Делфините

Модератор: emo vasilev

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Делфините

Мнение от Булти »

Като за начало ще помоля модовете да преместят мненията за делфините от темата за сафрида - тук , после смятам и аз да се включа :D
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

Такааа,докато се мъчех да ви преместя мненията,се закучи нещо ИЕ-ра ми,
и сега ги изтървах в небитието,за което ви моля за прошка.
Не съм ви изтрил нарочно мненията в темата за сафрида.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от Шморхи »

Чудех се какво може да се очаква от прекалена близост до делфин. В смисъл, че честичко ги срещам из морето и съм се опитвал да ги догоня с лодката, но със старата нямах такава скорост, а с новата още съм нямал случай да ги срещна(дано да имам). Имаше клипче някъде из форума, колега с надуваема лодка съпровождан доста време от делфини и от на 1-2 метра от лодката. Ако...при такъв случай реша да скоча в морето....какво мога да очаквам? Чел съм доста, че са добронамерени към човека, имало случаи да пазят и помагат на човек, но все пак....

Другото, как действат на риболова. Личния ми опит от риболова на сафрид не ми показа, че сафрида бяга панически или спира да се храни, но случайте да ловя сафрид и да се появят делфини винаги е бил в пиков сезон, когато морето ври от риба, а и сме били винаги близо до заливче, камъни или подобно закътано място, където рибата е сравнително необезпокоявана....Та, нека хората имали опит да споделят.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Делфините

Мнение от starcho »

В нашето море са 3 вида и със своите навици,забелязал съм че морската свиня невъзмутимо от хората си влиза по пристанища ,заливи и се натъпква с ядене.Афалината си има по -предпазлива тактика и не се задържа много покрай брега,докато обикновения делфин си е пелагичен и страхлив.Попаднали в мрежите биват оползотворявани 100%,но засега са защитени,макар че популацията е вече доста висока.Най-умен се се счита афалината,такива са най-чести обитатели на делфинариумите и на стари епоси.Месото е черно,едровлакнесто като телешкото и едва или хич не мирише на риба,става страшна пъстърма.В световния океан са 46 вида,най-големия е косатката,а най- малкия е 1.2 м.В А фрика някои рибари ловят риба с помоща на делфините които ги гонят към мрежите и това е пиниз от хиляда години.Няма случай на агресия към хора освен някой халосан дресьор ако досажда.За риболова дали пречат е когато се задържат прекалено дълго на едно място,но като се нахранят изчезват моментално.
Katana
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 5:51 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Делфините

Мнение от Katana »

Доказано е, че делфините също като хората правят секс за удоволствие, и дори изнасилват себеподобни, и то нерядко от същия пол. Също така са доказани случаи на агресия към хора/предимно жени/ за които се счита, че са предизвикани от сексуално влечение. По тази причина и повечето дресьори на делфини са жени - техните команди делфините изпълняват с много повече готовност от тези на мъжете дресьори.
Размножаване и сексуално поведение

Половото сношение между делфините се осъществява корем в корем. Обикновено се започва с продължителна предварителна игра, а самият акт е кратък, но може за кратко време да се повтори няколко пъти. Делфините са известни с това, че правят секс не само с цел размножаване, но и за удоволствие; дори са наблюдавани случаи на хомосексуализъм. Делфините проявяват сексуален интерес и към представители на сродни видове, резултат от което са вече споменатите хибриди. Под въздействието на сексуална възбуда мъжките могат да проявят и агресия спрямо женските или други мъжки. Понякога при делфините се наблюдава и сексуално поведение насочено към други животни, дори хора.

Продължителността на бременността при различните делфини варира от 11 до 17 месеца. Женският делфин ражда своето единствено малко с опашката напред. Веднага щом се роди малкото, майка му го избутва до повърхността на водата, за да си поеме въздух. Скоро след това делфинчето вече може да плува заедно с майка си. Младите делфини обикновено стават сексуално активни преди да са достигнали полова зрялост.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%B2%D0%B8
All we are is dust in the wind...
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от Булти »

от мненията в сафрида и тук се прокрадва плахо идеята , че видите ли - делфините много се навъдиха в Черно море и требе да ги поизбием малко :? ...аве я гледайте първо тоя филм и после малко ще си поприказваме :wink:

http://zamunda.net/details.php?id=208858
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Делфините

Мнение от starcho »

Това е стара информация,Булти,едно време са ги пердашили с флоберки и оптика.Сега трудна ша са навият на това,барем да не глобяват за попаднал в мрежите.Тъпоносата морска свиня е най-многоброен и лесен за един в канчето.Имах случай да се сблъскам нос в нос с едно такова чудо в мътна вода и ми искара ангелите,явно беше болен и плуваше доста вяло.Не ставаше да го целна,имаше доста хора на брега-е,изял го е някой друг двукрак.Наздраве :drinkers:
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от Шморхи »

Аз не гледах филмчето, стигаше ми да видя там снимките :( Не съм "за" убиването на делфини. Дори мисля, че не бих могъл да го нараня...някакси, не го приемам за риба, а по-близко до човека. Като кон, куче...Чудех се обаче дали може да се очаква агресия от тях във водата?
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

starcho написа:.........е,изял го е някой друг двукрак.Наздраве :drinkers:
Колко делфина си ял ?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Делфините

Мнение от starcho »

За първи път ме гостиха балчишки рибари през1984 , втория път един матрапазин с пъстърма през 2006.На право съм се оял :drinkers:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

Знаеш ли защо питам ?
От тях съм ял дето викаш пастърма,ама преди мнооогоо
години,абе каиш си е.
Не знам готвен дали става за нещо,но за мен делфина не можеш да го консумираш.
Или поне няма такива вкусови качества като другите риби.
Това - да го знаят по-младите де,да не се чудят защо не се лови делфин.
Отделно,че е строго забранен за улов.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Д.Димитров
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 7:18 am

Re: Делфините

Мнение от Д.Димитров »

Преди мнооооого години, около 1960-62 год., като ходех на гости във Варна на братовчедите и си спомням много добре че купуваха пъстърма от делфин, продаваха я в старите хали, като я разрежеш вътре е черна като гума на камион, но пък аз много я харесвах, беше ми страшно вкусна. Но тогава лова на делфини беше разрешен, след като го забраниха такова нещо не съм виждал и вкусвал повече, но спомена си остана.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Делфините

Мнение от starcho »

Сготвеното месо беше чудно,а пъстърмата като автомобилна гума-важно е кой го приготвя.Делфина има мас ,но не и в месото,тя е изолатор от студа и неприкосновен запас при глад.Демек всички китообразни са годни за ядене и не бива да се похабяват.Преди 200 години са взимали само сланината,а месото са изхвърляли,докато сега се използва 90% Нашенеца яде коне магарета,в други ширини маймуни и кучета,крокодили,котки и куп други твари.Аз съм ял сойки и змии,та на делфин да се замисля.Сега културното ни ниво в болшинство не възприема едно толкова добро и интелигентно създание да влезе в тенджерата докато едно прасе също би показало ниво.Не живеем в рая и сме върха на хранителната верига та да се депресирам ако някой си е разнообразил менюто.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от Булти »

starcho написа:Не живеем в рая и сме върха на хранителната верига та да се депресирам ако някой си е разнообразил менюто.
...ако беше изгледал филма внимателно щеше да разбереш , че самата консумация на месото му е вредна за здравето :wink:
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Делфините

Мнение от starcho »

Признавам че не го гледах,но от китовете се прави трупно брашно.Гледал съм по други филми и четох пътеписи как си правят манджа и оплаквания никакви
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”