Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
rif_58
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 11:30 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от rif_58 »

От два дни ченокопа го няма в залива.Днес частични успехи от Галата на юг.Карагьоза днес и той почива.Каята се представя нормално за сезона,от 11 до 16 часа пед Галенския плаж 20 кг дама.В ачика влязоха няколко яхти,повъртяха се малко икъм масата.Успех на желаещите за разходка в морето.
Аватар
big chopar
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 10:09 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от big chopar »

Когато има земетресение-сладководната не бара нищо-личен опит. Ако и на морската така и действа-тази събота и неделя на вино и ракия и на замразена риба. :drinkers:
evgeniboy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 574
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:53 pm

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от evgeniboy »

Здравейте морски колеги, от рано да ви попитам аз.....Работя като DJ и това лято ми се открива възможност да работя в един хотел в Обзор. Та за там искам да ви питам...къде, как , и с какво? :D Трябва ли да купувам някакво по-специално оборудване или такъмите за сладководен риболов ще се ползват? Имам мачове и дънни шаранджийски сопи!!! Дано не звуча много глупаво, ама наистина ще ми е за сефте да риболовствам на морето!!! :oops: :roll:
Мънцата

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от Мънцата »

evgeniboy написа:Здравейте морски колеги, от рано да ви попитам аз.....
Мача би ти свършил работа от брега за зарган и сафрид :wink:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от КИРО »

Сопите ще ти вършат работа,
обаче откъм куки и корди,може да се наложи да дадеш някой лев.
Към май месец основно ще ти трябват чепарета,бомбарди и все такива дребни глупости.
Сега докато имаш време,прочети за видовете риби и начина им на улов.
Виж кое ще те заинтересува,и като отидеш на място,
местните ще ти дадат правилната насока.
Което означава,не си купувай всичко - няма да ти потрябва.
Там,на място ще решиш.
Мисля че в Обзор имаше магазин за части за морето.( абе за такъми демек де )
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
l14o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 11:24 am

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от l14o »

evgeniboy написа:Здравейте морски колеги, от рано да ви попитам аз.....Работя като DJ и това лято ми се открива възможност да работя в един хотел в Обзор. Та за там искам да ви питам...къде, как , и с какво? :D Трябва ли да купувам някакво по-специално оборудване или такъмите за сладководен риболов ще се ползват? Имам мачове и дънни шаранджийски сопи!!! Дано не звуча много глупаво, ама наистина ще ми е за сефте да риболовствам на морето!!! :oops: :roll:
За зарган и евентуално сафрид мястото е пристанището в Бяла, така че както казва колегата мача ще ти свърши работа.В Обзор от брега става за илария на дъно.
evgeniboy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 574
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:53 pm

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от evgeniboy »

evgeniboy написа:Здравейте морски колеги, от рано да ви попитам аз.....Работя като DJ и това лято ми се открива възможност да работя в един хотел в Обзор. Та за там искам да ви питам...къде, как , и с какво? :D Трябва ли да купувам някакво по-специално оборудване или такъмите за сладководен риболов ще се ползват? Имам мачове и дънни шаранджийски сопи!!! Дано не звуча много глупаво, ама наистина ще ми е за сефте да риболовствам на морето!!! :oops: :roll:
Здравейте отново, по-горното отпадна, защото започвам на много по-добри условия на в.с. Елените. Та искам да ви попитам за там...? Къде са местата и какво се лови в момента...? Заминавам в понеделник на 25.04. Моля Ви , ориентирайте ме за там малко!!! :wink:
horgasz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 1:42 pm

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от horgasz »

Привет, колеги, в края на другата седмица ми се очератва път към Резово и естествено искам да намокря такъма в морето. Имам няколко въпроса - на какво си струва да тръся рибата по това време (30 април-1. май) - на дъно, на бомбарда, на плувка? Предполагам, че сега основно могат да се търсят кефалови и попчета - нещо друго в тоя район? На каква стръв да залагам и има ли къде да се купи (набави) такава наблизо (в селото, в околностите...)?
Благодаря предварително на отзовалите се и наслука.
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от Venkicha »

Резово е най топлата точка от бг черноморието и си мисля че може да пробваш за кефалови на дъно . Точно тогава по мое мнение ще са първите пасажи илария навлизащи в черно море от юг и може да направиш много добър риболов . За попчетата също по това време вече трябва да са активни и да ръбат ченгела здраво . Но всичко зависи от времето . Ако си остане студено може да няма нищо . За сафрид мисля че е рано още но може да пробваш с някое чепаре . Но това все пак е Резово и изненади винаги може да има
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от roko-koko »

Предполагам ,че и платерината трябва да е започнала да се показва към Резово по това време.То от подводния в друг форум някой спомена ,че и по-големи риби е мяркал ,ама си пробвай най -добре както ти е казал колегата от горния пост за кефал и платерина на дъно.Поздрави и успех .
пп.С попа ще спасиш капото със сигурност и събирай хайвера най -добрата тарама става именно от него. :D :drinkers: .
horgasz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 1:42 pm

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от horgasz »

Благодаря на всички за отзивите - ще пробвам на дъно за кефалови, пък каквото стане (само да е добро времето)
evgeniboy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 574
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:53 pm

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от evgeniboy »

Еееееее на мен няма ли кой да ми каже местата около Елените, че поне за сега до 15.05 ще имам повечко свободно време и ще мога да похвърлям повече!!! :(
Аватар
cheatereye
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 1:29 pm
Местоположение: Царево, Бургас

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от cheatereye »

evgeniboy написа:Еееееее на мен няма ли кой да ми каже местата около Елените, че поне за сега до 15.05 ще имам повечко свободно време и ще мога да похвърлям повече!!! :(
Може да погледнеш тази тема, има писано по въпроса ти :wink:

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=2&t=7577

Късмет!
B lo w мy мind & F o ll o w мe
evgeniboy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 574
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:53 pm

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от evgeniboy »

cheatereye написа:
evgeniboy написа:Еееееее на мен няма ли кой да ми каже местата около Елените, че поне за сега до 15.05 ще имам повечко свободно време и ще мога да похвърлям повече!!! :(
Може да погледнеш тази тема, има писано по въпроса ти :wink:

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=2&t=7577

Късмет!
:prayer: Благодаря , не предполагах , че има тема за там и не съм търсил.....лошото обаче е , че не съм обнадежден много от прочетеното :?
В темата не пише още и на какви методи и какви риби да търся? На дъно ли , на плувка ли , на чепаре ли...? :rolleyes:
malkoto ribe
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 7:11 pm

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от malkoto ribe »

Здрявейте морски колеги, края на Юли и началото на Август ще съм на Ривиера /не френска/ . Прежалвам една сопа 3,6 м с акция 50-100, и макара със широка шпула. Препоръчаите монтаж и стръв за съответната риба "вървяща" в този район и време. Досега съм ловил на морето преди много години от моста на Щкорпиловци. Което на прост език ще рече че съм си направо "девствен" в морския риболов. :oops: А мерака е много, пък и 10 дни без рибоходене си е бая.
Благодаря предварително.
granichar.org
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”