България забрани улова на есетри и през следващите пет години

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: България забрани улова на есетри и през следващите пет години

Мнение от oneillbgm »

Супер! Мисля, че трябва да има и нулева година и за останалите видове сладководни риби на територията на България, в частност държавните водоеми.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: България забрани улова на есетри и през следващите пет години

Мнение от delio-haidutin »

oneillbgm написа:Супер! Мисля, че трябва да има и нулева година и за останалите видове сладководни риби на територията на България, в частност държавните водоеми.
а даваш ли си сметка какво ще се случи ако 1 година има пълна забрана????свободия ,до шия.кой ще си плати за билет ,като няма да ходи за риба .а пари за охрана ,то не че сега има много ,но поне като има хора по брега ,все си е друго.болшинството няма да ходят но "батко и братко" не обезпокоявано ще си хвърлят и вадят мрежи.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: България забрани улова на есетри и през следващите пет години

Мнение от Surveyor »

Видях тази забрана, незнам каква е популацията на есетровите риби, но щом така са решили сигурно има за какво да го правят.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: България забрани улова на есетри и през следващите пет години

Мнение от oneillbgm »

Влезте в сайта на WWF България и ще разберете за за какво иде реч. Ако не са те... аз съм спонсор и вие можете да станете.
http://www.wwf.bg/donate/sturgeons/

Хах, не година, ами и две да забранят риболовът Дельо. Армията, жандармерията и полицията само тлъстеят... А полицията негодува за някакви си заплати. Да дойдат на моята позиция в ЧЕЗ - 2ра категория труд, денонощна работа в дъжд, студ, мрак на открито. Недоспиване... 8 смъртни случая за последните години. Пък тогава да ми пискат. Ще охраняват и водоемите и това е. Аз съм ЗА пълна забрана на риболовът поне минимум за 1 година.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: България забрани улова на есетри и през следващите пет години

Мнение от hkoko »

Това за едната година пълна забрана което искате е пълна глупост !!!По-добре е няколко години забрана за задържане на каквато и да е сладководна риба/за морето не зная/.Така хем ще сме по водоемите хем и популацията ще се увеличи.Пък и ще можем да свикнем да пускаме улова си :) .Само трябва да има някой с по голяма пушка да обикаля по водоемите и да отворят пак остров Белене.
направи каквото трябва пък да става каквото ще
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: България забрани улова на есетри и през следващите пет години

Мнение от mclsdreal »

Да бе, ше пускам. Аз за к'во си плащам :lol:
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: България забрани улова на есетри и през следващите пет години

Мнение от hkoko »

от mclsdreal » пон фев 08, 2016 4:16 pm
Да бе, ше пускам. Аз за к'во си плащам :lol:
Какво плащаш - 25 лева?Да не си на магазин,че да си правиш сметка какво даваш и какво получаваш?А това ,че си сам или с някой приятел сред природата и слушаш БЕЗПЛАТНАТА песен на птичките,че забравяш всекидневните си грижи.Удоволствието ,че си успял да надхитриш някоя по-възрастна риба.Няма лошо да задържиш мерна риба и да я хапнеш с удоволствие за мезе на бутилка бяло вино с добра компания.Аз също понякога задържам част от улова си ,но и много често пускам всичко.Заради хора като теб (има ги много по язовирите) които си правят сметката колко пари са дали за стръв,бензин и други си там техни харчове няма риба по държавните водоеми.Не знам кои са по-големи бракониери тези с тока и мрежите или хилядите 25 левови " законни въдици".За моруната добре ,но кога ще пуснат и целогодишна забрана и за лина и за дивия шаран и за сигурно поне още десетина изчезващи от нашите води риби?
Ако си казал това с ирония и на шега ,а не съм те разбрал извинявай.
направи каквото трябва пък да става каквото ще
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”