Как се влиза на пристанището в Бургас

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
hgtod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 3:28 pm
Местоположение: Бургазъ Репутация: 0.1

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от hgtod »

Аз имам детски спомен, че пристанището беше отворено и съм се разхождал до корабите. Преди 5-6 години ходихме за риба като минавахме по стълбите на "Иван Вазов" и жп линиите и стигахме до фара /японското още го нямаше/ - ама все си на тръни да не те види някой пазвантин. Оттогава не съм стъпвал там /доста странджански глигани се навъдиха напоследък в Бургас/. :smt091
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от Моряка »

lefera1 написа:
КИРО написа:Явно вашето пристанище и нашето си имат разликите.
Може и да са прави чиновниците,знам ли ?
Киро да не забравяме, че все пак Варна е Морска Столица а Бургас Странджанска провинция. Варна е обърната към морето а Бургас към баира
При нас товарното пристанище е оградено и разделено един вид от вълнолома,Морска гара яхклуба :wink: И в нашето товарно пристанище не се влиза без пропуск.Има места,но гепат ли те ,акта е почти сигурен,питайте Рънъра.
А сега де? :roll:
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от lefera1 »

Моряка написа:
lefera1 написа:
КИРО написа:Явно вашето пристанище и нашето си имат разликите.
Може и да са прави чиновниците,знам ли ?
Киро да не забравяме, че все пак Варна е Морска Столица а Бургас Странджанска провинция. Варна е обърната към морето а Бургас към баира
При нас товарното пристанище е оградено и разделено един вид от вълнолома,Морска гара яхклуба :wink: И в нашето товарно пристанище не се влиза без пропуск.Има места,но гепат ли те ,акта е почти сигурен,питайте Рънъра.

Колега , познавам прекрасно пристанище Варна Изток и Варна Запад. Много ама много пъти съм бил там и мога да ти кажа , че при вас режима за пропускане на пешеходци посетители в порта-товарния е уреден перфектно - Отиваш на гишето ВРСО(вътрешен ред сигурност и охрана) и си взимаш пешеходен пропуск срещу данните от личната ти карта и това е безплатно дори и да го правиш през ден , а в Бургашкото Пристанище те рекетират с 2 лева за един ден + 6лв за карта и ти правят досие все едно си член на алкайда.
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от Моряка »

lefera1 написа:

Колега , познавам прекрасно пристанище Варна Изток и Варна Запад. Много ама много пъти съм бил там и мога да ти кажа , че при вас режима за пропускане на пешеходци посетители в порта-товарния е уреден перфектно - Отиваш на гишето ВРСО(вътрешен ред сигурност и охрана) и си взимаш пешеходен пропуск срещу данните от личната ти карта и това е безплатно дори и да го правиш през ден , а в Бургашкото Пристанище те рекетират с 2 лева за един ден + 6лв за карта и ти правят досие все едно си член на алкайда.
Съгласен съм с това Лефер,но темата мисля беше с цел риболов,да се влиза.Е ако си взема пръчките и тъкъмите,на портала ще ме върнат.Знаеш тогава и оградата деляща Морска гара от Товарното пристанище.Лятото,а влез 2 крачки и седни с директния,колко време ще ловиш,докато те изгонят.На плочата при яхтите и Перун също забраниха риболова(за справка виж аватара на Трол.Е за разходки сме по-добре от Вас :drinkers:
А сега де? :roll:
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от lefera1 »

Виж какво Краси 81 нямам нищо против природата в странджа и географското понятие но като ти гледам камуфляжа сигурно си горски а не морски та редно е да не разбираш какво имам предвид.Станджата та странджата И може ли само с едната странджа да си останеш при наличието на море. Вземи та прочети какво точно коментираме и тогава се изказвай. Имам предвид да се върне зоната за свободен достъп до фара и яхт клуба , съответно пристанището да си разкара от там железата и да си направи огради така като е във Варна. Яхт клуба например е място където моите и твоите деца могат да се учат на ветроходство и други морски дисциплини и да почувстват , че живеят в морски град.

PS : Ти нещо много си запознат с бракониерските практики и търмъка на кефал - може би от опит?
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от lefera1 »

Краси 81, няма да продължавам полемиката с теб защото виждам , че те избива на чест. И аз не деля рибарите. А снимка ще си сложа ако реша защото това си е мое право.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от vatus56 »

Само да вметна, че в пристанище Бургас през официалните входове никога не са пускали свободно да преминават граждани. Работил съм там преди 30 години и тогава и сега винаги е било с пропуск. А през "Ив. Вазов" и през ж.п. линиите и тогана и сега се минава. И тогава си имаше търмакчии и сега ги има. Нищо ново под слънцето.
Иначе и в Странджа е готино, а за морето да не говорим. А за хората, дали ще са прасета, говеда или пръчове, спасение няма, навсякъде ги има, важното е ние да не сме такива. :)
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
YordanDanev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1916
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 5:49 pm
Местоположение: Бургас - Нюрнберг

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от YordanDanev »

Ще кажа за незнаещите че на Славянка пускат риболовци , отиваш на КПП-то и ти вадят пропуск за деня и си влизаш рахат, аз така си влизах като имаше карагьоз. Но проблема е че там няма кефал сега, и затова е цялата работа мисля аз, много колеги полудяха за кефал на зазечка, дори големи имена на бургаския спортен риболов са наредени там да търмъчат :lol: п.п. Невзимам на сериозно постове на хора със нереални никове.
Последно промяна от YordanDanev на Вто Фев 09, 2010 12:13 am, променено общо 1 път.
Изображениеима ли комат кучета много
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от КИРО »

lefera1,намали малко оборотите.
Почваш да обиждаш колеги,без да ги познаваш.
Не е в духа на нормалното общуване.
Не познавам Бургаското пристанище,не мога да взема отношение.
Затова по-горе споменах,че може би контролните органи си имат право.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от lefera1 »

Никой не съм обиждал - Разни колеги се припознаха в квалификациите и се самообидиха. Все пак ако все още някои се чувстват обидени поднасям им извинение за това. Относно оборотите - от сутринта съм теглил една яка на всичко така , че изобщо не ми пука. Гледайте си кефа и :ANAL: булките , че тези трите работи са най-важни.
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от runner »

Искам и аз да се изкажа по въпроса, но много моля някой да не вземе да се впрегне. Така. В пристанище, не само в Бургас, се влиза с ПРОПУСК. Защото е режимна зона. Каквото било - било. Кака се омъжи. Сега е външна граница на Европейския съюз. Няма значение харесва ли ни или не. Даже се чудя как още не са ни праснали по главите заради лодките - всеки влиза и излиза откъдето свари.
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от rimohit »

Имайте търпение.Ама много търпение. Дано сме живи до тогава обаче :)
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от КИРО »

runner написа:Искам и аз да се изкажа по въпроса, но много моля някой да не вземе да се впрегне. Така. В пристанище, не само в Бургас, се влиза с ПРОПУСК. Защото е режимна зона. Каквото било - било. Кака се омъжи. Сега е външна граница на Европейския съюз. Няма значение харесва ли ни или не. Даже се чудя как още не са ни праснали по главите заради лодките - всеки влиза и излиза откъдето свари.
Тоа па.
Я си сипи едно,и не викай дявола бре.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от lefera1 »

Тъй де няма само нас сухоземните рибари да ни тормозят чиновниците с граничните си зони и безграничната си глупост. :mrgreen:
Аватар
ivalpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 867
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 10:00 am
Местоположение: Бургас - Созопол

Re: Как се влиза на пристанището в Бургас

Мнение от ivalpetkov »

Снощи 28.02.11 гледах по канал 0 ,обясниха как имат проект да отворят ул.александровска в пристанището...това е супер :D .ще има свободен достъп за граждани,пасажерски порт,офиси,магазини и направо ще е супер готино.Е дано най-накрая доживеем покрай проекта Супер Бургас да имаме свободен достъп до пристанището.Има и проблем - искат да правят контейнерен терминал , на който да преместят крановете и другите съоръжения ,които сега са в порта и фактически да го освободят за гражданите...ОБАЧЕ - нямат разрешение от правителството за сега... :cry: пари имат,проекта чака да започне обаче не им дават..поне така разбрах аз :wink:

четох ,че почват да дупчат морето от бяла до силистар за неф и газ ...това е лошо.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”