Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Модератор: emo vasilev

Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от Шморхи »

Ако е в Сарафово не е зле, но принципно риболовните райони идват малко далечко оттам. От Бургас до Сарафово, особенно ако не тръгваш от Изгрев или Славейков не е много близо. Може да се окаже, че Черноморец е на същото време за пътуване.:) Ако пък ще се ходи около Св. Анастасия, Св. Иван или Биволите, съвсем се губи смисъла да пускаш от Сарафово.
Около Фрегатата не би било зле, но там пак е плаж. Пристанището има добър хелинг, но си е техен(на яхт клуба им), а кмета едва ли има глас в решенията на пристанището.
Друго, което се сещам е мястото където преди беше кораба "Чайка" след солниците.
Района на Ченгенето има варианти също.
Плажчето на Нефтопристанището също, то даже е перфектно. Завет, път, места за паркиране.
Яхт клуба на Лукойл също има добър хелинг.
Мисля, че има варианти, но какви са възможностите, не знам.
Изхождам от гледната точка да има изградена някаква инфраструктура вече, буни, вълноломи, път и прочие за да не са големи разходите. Ако трябва тепърва да се прави път, вълнолом и чак тогава хелинг....трудно ще убедим някой да даде пари за да се направи.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
miro_bs
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 9:31 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от miro_bs »

Сарафово не е лош вариянт, а за рибата зависи може да избие на помоморие ;-), а и такава рампа не е само за рибари има и хора които ходят на разходка. 10-20 км не са чак толкова много.
Сигорно всички сте пробвали да влезете с кола лятото по пътя покраи старата воденица до капаните. Знаете колко време отнема, а представете си с ремарке как ще е.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от Шморхи »

Лъжа ли се, или имаше някакъв проект яхт клуба на пристанището да бъде със свободен достъп за граждани? Дали не може да се говори с директора на пристанището и със шефа на яхт клуба да се направи достъпа за автомобили по-лесен, па ако ще и с/у някакво разумно заплащане? Има и още един яхт клуб - Черноморец. Тяхната база къде е? Не може ли и с тях да се говори и ако трябва там...членски внос да се плаща, но да може да се пуска. И за яхт клуба добре, и за лодкарите добре.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
ivalpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 867
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 10:00 am
Местоположение: Бургас - Созопол

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от ivalpetkov »

мисля ,че в разумна посока мисли Шморхи.Все ми се струва,че нещо с пропускането в пристанището и с ръководството трябва да се говори-срещу такса,пропуск или нещо такова-може и да греша но мисля,че се мисли в правилна посока...
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от zografa »

Малко извън темата да ме прощава бат Киро ама ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички да сме живи и здрави пък останалото само ще се нареди ай наздраве :drinkers:
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от rimohit »

Шморхи написа:Лъжа ли се, или имаше някакъв проект яхт клуба на пристанището да бъде със свободен достъп за граждани? Дали не може да се говори с директора на пристанището и със шефа на яхт клуба да се направи достъпа за автомобили по-лесен, па ако ще и с/у някакво разумно заплащане? Има и още един яхт клуб - Черноморец. Тяхната база къде е? Не може ли и с тях да се говори и ако трябва там...членски внос да се плаща, но да може да се пуска. И за яхт клуба добре, и за лодкарите добре.
Напиши "СУПЕР БУРГАС" в гугъла и ще ти изкочи доста инфо за проекта.
Не съм наясно каква трябва да е рампата за пускане на лодки като вашите. Последно си почивахме на една такава след яхтеното пристанище .Най- южната част , почти до фара. Рампа си има. Самата рампа обаче свършва на ниво 50 см под водата където има праг нагоре 10-15 см като борд и после следва делбочина около 1-1,5 м .Предполагам , че са го измислили хората.

И друго ... да знаете , че паркинга зад фрегатата (централния плаж ) вече е ограден :evil:
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от Шморхи »

Да, аз гледах снимките. Точно на яхт клуба сте били, но вие сте били на по-вътрешния хелинг. Другия е по-към постройките, но мисля, че и двата са еднакви.
Извън темата - лятото една Лада Нива паднала от този хелинг, на който сте били вие. :)
Това за Супер Бургас изглежда много хубаво, но нещо ми се струва доста далеч във времето.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
dimiter
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 9:44 am

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от dimiter »

Предложенията по темата са изпратени на ел. поща на кмета Димитър Николов
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от Шморхи »

Дано имаме успех. :prayer:
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
qwerty
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 11:22 am

Re: Предложение за изграждане на хелинг в Бургас

Мнение от qwerty »

добро място за хелинг е езерото в дясно от моста на Пода.няма вълна,постоянно ниво.Само един вход-лесно за охрана
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”