важно е времето :)
Jackomo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 7:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от Jackomo »

Айде и аз ще се намеся. Значи преди много години имаше идея Мандреското езеро около Бургас да го свържат с морето с канали, подобно на Варненското и по него да минават кораби с желязо до завода в Дебелт. Така или иначе, тази идея не е осъществена и до днес, и това езеро понастоящем е типичен пример за крайморско езеро според по-горе цитирания закон. Така че, колегите, които практикуват хобито си там, нека имат предвид, че попадат в точно тази точка от Закона.
Иван Събев
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от runner »

Браво за темамата, колега Моряк! Никога не съм се замислял кое до къде е - ловиш морски риби, значи си на морето. Обаче много тъпо излезе че е така. Верно - голям конфуз може да ни сполети изневиделица! И сега какво правим!??! То, погледнато, пилотите като минат фара и казват че са в канала, ама там не е канал. Фарватер не значи канал.Значи, ако решим да пуснем чепаре от железния мост на стария канал, брокониери сме - канал, а не море!!!! Също и за новия канал! Е-е, половин Варна са бракониери като излезе карагьоза???! Абе няма ли по-точна информация, как са актувани тези двата канала. То иначе значи и мрежи не може в езерото, пък всички виждаме че може. То верно, закона си е закон за да се спазва, но това не ми пречи да негодувам. Което съвсем не значи че няма да го спазвам, ама ,баси, то това голяма идиотщина!
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от Моряка »

Рънър Баси е дума сега,трябва да се пита и разпита,ако мога ще отида до ИАРА през седмицата, и ще има информация дали е истина и докъде.Бе ти що не си си получил оловото а? :lol: Веднага беше доставено на уреченото място :wink:
А сега де? :roll:
zorod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от zorod »

То и аз не ходя на морето / езерото , канала и т.н. /, обаче темата е много интересна .Преди да я видя снощи и аз не се бях замислял ,че ......,има над какво да се помисли . Наистина е хубаво да се провери как точно стоят нещата , защото много колеги ходят ,и ако няма яснота даваме идеално място на разни инспектори да отчитат показно дейност когато го закъсат с графика/ нормата , или каквото там изпълняват / .
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от runner »

zorod написа:идеално място на разни инспектори да отчитат показно дейност
Колега, недей ги споменава, че ще повърна! Всички виждаме колко косачи има зимата по Канал1, и при това са толкова нагли, че и тъпи, дето се и хвалят наляво и надясно колко са накосили и само докарват още себеподобни на канала. Тези същите инспектори дали не са чули, а, как мислиш? Тези същите инспектори :smt078 :evil: :axe: Гадното е, че копелето ще дойде и ще ти реди мъдрост на главата, дето си метнал чепаре под моста.
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
TOTTI
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 6:41 pm
Местоположение: Варна

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от TOTTI »

Принципно всички сме на едно мнение че законите са създадени за да се спазват, но те също така могат да се тълкуват иначе нямаше да има юристи. По тази логика не мога да схвана правилото защо на морето не се изисква билет а на сладководни водоеми се изисква (признавам че никога не съм си вадил такъв тъй като не посещавам гьолове). По същата тази логика не схващам правилото за 2 куки ИЛИ чепаре (с 10 и повече). Тоест ОК има закони но си задайте въпроса дали са адекватни. Не мога да се съглася с тезата:
а кое как не го решаваме ние.
Ами утре ако изключително компетентните творци на писаното право решат че поради това че някой си е харесал някое парче по крайбрежието, е намаляла популацията на каята и се забранява достъпът и риболовът еди къде си, като примерни граждани ще се съгласим ли? Тоест идеята ми е че не трябва така сляпо да се изпада в крайности - така трябва да бъде или не да си таковат м..та. Крайно време е тази държава хората да разберат че освен задължения имат и права и обратното. В противен случай стадното чувство надделява.
Конкретно по темата - моето лично мнение е че това езеро не е никакво езеро а чисто и просто част от морето, иначе за какъв чеп са направени тия канали. И продължавам да не разбирам защо законът разделя морския от сладководния риболов спрямо рестрикциите към единия и другия. И последно поздравления към автора на темата тъй като това си е повод за много интересна дискусия :partyman:
zorod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от zorod »

runner написа:..................... Тези същите инспектори :smt078 :evil: :axe: Гадното е, че ............ ще дойде и ще ти реди мъдрост на главата, дето си метнал чепаре под моста.
Да де , ама така изпадаме в друга тема , безкрайна засега /за съжаление / - Колко и докъде ИАРА си изпълняват задълженията .
Които задължения всъщност са им вменени от тия същите закони , които ние се опитваме да си изясним , за да сме изрядни .
Законът трябва да се спазва навсякъде , по-всяко време и от всеки . Когато човек започне сам да определя кой закон е добър - него ще го спазваме ,и кой лош - него няма ; това се нарича анархия
Контролните органи трябва да санкционират навсякъде и всеки нарушител който забележат ,или за който им е подаден сигнал от съвестни граждани ./Мале колко интелигентно зазвучах , ама така го разбирам аз с моя прост акъл /.
Усещате ли какво става напоследък - самите ние - визирам повечето хора от този форум /и надявам се не само/апелираме към спазване и прилагане на закона и докато се придържаме към него ставаме обект на подигравки от ония с незаконните мрежи, парашути ,търмъци и всички други чудесии за полу-стопански риболов които се чувствуват недосегаеми , защото просто много рядко някой ги закача. Гадно е , чувстваш се кофти , но това не трябва да е причина и ние да ставаме като тях и да започнем да нарушаваме правилата .

ПП След 1 час ровене не успях да намеря начин да пусна в сайта на ИАРА линк към тази тема , за да внесат яснота по питането на моряка . Ако някой знае валиден мейл или нещо такова да помага , те може би ще се смилят да обяснят как стоят нещата . Щом са се сетили , че могат да пишат актове значи имат някакво тълкувание на дилемата езеро или част от морето е Варненското езеро / нали до това се свежда въпроса / ?
irsh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 1:10 pm
Местоположение: Varna

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от irsh »

Кой е казал,че това е езеро :?: Не е ли по правилно да се тълкува плавателен канал :?:
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от Моряка »

Те мойте теми обикновенно са "мъртвородени" на тази какво и стана :roll: :lol: Да се спазва закона Да ,но иска си и яснота,ще чакаме да видим ще има ли разяснение,пък те ИАРА не са ни длъжни да ни четат,по скоро ние трябва да питаме :wink:
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от КИРО »

irsh написа:Кой е казал,че това е езеро :?: Не е ли по правилно да се тълкува плавателен канал :?:
Иска ти се. :mrgreen:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
irsh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 1:10 pm
Местоположение: Varna

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от irsh »

КИРО написа:Иска ти се.
Е Киро, приказката за лудия и баницата нали си я чувал 8)
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от runner »

И ся кво става! За канала да вадим ли билети? :?: :wink:
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
tatkoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 6:47 pm
Местоположение: Варна

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от tatkoogi »

В петък си поднових риболовния билет. На въпроса на служителката от кога да е валиден, посочих дата 01 юли. И няма ли да ходим за риба дотогава, попита тя. Казах, че ще ходя до морето и то само с позволен от закона такъм. Смеейки се ми каза: На морето да, но не и на КАНАЛА И ЕЗЕРОТО !!! Разбирай думите и както искаш... :wink: :)
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Към колегите от Варна и не само

Мнение от КИРО »

Оги,метна ме в тъча.За канала.И там ли билет се иска?
Как ли ще го изкоментират мястото между двата канала от страна на морето ? :smt017
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”