Делфините

Модератор: emo vasilev

starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Делфините

Мнение от starcho »

Я,предизвикал съм лоши настроения,ще трябва да пообясня малко.От рода ми почти всички са ловджии,каталясалите коне и магарета обикновенно отиват на трапезата щото се знае как да се приготвят.В описания случай делфина просто не беше на себе си и плуваше като агонизираща риба,просто не ме видя или му бе все тая.Реших че сигурно умира,но има една приказка от народа-едно е да искаш,друго е да можеш и трето да го направиш.Че си помислих вариант за оползотворяване това всеки авджия ще направи.Служих моряк и доста делфини трябваше да махам от брега на заставата,дори и човек.Мислите ли че съм ги ял?
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Делфините

Мнение от MARLIN »

Наскоро гледах един документален филм за делфините и рибарите в Бразилия. Работят в екип !!!!!:D Няколко делфина подкарват рибата блзко до брега . Там чакат поне 20 рибаря нагазили в водата с мрежи в ръка. Делфините се хранят и я притискат , а рибарите хвърлят мрежите на окло 10 -15 м и веднага вадят . Резултати пълни кофи с риба. Даваха как издават по странни звуци и подхвърлят рибата във въздуха за да ги забележат рибарите . Страшен интелект ! Може би доверието и работата е изградена с време, но ако тези бразилци видят как се избиват делфини при нас или другаде с сигурност ще има изядени рибари :lol:
Аватар
stih
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 8:58 pm
Местоположение: Балчик

Re: Делфините

Мнение от stih »

Към обяд днес припалих лодката и тръгнах навътре с надежда да сефтосам сафрида. Този сезон съм въоръжен със сонар. Той си пее, показва си рисунките, обаче на чепарето нищо. Пробвах специална изработка, разни чепарета - не ще и не ще. Гледам един джурум и отидох сред чайките. А там две групи делфини. Като се почна една игра - два часа бяхме заедно из целия залив. Те си останаха там, ама на мене ми се препи бира - иначе можеше още да продължи. За съжаление не си носех хубавото фото, нямаше я и сапунерката. В началото телефонът се запъна, че няма памет, но после му я наместих та щраках с него.
Изображение
Тези лудетини скачаха около мен, пред лодката, която се заклащаше от вълните, образувани от мощните им тела. Наблюдавах ги как засичат по двойки пасажа с риба, а при появата им над водата чайки и гларуси се втурват върху им за пръснатата дребна риба. Най-вълнуващо беше, когато се гмурнат под лодката и силуетите им ме караха да се изпотявам /"Ами ако решат да се надигнат?"/
Изображение
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Делфините

Мнение от lusienn »

Днес е имало много делфин на плажа в Приморско-на 100м от брега-като кацнат гларусите и те по тях :D Имам си шпионин и там-в момента си хапва дребни сафридчета-по 10см :arrow:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

Красиви снимки на делфините - благодарско
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
patter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:23 am
Местоположение: Варна

Re: Делфините

Мнение от patter »

Днес на дружба имаше няколко делфина. Нямаше много чайки около тях, но делфините се задържаха на едно място доста дълго.
magelan4o
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Май 12, 2010 4:09 pm

Re: Делфините

Мнение от magelan4o »

Колега гледах филма,но не до края, не можах да изтрая кадъра във залива.Няма такава изродщина,ако съм там и имам в ръцете си ''КАЛАШНИК'' тъжна им маика на тези изроди, които така с лека ръка посегнаха на тези красиви и интелигентни риби.Делфина и Сърната за мен са наи -красивите и интелигентни животни.
Аватар
mikeb
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Апр 08, 2007 9:19 am
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от mikeb »

Вчера бяхме с лодка на Мириус имаше много делфини.За първи път виждам да скачат така на високо!Вдигаха шум и много вода край тях!Красота !
Потвърждавам регистрацията си!
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Делфините

Мнение от dobria1 »

Преди няколко дена видях нещо уникално и много ме е яд че фотото беше в колата и не можах да снимам
,едва ли някога ще видя вече БЯЛ ДЕЛФИН(албинос) и мина на 8-10метра от буната като на парад бавно и елегантно не беше много едър но картинката беше уникална :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Делфините

Мнение от pluv4o »

А тото пусна ли? :D
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Делфините

Мнение от lefera1 »

Бели делфини няма. Това е било Белуга - вид тъпоноси бели делфини. Не са от тук. Развъдени са от братушките за военни цели. Виждал съм и съм хранил такъв от кораба през 90-те години когато служих в Атия. Мислех , че са ги изпотрепали вече. Дано да не съм прав.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

Верно,преди няколко години един такъв се беше задържал около Калиакра.
Далянаджията накрая се оплакваше, че всеки ден ако не му даде поне десетина
килограма карагьоз,не си отивал.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Делфините

Мнение от roko-koko »

Ебаси рекетьора :D Преди няколко години пред колкита бяхме излезли края на Октомври или Ноември да е било и сме двама в лодката ,едно прекрасно време рибка си дава къде по 2 къде по 3 ей така лежерно ама постоянно и то готин есенен сафрид .Та седим си с Фишека и си разпускаме с червено винце и дебело мезе приказка направо риболов -мечта и....в един момент рибата спря да взима и почнахме да се чудим дали да не излезем да си направим рибка прясна на брега когато погледнах на около 50-тина метра двойка делфини малко по-надясно гледам още няколко и в един момент усетих че са около 20-30 делфина в кръг с радиус около 25-30 метра ,викам на капитана риба явно наоколо няма да хванем ами я да влезем в центъра на кръга и .....това само по дискавъри съм го гледал изведнъж делфините изчезнаха за около минута и след около още толкова от към дъното сапочна да извира риба ....реки от риба......никога не съм си представял ,че може да има толкова риба на едно място в нашето море :shock: ,виждал съм сребърни пътеки от платерина ама това беше направо фонтани с риба извираща от дъното След което се появиха знаете кои риби и се почна едно ръбане едно скачане имах чувството ,че хем се хранят хем се забавляват ,голяма красота съжалявам че нямахме качествен фотоапарат да го запишем само с телефоните някакви разцапани снимки,ама и това което видях съм щастлив ,че съм от малкото хора видели организиран лов на делфини ..и то пред погледа ми на 5-6 метра от мен някои изплуваха досами лодката ..... спомен за цял живот даже и не се сетих за сафрида ...после ми мина на ума че ако имахме кепове щяхме да напълним лодката с риба :D .....това беше нещо невероятно пожелавам го на всички да го преживеете
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

Наистина е голям кеф,ама тогава нищо не излиза на чепарето.
А какви големи риби подскачат около теб,
чудиш се дали си в Черно море.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Делфините

Мнение от roko-koko »

А бе какво чепаре ,то аз се чудех къде се намирам а за тея по-дребните рибки от хранителната верига :rolleyes: не ми се мисли ,ама ти казвам после се сетих ,че ако имах кеп голям ,щяхме да напълним лодката :D
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”