Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
StoychevV
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 10:30 pm
Местоположение: Габрово.България

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от StoychevV »

Колеги тъй като сега ходя всяка седмица по Варна с тате за по два дена , пък предишни години все има рибари по 1ва буна бихте ли ми казали каква риба се завърта.Мерси предварително.Не съм много все още с морския риболов но ще имам време от 6 сутринта до 11-12 по обяд.Тази сряда минах към 5 привечер там .Един на бомбарда имаше едно зарганче и едно чернокопче.
П.п Дори и попчета ако излизат на чепаре с тапички пак ще е доволно да си убивам времето :D
Стефан Няголов
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 8:49 am
Местоположение: Варна

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от Стефан Няголов »

Зравейте колега StoychevV !
На следния риболов можете да разчитате по морето на този етап:
1. Попчета на дъно и на плувка при дъното, със стръв :мида, скарида , охлюв земен и др.
2. Кефалови риби на плувка на стръв : морски червей и белена скарида.
3. Пасажни видове / сафрид, чернокоп, хариб/ на чепаре № 8-10 на стръв - късмет.
Това можете да извършите на всяко по-дълбоко крайбрежно място.
Успех.
amatev1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 222
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:30 am
Местоположение: гр. БУРГАС

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от amatev1 »

Стефан Няголов написа:Зравейте колега StoychevV !
На следния риболов можете да разчитате по морето на този етап:
1. Попчета на дъно и на плувка при дъното, със стръв :мида, скарида , охлюв земен и др.
2. Кефалови риби на плувка на стръв : морски червей и белена скарида.
3. Пасажни видове / сафрид, чернокоп, хариб/ на чепаре № 8-10 на стръв - късмет.
Това можете да извършите на всяко по-дълбоко крайбрежно място.
Успех.


Не съм съгласен с теб за някои неща. Попчетата да, така се ловят. Кефаловите също са пасажни и се ловят на плувка и дъно като към стръвта може да добавим прясна или замразена цаца. Приготвя се на филенце, ножицата е задължителна. Първо се пори от корема, после се маха гръбнакът. Режем на две филенца. Едно от филенцата забождаме на куката, като го навиваме около 5-6 пъти за да не пада лесно. Това е много ефективна стръв. Може да се използва и захранка. 6-7 топки големи колкото портокал от хляб и намачкана цаца се хвърлят в близост до плувката. Дълбочината трябва да е или над 50 см от дъното или 4-4.5 метра. Сафридът се лови винаги на белена скарида успоредно с чепарето. Чернокопа съм го хващал и на цаца, и на чепаре, дори и на скарида. Това е общо взето, наслука !
Последно промяна от amatev1 на Нед Сеп 12, 2010 6:10 pm, променено общо 2 пъти.
"Преплувах залива с труд, хванах пръта и както си бях до гърди напънах, рибата подръпна, аз въодушевен напънах още малко и праааас, Гарболиното на две."
Аватар
StoychevV
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 10:30 pm
Местоположение: Габрово.България

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от StoychevV »

Мерси колеги.Живи и здрави :drinkers:
Аватар
StoychevV
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 10:30 pm
Местоположение: Габрово.България

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от StoychevV »

A Колеги бихте ли ми казали в кой риболовен магазин мога да си набавя блатен червей.В района на стадиона на Черно море :)
Стефан Няголов
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 8:49 am
Местоположение: Варна

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от Стефан Няголов »

Колега amatev1 ,ако бяхте прочели внимателно въпросите на "Новобранеца" /StoychevV/ за морския риболов , щяхте сам да се сетите , че самия той няма време да се развихря по магазините за трицона !
Чесно казано , аз за първи път чувам за подобна стръв при улов на кефалови риби.Буди недоумение как би се нанизало това филенце на кука примерно №12.
Бе свят широк - знаеш ли?

Колега StoychevV - Питайте първия срещнат таксиджия за Риболовен магазин наоколо.
Последно промяна от Стефан Няголов на Нед Сеп 12, 2010 7:01 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Black sea_fb
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2010 5:03 pm
Местоположение: Varna

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от Black sea_fb »

StoychevV написа:A Колеги бихте ли ми казали в кой риболовен магазин мога да си набавя блатен червей.В района на стадиона на Черно море :)
Там незнам дали има някаде ама полиграфията не е много далеч
amatev1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 222
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:30 am
Местоположение: гр. БУРГАС

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от amatev1 »

Стефан Няголов написа:Колега amatev1 ,ако бяхте прочели внимателно въпросите на "Новобранеца" /StoychevV/ за морския риболов , щяхте сам да се сетите , че самия той няма време да се развихря по магазините за трицона !
Чесно казано , аз за първи път чувам за подобна стръв при улов на кефалови риби.Буди недоумение как би се нанизало това филенце на кука примерно №12.
Бе свят широк - знаеш ли?

Колега StoychevV - Питайте първия срещнат таксиджия за Риболовен магазин наоколо.
Сериозно ли не си чувал досега ? :shock:
Замразена цаца има във всеки супермаркет, даже е по-честа от блатния червей. Куките които се използват за кефалови /платерина, илария, кефал/ в момента са 8-10 номер. Но щом не си чувал за тази стръв няма какво да ти обяснявам. И вместо да ме иронизираш трябва сам да ловиш на нея за да усетиш тънкостите при нанизването и подготвянето и за риболов.
"Преплувах залива с труд, хванах пръта и както си бях до гърди напънах, рибата подръпна, аз въодушевен напънах още малко и праааас, Гарболиното на две."
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от КИРО »

А спрете се де.
С такива постове не помагате.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
amatev1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 222
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:30 am
Местоположение: гр. БУРГАС

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от amatev1 »

КИРО написа:А спрете се де.
С такива постове не помагате.
Съжалявам, но не обичам някой да спори "на сляпо". Поразрових се в интернет и ако колегата не вярва на мен, то дано поне на Калоян Белополски повярва ! Ето и полезно инфо за риболова в Созопол - http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=152106
Ако се налага - трий !
"Преплувах залива с труд, хванах пръта и както си бях до гърди напънах, рибата подръпна, аз въодушевен напънах още малко и праааас, Гарболиното на две."
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от КИРО »

Не става въпрос за триенето,а за споренето.
Този начин за риболв е известен за юга,но не и за севера.Така че не упреквай колегата.
Не го познаваш лично,не знаеш колко добре познава морето Няголов.
Всеки си казва каквото знае,а който пита вече си избира какво да ползва.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ганев
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 2:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от ганев »

А бе amatev1 кога стана поп,кога ти порасна брада? И аз съм чел и чувал много работи , ама...Напиши как ти ги хващаш .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от КИРО »

Сега отворих линка,ама и след 4-я ред спрях да чета.
Не ве.Нека всеки си каже начина на риболов - това ни е принципа нали,
ама не опонирайте колегите си,че наистина може да кажат нещо интересно и те.
Преди 20 и кусур години,се учудих че колегите от Атия ловят кефала на скарида.
При нас забрави на такава стръв да извадиш нещо от тоя сорт,най много някой лефер да налети :D
Скоро и на Ной удариха колегите подводничари ШАРАН.
Кво сега - не може така ли ?
И мен ми скъса оня ден вирбела нещо,що пък баш той сдаде багажа - не знам.
Ама основното ми там е 0.35.
А де - не може да е вярно ли ?
Давайте да си уважаваме мненията колеги,ама и който ги пуска - да не си прави майтап.
Защото ако искам ви закача на черешата - хич няма да усетите.
Но не е този начина както го разбирам аз в този сайт. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
amatev1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 222
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:30 am
Местоположение: гр. БУРГАС

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от amatev1 »

ганев написа:А бе amatev1 кога стана поп,кога ти порасна брада? И аз съм чел и чувал много работи , ама...Напиши как ти ги хващаш .
Такъмите са мач пръчка 4.00 метра и макара 3000. Основното ми влакно е 0.18, поводът 0.16. Утежнението е в група със съчми 0.35 гр, а плувката е тип слайдер 3.5 гр. Утежнението е над вирбела, а поводът е дълъг около 20 см. Куката ми е номер 8, ако имам откачена риба слагам номер 10. Стръвта и захранката обясних как ги слагам и използвам. Дълбочината е 50 см над дъното или 4-4.5 м. Утежнението трябва да е такова, че като добавим една съчма олово в повече плувката да потъва. Това се прави, защото рибите кълват много предпазливо и трябва да се засекат прецизно. Кълването става като или плувката се надига, ляга, трепти или се забива надолу. Друг метод е дъното. За стръв слагам отново цаца, но без тапички на куките.

Когато използвам блатен червей методът е същият. Разликата е, че червеят не пада толкова лесно от куката и риболовът е по-приятен, защото не слагам постоянно стръв.

Така ги ловя колега ! :)
"Преплувах залива с труд, хванах пръта и както си бях до гърди напънах, рибата подръпна, аз въодушевен напънах още малко и праааас, Гарболиното на две."
petaryanev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 8:21 pm

Re: Тръгвам към морето-имам ВЪПРОСИ

Мнение от petaryanev »

Пуснахме отпуски на 23 и 24 септември и се получиха 5 почивни дни:)!!!Идеята е да ги прекараме някъде по Южното Черноморие:Черноморец,СОЗОПОЛ,ЦАРЕВО,ПРИМОРСКО,ВАРВАРА,СИНЕМОРЕЦ………………...Приемаме всякакви идеи и предложения за приятно прекарване.Смятам да взема и надувната лодка и евентуално да пробваме и рибка да хванем и затова предпочитаме някъде на брега,бунгала някакви или нещо подобно.
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”