ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Модератор: emo vasilev

BOBCAT
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:35 am
Местоположение: Burgas

ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от BOBCAT »

Мрежите , даляните и рекетата ли са причината за състоянието на морската фауна???Или по-скоро беззаконието което се шири в България са виновни за хала ни ???
Последно промяна от BOBCAT на Пет Яну 29, 2010 2:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от Моряка »

Заглавието на темата не е вярно.Виж в Разни.

1. Във водите на Черно море:

1.1. Забранява се стопанският риболов в акваториите на пристанищата и буните с отдалеченост до 1 км от бреговата ивица, с изключение на риболова в специализираните обекти за стопански риболов по чл. 3, ал. 1, т. 3 от ЗРА
А сега де? :roll:
BOBCAT
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:35 am
Местоположение: Burgas

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от BOBCAT »

Дамм и даляните остават. Разни сайтове , разна информация.
Trol
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 16, 2007 9:29 am
Местоположение: Варна (GR-махала)
Обратна връзка:

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от Trol »

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от КИРО »

Че то това си беше в сила и минала,и по-миналата година.
Пунта е,че никой не проверява.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от Златев »

Официялният сайт:
http://www.mzh.government.bg/NewsRead.a ... g=1&lmid=0

Официалната заповед:
http://www.mzh.government.bg/Articles/4 ... 093750.pdf

Нищо ново, освен лека промяна на забранените вътрешни водоеми и реки. Не вярвайте дословно на всичко написамо в инфо-сайтовете, без да сте го проверили ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от tolio_pm »

ъв водите на Черно море се забранява стопанският риболов в акваториите на пристанищата и буните с отдалеченост до 1 км от бреговата ивица, с изключение на риболова в зоните на действие на специализираните уреди за стопнаски риболов (даляни).

Забранява се стопанският риболов с всякакъв вид тралиращи риболовни уреди в крайбрежнитс зони, както следва:
Tо аз от как се помня това трябва да се спазва(говорим за 'промишлен" риболов),ама елата на морето да видите за какво иде реч:мрежи си се хвърлят постояно в акваторията на пристанището(попчета март месец,сега за карагьоз и кефал,цяло лято за сафрид и чернокоп) а траловете са си "закотвени"или направо завързани за самото пристанище(буташ лодката у 05 сабахлян в тъмното-след 20-тина метра ти е "тапичката" с трала, намаляш-вдигаш и "беж на тръстиката" като изровиш залива до Ахелои за някакви си "лаиняни"40-50лева(с който дори не може да си платиш нафтата)Иначе на проекти и разпоредби сме "номеро уно у цела Европа,да не е и у света";ама така ще да е, като собственика на наи-километричните мрежи за Калкан в Поморие е местния граничен полицай-натоварен с тежката задача да следи за "пломбите","килограмите" и "тетрадките"(всеки,който има познат "професионален"рибар ще знае за какво иде реч :shock: :cry:
Пп:извинявам се за "езика",ама залепнах да го.....
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
spetro
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 5:51 pm
Местоположение: Варна

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от spetro »

Така си е
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от justinian »

Тольо е абсолютно прав, че се възмущава, но не е работа на граничния полицай да следи за пломби на мрежи, дневници за улов и т.н и т.н. Това влиза в задълженията на служителите на ИАРА, а всеки от нас, като гражданин на Република България има,не само правото, но и задължението да сезира компетентните органи за извършено или извършващо се административно нарушение или престъпление. Да, удобно е да си винаги добър и да критикуваш всеки за всичко. По-трудно, но и по- достойно е да изпълниш дълга си на съвестен гражданин, макар и с цената да станеш лош в нечии очи.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
BOBCAT
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:35 am
Местоположение: Burgas

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от BOBCAT »

АМИ КОЛЕГИ ПИШЕТЕ , ПУБЛИКУВАЙТЕ СНИМКИ , КОМЕНТИРАЙТЕ ВСИЧКО ОТ НАС ЗАВИСИ. ЩЕ СЕ ПРАЩАТ ЛИНКОВЕ НА ГОСПДАРИ НА ЕФИРА . ИМА ТОЛКОВА МАТЕРЯЛ ЗА СНИМАНЕ :)))))))))))))))))))))
Само не с главни букви
КИРО
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от tolio_pm »

Това влиза в задълженията на служителите на ИАРА, а всеки от нас, като гражданин на Република България има,не само правото, но и задължението да сезира компетентните органи за извършено или извършващо се административно нарушение или престъпление

Здравей , Тони :D
Напълно съм съгласен с казаното от теб,ама в нашия "спрял";но иначе прекрасен град,кои е представителя на така наречената "ИАРА" и Пороиския язовир дали е към Поморииска община?
Пп:Поздрави и да уточним:Надявам се да не приемаш думите ми лично,просто информативно питане :!:
Пп2:Аидееее,има-няма още три-четири месеца :lol: :lol:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
devesil4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 10:51 am
Местоположение: Варна

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от devesil4o »

Колеги ние сме любители,но ако с нещо нарушат вашите права -ние сме с вас :axe: :oops: :oops: :oops:
Мечката се мие ,чисти
във потоците сребристи
има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от Булти »

преди 5 год. съм виждал подобно сборище на дънни тралове , обозначени със пластмасови шишета в близост до пристанището на Поморие ...писах тогава в Спиърфиш...сега не знам как е положението ...тая есен Христо Янчев писа в един патриотичен вестник за вредата от траловете и по специално за Обзор...в резултат отива комисия от ИАРА в Обзор ....и после правят банкет с местните ...и се чува следната реплика от служител : " Аве вие тоя докога ще го траете ве , само да ни разкарвате ве ..." в резултат група подпийнали "рибари" отиват и му пробиват лодката :evil: :evil: :evil: ...Господари на ефира също не вършат работа , нито пресата , нито телевизията , никой не върши нищо , всичко в тая държава става избирателно...повярвайте ми - имам горчив опит в моята малка битка с корупцията :( отпреди няколко години

п.с. дано новото правителство вкара малко ред ....дано ..
str.hadjiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 8:43 pm
Местоположение: Варна

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от str.hadjiev »

п.с. дано новото правителство вкара малко ред ....дано ..
[/quote]

Не разчитай!!!
Тези са по-корумпирани и от старите - само дето лаят повече
l14o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 11:24 am

Re: ЗАБРАНЯВАТ стопанският риболов

Мнение от l14o »

преди 5 год. съм виждал подобно сборище на дънни тралове , обозначени със пластмасови шишета в близост до пристанището на Поморие ...писах тогава в Спиърфиш...сега не знам как е положението ...тая есен Христо Янчев писа в един патриотичен вестник за вредата от траловете и по специално за Обзор...в резултат отива комисия от ИАРА в Обзор ....и после правят банкет с местните ...и се чува следната реплика от служител : " Аве вие тоя докога ще го траете ве , само да ни разкарвате ве ..." в резултат група подпийнали "рибари" отиват и му пробиват лодката :evil: :evil: :evil: ...Господари на ефира също не вършат работа , нито пресата , нито телевизията , никой не върши нищо , всичко в тая държава става избирателно...повярвайте ми - имам горчив опит в моята малка битка с корупцията :( отпреди няколко години
Лодкостоянка в Обзор няма.Тези които имат по големи лодки ги държат в Бяла.И евентуално комисията от ИАРА трябва да е отишла на пристанището в Бяла.Не познавам човек от Обзор който има лодка с трал за рапани, може и да има но да са един или двама.Тогава евентуално хората които са му потопили лодката не са от Обзор , а от Бяла(някой от Бяла да не се разсърди).В случая мисля на глас, а е възможно и наистина някой от Обзор да му е потопил лодката , но се съмнявам.
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”