Морска болест?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

adesito
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 11:17 am

Морска болест?

Мнение от adesito »

Моля ви ако някои знае как се лекува морска болест нека да каже .Много обичам морето ,обичам и риболова но не мога да държа в лодката,някои ми каза че трябвало няколко месеца подред да пия лекарства да можели да се насложат в организма и така се получавало.Е да де ,ама не става и така .Ако някои знае лекарство и то наистина ефикасно моля да ми каже.Много е лошо да седиш на брега и да гледаш как другите си чешат крастата и то особенно ако има и риба.
Мерси на всеки един предварително,които може да ми помогне с акъл. :shock:
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от rimohit »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=25157
Заповядай приятел.Тука в каякарския подфорум дискутирахме разни работи :roll:
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от 1000n »

Ами не знам. Мене не ме е хващала все още морската болест, но като си помисля тя върви с някакъв вид разсъгласуване във вестибуларният апарат, така че опитай се да гледаш в някоя неподвижна точка(някъде на брега или ако не се вижда брега - тогава следи хоризонта).
Ч Е Ф О
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:38 pm
Местоположение: Варна

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от Ч Е Ф О »

Здравейте, аз илачи не съм ползвал , но да ви кажа кво правя . Вечерта преди деня на риболов хапвам лека храна като гледам да не се претоварвам и не ям нищо докато изляза от морето,пия само вода , ако е по-гадна вълната даже и цигарите не ми вървят . И най-важното -вече не ме притеснява , че може да захраня рибите , изплаквам уста , наплисквам лице и продължавам . Гледането към дъното на лодката вреди , дори откачвайки рибата поглеждам встрани . На всеки може да се случи - човещинка си е .Хора различни - различно им понася . При мен е така.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от Диканаров »

Братчета, мен преди много десетилетия ми стана лошо от вълна. Бях на кърмата на рибарска лодка. Ловях сафрид с чепаре. До лодката стигнах с надувен дюшек и после , като ми стана лошо с него се върнах. Мина ми докато се връщах към брега. Може да е от хладната вода и от малката амплитуда на люлеене на дюшека в сравнение с кърмата на лодката. Преди съм плувал с морските трамвайчета от "офицерския" плаж до Галата и до Златните пясъци и не ми е ставало лошо до захранване на рибите. След този случай с надувния дюшек много пъти съм бил на кораб и при вълнение 4-5 бала на ферибота Лев Толстой, който правеше круизи от Средиземно море до Черно море, бях един от малкото пасажери на които не им ставаше зле. Чувал съм, че морска болест се кара веднъж и който я е прекарал после няма грижи. Нека нашите морски вълци да кажат повече по въпросът. С мен бе така !Лекарства не съм взимал!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от КИРО »

Обикновенно,морската болест се хваща при мъртво вълнение.Влизане му е майката,за да свикнеш.В началото,не влизай при дългата и мазна вълна/ това е мъртвото вълнение /.С времето се свиква.Почне ли да ти прилошава,малко движение на лодката оправя нещата.Както и ЧЕФО писа,много не гледай в краката си,а напред,в далечината.
Иначе си има хапове за морска болест,използват ги и за самолетите.Само,че не им знам заглавието.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от rikitikitavi »

dimenhidrinat =аз това ползвам, гълташ си хапчето 20 мин преди да ти стане лошо и нямаш проблеми. Ако вече ти е гадно здъвкваш хапчето и си ОК
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от Дели »

Морска болест може да хване всеки, без значение колко пъти е влизал в морето. Както вече се написа до тук за да не се стига до повръщане е добре да не си гладен и да не си преял, да ВЯРВАШ, че на теб по принцип не ти прилошава, а усетиш ли, че те започва спешно да вземеш мерки - раздвижване на кръвта с упражнения, дълбоко дишане, глътка вода, ментова дъвка или бонбона. Ако не става така може да се запали лодката и да се покара 5 минути. Стигне ли се до повръщане няма заден, става все по зле и по зле. Тогава решението е единствено брега. След час на брега, ако си излязъл веднага може пак да се влезе.
Тези, които не са влизали в бурно море обикновенно първият път повръщат. От там нататък са имунизирани, но тези от тях , които се уплашат и влизат в морето със страх, вечно ще захранват рибата докато не се преборят със себе си.
dsa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 11:06 am
Местоположение: BS

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от dsa »

за тези ,които се съмняват,че ще им прилошее -влезте в аптеката и си купете хапчета.пият се 1 час преди влизане.не съм пил ,но познавам хора които ги използват и има ефект
shekira
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 2:25 pm
Местоположение: Карлово

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от shekira »

или я имаш,или я нямаш.проблема се получава когато лодката не се движи,а е оставена свободно на вълните.
КЪЛВЕ ВЧЕРА И УТРЕ, ДНЕС НЕ ЩЕ
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от VGS »

Пробвай с "Domperidon" това не е така известното вино, само името е подобно :)
Това са хапве точно за такива неща, като основната цел е да активира перисталтиката на храносмилателния апарат.
Просто не ти се гади и не ти става толкова лошо.
Помагат !
Не съм лекар и не знам повече НО :
Прочети листовката преди употреба !!!
Jackomo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 7:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от Jackomo »

Degan-3x1tab.
Dimedrol-2x1tab.
Vomacur-2x1 supp.
Aeron-хомеопатично лекарство
Е, това е от мене, има и още, но мисля, че тези стигат. Но най-добре е сам да се пребориш.
Иван Събев
A.C.
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 12:31 pm

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от A.C. »

Свиква се , въпрос на настройка на вестибуларен апарат, излизай по често освен това , както казват някои хора никой не е напълнил морето.Не мисли за това на лодката и в никакъв случай не стой гладен. Ако не излизаш сам ,както и трябва да бъде легни на дъното на лодката там най-малко люлей. Не се притеснявай , малко са късметлиите които са настроени по рождение.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от КИРО »

Jackomo написа:Degan-3x1tab.
Dimedrol-2x1tab.
Vomacur-2x1 supp.
Aeron-хомеопатично лекарство
Е, това е от мене, има и още, но мисля, че тези стигат. Но най-добре е сам да се пребориш.
Ееее,май си патил,а ?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Jackomo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 7:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: МОРСКА БОЛЕСТ???????

Мнение от Jackomo »

Да, Киро, патил съм, но лекарства не съм взимал. Завършил съм Бургаския ССУМОР, а после медицина, затова ги знам.
Иван Събев
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”