Капитанско право за море

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
Motorski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Капитанско право за море

Мнение от Motorski »

Здравейте - темата е стара, но да я повдигна за актуализиране :D
Става въпрос за медицинско за водач на 40БТ във Варна - само в Транспортна болница ли се вади? Четох по-горе, че може и в Аспарухово и ме интересува дали има разлика в цената ако знаете. В сайта на ДКЦ-то в Аспарухово липсва упомената услуга точно за водач на кораб (има за шофьори и разни други, ама за капитан няма :/ )
Попаднах на старо инфо (от 2010) на сайта на МА, където пише, че медицинско може да се изкара навсякъде - но в заповедта пишеше 20БТ (стария размер) и не знам дали е още в сила това постановление...
ИзображениеАматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"Изображение
bulgarian
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:02 pm

Re: Капитанско право за море

Мнение от bulgarian »

Колега тези от ИАМА признават медицинско само от Транспортна болница/ци. Миналата година си вадих медицинско от ТБ-Пловдив. Взеха ми 70лв. и ми загубиха ден и половина. Не те съветвам да рискуваш да си вадиш медицинско от друго лечебно заведение за да не си загубиш времето и парите и пак да идеш до транспортна.
kameyama
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 12:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Капитанско право за море

Мнение от kameyama »

Motorski написа:Здравейте - темата е стара, но да я повдигна за актуализиране :D
Става въпрос за медицинско за водач на 40БТ във Варна - само в Транспортна болница ли се вади? Четох по-горе, че може и в Аспарухово и ме интересува дали има разлика в цената ако знаете. В сайта на ДКЦ-то в Аспарухово липсва упомената услуга точно за водач на кораб (има за шофьори и разни други, ама за капитан няма :/ )
Попаднах на старо инфо (от 2010) на сайта на МА, където пише, че медицинско може да се изкара навсякъде - но в заповедта пишеше 20БТ (стария размер) и не знам дали е още в сила това постановление...

Става и в Аспарухово със сигурност.Цена не помня, че го вадих преди 2г. но беше около 20 лв. ако не се лъжа.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Капитанско право за море

Мнение от КИРО »

Само ТРАНСПОРТНА болница,но по-евтино ти излиза,
за отидеш в Бургас да си го извадиш - тук дерат освен кожата,и сланината към нея.
Вече се вади само за 40БРТ -няма по-дребни разрешителни да ги ева.
А мойта лодка е 1брт .
И не мога другите 39 да ги шитна на някой,че да изкарам ЛЕФ. :twisted:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Motorski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Капитанско право за море

Мнение от Motorski »

Ти остави това, ами по документи (и на вид) моето е ветроходна яхта и данъкът и се разминава чувствително с това, което мислех, че ще е...
Да не говорим, че разликата с Бургас примерно е 30лв/бт за там към 50лв/бт за Варна...
ИзображениеАматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”