Риболов в гръцко

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
Ivkou
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 7:53 pm
Местоположение: Златоград

Риболов в гръцко

Мнение от Ivkou »

Искам да попитам от кога до кога е забранен морският риболов в Гърция?
Изображение

It's all about the game and how you play it !!!
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в гръцко

Мнение от alekst »

ако ловиш с въдица от брега няма забрана , от лодка също няма забрана , но се заплаща такса
as-lures.com
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: Риболов в гръцко

Мнение от тони котев »

alekst написа:ако ловиш с въдица от брега няма забрана , от лодка също няма забрана , но се заплаща такса
От лодка е забранен месец май :idea: , трябват регистрация на лодката и билет за тебе и отделно за лодката.От брега си ловиш през цялата година без билет.
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: Риболов в гръцко

Мнение от zazturbo »

Аз наскоро си извадих билет за риболов от лодка.За какъв билет за лодката става дума?Доколкото аз знам лодката не е задължително да е регистрирана в Гърция,може да е регистрирана във всяка страна членка на ЕС,но трябва да е оборудвана според Гръцките изисквания.Казаха ми също,че когато влизаш в морето на място различно от това,където е издаден билета,то трябва да се обадиш в пристанищната полиция,да не доближаваш на по малко от 200м. от военни обекти,че нямаш право да продаваш улова и т.н.
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Риболов в гръцко

Мнение от esox_hunter »

zazturbo написа:Аз наскоро си извадих билет за риболов от лодка.За какъв билет за лодката става дума?Доколкото аз знам лодката не е задължително да е регистрирана в Гърция,може да е регистрирана във всяка страна членка на ЕС,но трябва да е оборудвана според Гръцките изисквания.....
За лодката се вади риболовен лиценз!!!
Иначе, ако е регистрирана в БГ напр. може да си обикаляш и возиш с нея, но не и да ловиш от нея.
И понеже сме питали да кажа=> на лодка регистрирана в БГ не желаят да вадят рибиоловен лиценз. Лодката за да има риболовен лиценз трябва да е регистрирана там (ГР) на гръцки данъчен номер.

По принцип на лименариото на 2 съседни пристанища може да ви кажат съвсем различни неща, това не значи, че трябва да се връзвате на това, което може да ви изнася, защото не се знае на кой патрул (костгард), ще попаднете :wink:

За твърди лодки с двигател над 30 к.с. - капитанско
За надуваеми по спомен к.с. бяха по-малко за капитанско

Относно забраните доколкото си спомням през май месец не можеше да се лови с харпун...нямам спомен от лодка да е забранен нормалния риболов.
За от брега няма забрана.
Разбира се има регионални и времемнни забрани за различни видове риба напр. тон с които също трябва да се съобразявате. Те се проверяват на място като се отиде.

Ето 2та важни сайта за лодки и риболов:
http://www.yen.gr/wide/home.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hcg.gr/alieia/main.php" onclick="window.open(this.href);return false;
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”