Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Модератор: emo vasilev

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от Булти »

Приятели на морето , съграждани , решил съм да пусна мейл до сайта на Бургаската община , с цел предложение за изграждане на хелинг за пускане на лодки в морето . Най- подходящо ми се вижда мястото срещу хотел Парк или бившия ЦУРК . Там в непосредствена близост до Морето има изграден безплатен паркинг . Наблизо е и Морския клуб , стопанисван от сърфистите . Мястото е в сърцето на Морската градина и през уикендите , стотиците лодки които биха се реели из залива , биха били красива гледка за разхождащите се в нея . Бургас би се превърнал в истински Морски град и би станал по приятно място за живеене. В момента и проф. рибарите с дървените лодки са все още натирени от време оно на Отманлий и дори на някой от тях сега има събарят къщурките там . Решението за изгонването им е било взето в близкото тъмно минало на социализЪма от ръководители с предимно селски произход , нямащи нищо общо с морските традиции на Града . Преди това стоянките им са били в Бургас . Смятам , че около евентуалния бъдещ хелинг , трябва да бъде изградена и защитна буна . Тя би била удобно място за разходка и също така за риболов . За пример бих дал всички останали морски градове , градчета и селца по нашето Черноморие , за разлика от които Бургас се отличава само с една гола пясъчна ивица и единствената атракция са кръчмите и кафенетата там . Ако около предполагаемия хелинг , в защитено място от буната ( предполагаемата ) бъде изградена и лодкостоянка , Морската градина би станала в пъти по атрактивно и привлекателно място . Отново вижте другите градове .
Приятели очаквам вашите идеи , предложения и най-вече подкрепа . Ако темата се развие ще прикрепя и линк от нея в имейла си до Общината . В момента града е тотално разкопан и е в действие проекта Супер Бургас . Нека наистина градът ни стане супер ...

п.с. моля горещо Модераторите и най-вече Админа да не местят другаде темата ми
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от Шморхи »

Аз съм твърдо ЗА, но имам малки съмнения за мястото, което си избрал. Поне да отворят хелинга на яхт-клуба, пак ще е победа. Сега е по-лесно да идеш в чужбина, отколкото да припариш до яхт-клуба.
А съм със съмнения за "капаните" защото там прибоя е доста сериозен и дори и защитна буна не съм сигурен, че ще свърши работа. Още повече, че дъното е чист пясък и не се знае дали днес няма да е 2 метра дълбоко, а утре 20 см.
Но да, идеята е страхотна и ако има нещо с което мога да помогна, с радост ще го направя!
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от glarusa »

Булти, не съм много в час с подобни неща, но ти си сериозна личност и знам,че каквото и да ти е на акъла -значи е добро!Единствено адмирации и подрекрепа от моя страна!!!
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от Булти »

Шморхи написа:А съм със съмнения за "капаните" защото там прибоя е доста сериозен и дори и защитна буна не съм сигурен, че ще свърши работа. Още повече, че дъното е чист пясък и не се знае дали днес няма да е 2 метра дълбоко, а утре 20 см.
... редовно пускам оттам :

http://bulti.forumn.net/forum-f1/topic-t33.htm

...ако е лошо времето само се мокря от вълните , дъното е полегато и има много удобно стъпало на самия бряг , което е супер ...но благодаря ти за предпожението и подкрепата

:drinkers:
sea_dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 4:59 pm

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от sea_dragon »

И аз съм за :) Добра идея :))
georgi_bs_81
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 8:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от georgi_bs_81 »

Шморхи написа:Аз съм твърдо ЗА, но имам малки съмнения за мястото, което си избрал. ....Но да, идеята е страхотна и ако има нещо с което мога да помогна, с радост ще го направя!
И аз съм твърдо "ЗА". Само че мястото, за което става въпрос, никога няма да го дадат, ми се струва на мен. Това е място с твърдо изразен "плажуващ" характер и колкото и малко да е времето през което хората ходят на плаж, не може да бъде пренебрегнато. С една дума ще стане панаир голям там.
Но подкрепям идеята с две ръце!!!
Изображение
Аватар
muhito
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 5:38 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от muhito »

И аз съм за с двете ръце! Въпреки че не съм лодкар мился че на Бургас основно това му липсва, за разлика от всички други градове и селца по родното черноморие. Колкото до мястото напълно се доверявам на нашия съгражданин Булти! Успех !!!
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от roko-koko »

Съгласен ,абсолютно и безусловно че хелинг на удобно място е нужен .Мястото е от голямо значение ,както спомена колега по-горе писал ,че на плажната ивица (обособена като такава със спасителни постове)няма да е някак си удачно а и ще е неудобно да се преминава с кола до такова съоръжение ,затова си мисля че някъде около солниците може би няма да се получава разминаване на гледните точки за почивка на събиращи слънчев загар туристи и обичащи приключения в морето колеги.Поздрави за темата ако мога с нещо да помогна съм насреща не само с гласа си :drinkers:
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от Borkata »

страхотна идея.Бургас има нужда от нещо подобно!
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
flycho
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 1:47 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от flycho »

Още един глас ЗА! Въпреки че се съмнявам, че подобно съоръжение би пречило на плажуващите, наистина мисля, че малко по към солниците би било по-подходящо - по-спокойно е, също има къде да се паркира, и няма да има такова голямо недоволство. Относно песъчността на брега и прибоя не съм специалист, но съм на мнение, че ако съоръжението се изгради достатъчно дълго и с правилната форма няма да има проблем с дъното и прибоя. Чувал съм за един от кейовете в Поморие (точно пред американеца), че е трябвало да сложат напречни тръби отдолу, за да може да циркулира пясъка от двете страни на кея, защото сега от едната страна става твърде плитко (предполагам откъдето бие прибоя).
Надявам се наистина тази идея да се приеме насериозно от общината. Може би само с едно писмо няма да стане, но с повече постоянство може да спечелят няколко хиляди рибарски гласа за идните избори :)
zabatia
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 9:33 pm

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от zabatia »

BorisK написа:страхотна идея.Бургас има нужда от нещо подобно!
на крз то където ходим за платерина има изграден само трябва да се пооправи пътя
ганев
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 2:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от ганев »

Някой знае ли какво е положението със хелинга на КРЗ Илия Бояджиев?
Raptorr
фен клуб-скобар
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Мар 14, 2010 6:19 pm
Местоположение: Burgas

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от Raptorr »

ганев написа:Някой знае ли какво е положението със хелинга на КРЗ Илия Бояджиев?
Лодка можеш да пуснеш оттам,но неможеш да я закараш до там :lol:
Ако се оправи пътя до КРЗ-то,става въпрос и от шосето до паркинга и ако от паркинга се оправи до кея ще стане доста добре,но отново работата опира до финанси...Ще трябва да се насипе доста земна маса от паркинга до кея,защото там си е блато и има една козя пътечка по която минаваме.А за пътя от шосето до паркинга няма да говоря :lol: в това му състояние и тези големи локви които се образуват след дъжд,едва ли ще тръгнеш да си караш лодката до там.



Булти ако се заемеш с това имаш и моята подкрепа.Ще даваме гласове и подписи където трябва :)
ivan_b
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 5:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от ivan_b »

Подкрепям предложението за изграждане на хелинг.
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от краси12345678 »

Подкрепям идеята,нищо че не съм от Бургас и аз съм с Вас. :smt023
Който нож вади сам пада в него.
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”