Делфините

Модератор: emo vasilev

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

Преди много години,7-8 делфина сгащиха някакъв пасаж в пристанището на Златните.
Шоу което ти остава за цял живот беше.
Не повече от 15 мин,но големи карагьози скачаха на метър над водата.
Е,тогава най-добрия масов фотоапарат беше смяна-8.

Скоро ще сменям дестинацията към Кабакум.
Ако имам късмет да снимам такова,ще има документи.
Там често имаше такива моменти,малко навътре,но имаше.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14789
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Делфините

Мнение от G.Petkov »

salmo написа:... Когато кльопа делфина не обръща внимание на нищо друго освен на кльопачката , не го интересува нито лодки , нито рибари , нито давещи се , така че гледайте в такъв момент да не падате зад борда ...
Много хубава тема,
Прочетох я с голям интерес.
Като човек от вътрешността на страната съм виждал рядко делфини, главно когато съм бил на почивка на Черно море, в Турция и Гърция.
В подкрепа на поста на колегата Salmo само ще разкажа за един случай в най-южния край на плажа на Слънчев бряг.
Преди поне пет години съм там на почивка, плажа е плитък и иска много ходене за да стигнеш до дълбочина за плуване. Както си газя навътре и няколко от едрите делфини увлечени в преследване на пасаж се врязаха между плуващите курортисти и само случайността ги спаси от нараняване. Големите животни, увлечени от хищническия инстинкт излязоха в плиткото, където загубиха маневреност и с голямо усилие се върнаха към дълбочините, малко поиграха и си заминаха.
Аз, от по-задна позиция обаче успях да видя, че опасността за къпещите се и нагазилите в морето си беше напълно сериозна, делфините спирачки нямат и опасността да излязат на плиткото ги накара да правят резки завои, без да обръщат внимание на хората. Тогава се размина без инциденти, но аз го оцених като сериозен проблем, разбира се без никаква умисъл от страна на делфините, те просто се озоваха в опасност и направиха всичко възможно да се върнат обратно.
А бяха много големи, преди това не съм виждал такива в Черно море.
dobabl
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:06 pm

Re: Делфините

Мнение от dobabl »

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
VRABCHO1974
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 11:37 am
Местоположение: Ахтопол
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от VRABCHO1974 »

Миналата година имах близка среща със делфин като скочих от скалите да поплувам след като се завъртя пасаж делфини и заргана се изтегли във момента във който скочих във водата се оказах със лице във лице със делфин който съвсем спокойно ме обиколи и отпраши със другите а аз замръзнах от ужас защото не знаех какво ще направи ама явно съм заинтересувал любопитството му да види що за животно плува във владенията му
Човек е жив докато куфара с такъми е по голям от аптечката
Plastik
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 5:12 pm
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от Plastik »

VRABCHO1974 написа:Миналата година имах близка среща със делфин като скочих от скалите да поплувам след като се завъртя пасаж делфини и заргана се изтегли във момента във който скочих във водата се оказах със лице във лице със делфин който съвсем спокойно ме обиколи и отпраши със другите а аз замръзнах от ужас защото не знаех какво ще направи ама явно съм заинтересувал любопитството му да види що за животно плува във владенията му
Завиждам ти уникални и умни същества са
Производител на дограма предлагащ както пвц дограма така и алуминиева дограма с доказано качество.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Делфините

Мнение от кирил великий »

15 градус на зодиакално съзвездие Риби - нарича се "Косатка". Косатката унищожава акулите и делфините - най-примитивното и алчното животно на света (акулата) и най-висшето животно на биологическия свят - (делфина и тюлена). Косатката е спокойна по отношение на рибите и другите обикновени морски животни. Косатката не дава шанс нито на най-долното стъпало, нито на най горното. Центрира света. След референдума имам чувството, че трябва да започнем центриране на електората - майтап!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
checho_58
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 3:57 pm

Re: Делфините

Мнение от checho_58 »

Ранен делфин моли водолаз за помощ (ВИДЕО)
Спасяват морския бозайник от рибарска мрежа, в тялото му била забита кука.

Оплетен в рибарска мрежа делфин потърси помощ от гмуркащ се водолаз във водите на Хаваите, пише “Дейли Мейл”. Удивителният контакт станал на 11 януари и е бил заснет от гмуркача Келър Ларос, който в продължение на осем минути се опитвал на помогне на морския бозайник. Ларос предвождал група гмуркачи, когато чул писъка на делфина. “Той дойде, бутна се в мен, нямаше съмнение, че моли за помощ,” казва човекът. Той забелязал, че движенията на делфина били затруднени, защото е бил омотан в рибарска мрежа, а в перката му имало забита кука. Хората започнали да го освобождават от мрежата, а животното с готовност им позволило. Те го отмотали от мрежата и след това извадили забитата кука. Едва след това благодарният делфин отплавал.
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”