Делфините

Модератор: emo vasilev

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

Малеййй,миналата година ми изнесоха страхотно представление близо до лодката,
изядох си таковата,че бях си забравил фотото.
Бях го писал някъде де,ама още си го сънувам.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Делфините

Мнение от rimohit »

Веднъж с Боянски се мъчихме да ловим риба при Биволите... Търсихме си сафрида с каяците а него все го нямаше. От време на време се мяркаше някой меджит , тутк там попче или някоя случайна граца и хамсия или атерина. Обикаляме си ние с каяците около гърбиците , вълните от към изток си люлеят и по едно време виждам 2-3 гърба да се подават. Делфините бяха на 50 сетина метра от мен ..не повече.Вятъра свиреше в ушите а аз крещях на Боян (който беше в страни ) да погледне на там и да ги види. Той чу че викам нещо но не разбра какво .Забравих да уточня че и двамата бяхме в каяците ...По едно време вика ..."ВИДЯХ ГИ ПЛАТЕРИНИТЕ....... " "Какви платерини бре човерк.... ДЕЛФИНИИИИИ са това " "ДАААА" -пак той ."МНОГО СА....ЦЯЛО СТАДО ДЕБЕЛИ ПЛАТЕРИНИ"
Та той така и не видя делфините а аз платерините. Явно от неговия ъгъл с поляризаторите виждаше ято платерини , което бе преследвано от делфините а те понеже бяха между него и посоката на вятъра оставаха скрити от погледа му от вълните. Аз много се развълнувах от тази макар и не толкова близка среща. Бях гледал по разни филмчета как като се пляска с шепи по водата те идват. Започнах да пляскам...
След секунди на 10м от мен се появиха много мехурчета..Ентусиазиран продължих.Докато изведнъж на 1м от раката ми избълбукаха много силно големи мехури. Чесно казно в тои момент си дадох сметка , че не знам какво да очаквам .Стреснах се и спрях :lol: Бях чувал за големи афали и не знаех с какво си имах работа . Сега съжалявам но .... :lol: :lol: :lol:
После симам няколко срещи но не толкова вълнуващи и интересни .Дай боже занапред :P
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
krasi74
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 9:54 pm

Re: Делфините

Мнение от krasi74 »

Преди около два месеца по "Дискавъри" даваха филм по темата за атаки на делфини върху хора. Та по въпроса дейстието се развиваше в Бразилия, мисля, че точно на плажа "Копа кабана" един делфин нападнал двама мъже, кото ударил с муцуна единия човек в корема, който в последствие починал от вътрешни наранявания. В последствие се оказало, че тия двамата хубавци били в почивен ден и бая се били напили и като видяли делфина(които първоначално бил дружолюбно настроен) започнали да се бъзикат с него и му давали празни бирени кутиики да яде и други шашкании, проблема станал когато започнали да го горят пури, но пак има една условност, делфина е ударил човека само веднъж и при тази маса и сила е станало нещастието. Аз си мисля, че делфина не е целял да умъртви човека а да се предпази от истезанията които са му наложили тия двамата. Но въпреки всичко факта си е факт има смъртен случай причинен от нападение на делфин.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Делфините

Мнение от barutchiata © »

krasi74 написа:Преди около два месеца по "Дискавъри" даваха филм по темата за атаки на делфини върху хора. Та по въпроса дейстието се развиваше в Бразилия, мисля, че точно на плажа "Копа кабана" един делфин нападнал двама мъже, кото ударил с муцуна единия човек в корема, който в последствие починал от вътрешни наранявания. В последствие се оказало, че тия двамата хубавци били в почивен ден и бая се били напили и като видяли делфина(които първоначално бил дружолюбно настроен) започнали да се бъзикат с него и му давали празни бирени кутиики да яде и други шашкании, проблема станал когато започнали да го горят пури, но пак има една условност, делфина е ударил човека само веднъж и при тази маса и сила е станало нещастието. Аз си мисля, че делфина не е целял да умъртви човека а да се предпази от истезанията които са му наложили тия двамата. Но въпреки всичко факта си е факт има смъртен случай причинен от нападение на делфин.
Оръжието на делфините е точно удар с муцуната.Така убиват и прогонват акули, удряйки ги в хрилните отвори, които при акулите са на по различен принцип от рибите, и затова трябва да са в постоянно движение.При ударите нарушават функциите им, и така акулите умират.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от Шморхи »

Сигурно ще се изстрелям като ..... на мокър пясък, т.е. прибързано, ама тия хубавци са си го търсели. Ше се напиеш като маймуна и ще храниш делфин с бирени кутийки. Ако не беше казано, че за бразилци, щях да си помисля, че са българи. Па оди храни акули със солети баси! Малоумници!
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от Булти »

Изображение

едно време като бяхме лапета ги праихме тия рисунки :D , ако искате други има тук :

http://forum.fishing-mania.com/album_pe ... &start=552

:drinkers:
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: Делфините

Мнение от *Станислав* »

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от Булти »

*Станислав* написа:http://forum.fishing-mania.com/album_pa ... e=previous Тая е много яка :D
Изображение

ех , мечти , мечти
:?
ретро рибаря
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 1:33 am
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от ретро рибаря »

Страхотна тема сте започнали да разисквате колеги. А и рисунките са много години . Откакто преди години открих този мълчалив свят никога не съм попадал на такъв бозайник (въпреки ,че бих искал).Мои колеги, запалени въдичари казват, че са виждали сутрин рано около Созопол (става въпрос за миналата година) А колкото до избиването на тези животни , не ми е и минавало през ума да вдигна ръка срещу тях. Дори срещу моите стари врагове - медузите се въздържам да стрелям, защото и те имат своето място в еко системата а и водата на плажа в Бургас обикновенно е мътна и ме е страх да не харпунирам някои от младите келеши, които ми скачат до главата !
Аватар
FiSheRMaN_
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 7:33 pm

Re: Делфините

Мнение от FiSheRMaN_ »

starcho написа:Това е стара информация,Булти,едно време са ги пердашили с флоберки и оптика.Сега трудна ша са навият на това,барем да не глобяват за попаднал в мрежите.Тъпоносата морска свиня е най-многоброен и лесен за един в канчето.Имах случай да се сблъскам нос в нос с едно такова чудо в мътна вода и ми искара ангелите,явно беше болен и плуваше доста вяло.Не ставаше да го целна,имаше доста хора на брега-е,изял го е някой друг двукрак.Наздраве :drinkers:
Не те познавам лично,и принципно досега никога не сам изказвал мнения за съфорумници които не познавам,ама немога да се здържа да ти кажа че ми се гади от теб след това което прочетох,и ако случаино го беше "целнал" и излезеш с него на брега аз пък едва ли щях да се здържа да не целна теб.Жалко че точно на теб ги пиша тия работи понеже от предните ти постове бях останал с добро впечатление за теб,е вече със сигорност не е такова
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от kopoy_92 »

FiSheRMaN_ написа: немога да се здържа да ти кажа че ми се гади от теб след това което прочетох,и ако случаино го беше "целнал" и излезеш с него на брега аз пък едва ли щях да се здържа да не целна теб.
Колега преувеличаваш нещата ,човек не е направил нищо ,а споделя какво е било на времето. :wink: :wink:
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Делфините

Мнение от orion30 »

Вчера даваха по новините че гръцки рибари изтрепали/изклали/ 20-25 делфина. Конкурирали се за рибата. :D
Аватар
FiSheRMaN_
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 7:33 pm

Re: Делфините

Мнение от FiSheRMaN_ »

според мен колегата не споделя какво е било на времето а споделя че без никакви угризения би застрелял делфин.
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Делфините

Мнение от MARLIN »

Аз възприемам делфините, като приятели от друг свят . Имал съм няколко близки срещи като деца са любопитни , закачливи и дружелюбни . Миналата година бяхме с лодка за сафрид, когато ги видяхме далече.Помислих си, че ще си тръгнат..., но те бавно се приближаваха към нас като, че ли идваха да се запознаем. Бяха четири делфина цяло семейство :D 3-4 минути правеха интересни кръгове около нас. Имахме малко уловена риба и подхвълихме, но като, че ли тя не ги заинтерисува толкова, а просто се закачаха . С нас имаше едно дете 9-10 годишно, което така се радваше ,че като си тръгнаха се разплака :D Незнам какво сърце трябва да имаш за да избиваш тези същества...!!!!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

FiSheRMaN_ написа:според мен колегата не споделя какво е било на времето а споделя че без никакви угризения би застрелял делфин.
Мисля че си в грешка Саше.По-внимателно му прочети постовете.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”