Капитанско право за море

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

vanko333
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 14, 2011 7:16 am

Re: Капитанско право за море

Мнение от vanko333 »

Само за информация може би ще има още максимум един курс по-старите правила и след това -камери,компютри
Аватар
evgeni jordanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:48 pm
Местоположение: Варна

Re: Капитанско право за море

Мнение от evgeni jordanov »

Вече по новите стандарти не е 20 БТ, ами 40 БТ капитанското право.. Вадете си нови медицински свидетелства и ходете да си ги подновявате ;)
Това, което не ни убива, ни прави по-силни!
jamiemirror
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Яну 21, 2010 11:18 am

Re: Капитанско право за море

Мнение от jamiemirror »

Ехаааа, това отива в 20м лодчища! Суууупер!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Капитанско право за море

Мнение от КИРО »

evgeni jordanov написа:Вече по новите стандарти не е 20 БТ, ами 40 БТ капитанското право.. Вадете си нови медицински свидетелства и ходете да си ги подновявате ;)
Това не ми харесва нещо.
Все пак 40БРТ е голямо нещо.Преди да седнеш да го управляваш,
се иска някакъв опит от по-малки съдове.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
jorko70
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2011 5:52 pm

Re: Капитанско право за море

Мнение от jorko70 »

Да се включа и аз. Това лято питахме в "лименархио"-то (морска администрация) в Ставрос ( до Аспровалта ) и гърците ни отговориха че "адиа" т.е. разрешително за управление (капитанско право) се изисква за съдове над 4,5м. и двигатели над 30 к.с. (за надуваеми лодки над 15 к.с. защото се водят бързоходни плавателни съдове) и регистрация на всичко което плува и е над 2,5 м. дълго. Най много държат на регистрацията и максималните параметри (4.5 м. и 30 к.с.), т.е. за надуваема до 4,5 м. с 20-25 к.с. правят компромис. Питахме и какви са глобите ако нещо не отговаря на изискванията и отговорът беше "Возете се и не питайте, страшно е".
jorko70
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2011 5:52 pm

Re: Капитанско право за море

Мнение от jorko70 »

Това доколкото знам са изисквания по някаква международна конвенция, която и ние скоро сме ратифицирали и сега си привеждаме законодателството в съответствие с нейните изисквания, така че у нас и в Гърция трябва да е едно и също. Европейско право.
Мой приятел отиде и си регистрира Зандера 3,8 м. в "Пристанище София" и мислеше че ще му се смеят, но от там подходили съвсем сериозно по въпроса и му направиха регистрацията да си джитка из Гърция на спокойствие.
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Капитанско право за море

Мнение от ВАЛЬО »

Здравейте колеги,четох и темата и във форума ама пак да питам.За гуменарка 3.60 и мотор5кс няма регистрация по сега действащ закон?Капитанско трябва ли?Ако предните две не трябват какви други изисквания има?Някъде четох за жилетки за возещите се и пожарогасител,друго има ли?Става въпрос до 500мили.
Не съм влизал досега със своя лодка та ако може дайте акъл.Благодаря предварително.
Няма за какво толкоз да му се косим на живота,и без това няма да се измъкнем живи от него.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Капитанско право за море

Мнение от tiho_roev »

ВАЛЬО написа:Здравейте колеги,четох и темата и във форума ама пак да питам.За гуменарка 3.60 и мотор5кс няма регистрация по сега действащ закон?Капитанско трябва ли?Ако предните две не трябват какви други изисквания има?Някъде четох за жилетки за возещите се и пожарогасител,друго има ли?Става въпрос до 500мили.
Не съм влизал досега със своя лодка та ако може дайте акъл.Благодаря предварително.
За какви 500 мили ве колега става въпрос за 500м от брега и не ти трябва капитанско само жилетки за екипажа защото не подлежиш на регистрация и от там на проверка МА. споко само не влизай по навътре че гранична се заяждат с гуменяците .Наслука и само едро и по много да хващаш :D
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Капитанско право за море

Мнение от КИРО »

Абе не са само жилетките,но сега не ми се рови.
Някъде бях ги писал нещата де.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Капитанско право за море

Мнение от gamon »

Едно въпросче и от мен, колеги. Изкарах този курс, положих успешно изпит и се сдобих с така нареченото "Капитанско право" през далечната 198 и ... не си спомням точно коя година беше. Така или иначе не ми се е налагало да го използвам до сега. Въпроса ми е: Валидно ли е то и необходимо ли е накакво подновяване?
Благодаря Ви предварително!
miro_bs
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 9:31 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Капитанско право за море

Мнение от miro_bs »

В наредба №1
(5) (Новa - ДВ, бр. 91 от 2006 г., доп. - ДВ, бр. 44 от 2010 г.) Регистрирането на плавателни съдове с максимална дължина до 4,57 метра (15 фута) и мощност на двигателя, по-малка от 15 kW, неизвършващи стопанска дейност, не е задължително.

Отговора на Морска адмистрация относно капитанските е, че за лодка която не се регистрира не се изисква и капитанско.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Капитанско право за море

Мнение от КИРО »

gamon написа:Едно въпросче и от мен, колеги. Изкарах този курс, положих успешно изпит и се сдобих с така нареченото "Капитанско право" през далечната 198 и ... не си спомням точно коя година беше. Така или иначе не ми се е налагало да го използвам до сега. Въпроса ми е: Валидно ли е то и необходимо ли е накакво подновяване?
Благодаря Ви предварително!
Невалидно е от 3-4г.
Медицинско от транспортна болница,и си подновяваш капитанското.
Новите са до 40бРт.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Капитанско право за море

Мнение от gamon »

Благодаря ти колега. Рядко влизам в морето и обикновенно приятели ме возят, но все пак няма да е лошо да го подновя. Чувал съм. че трнспортна болница има в Бургас или може и от друго място?
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Капитанско право за море

Мнение от С.Върбанов »

Във всеки град има транспортна болница :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Капитанско право за море

Мнение от gamon »

С.Върбанов написа:Във всеки град има транспортна болница :wink:
В Ямбол със сигурност няма транспортна болница. Вероятно има във всеки от по-големите градове. Например 10-на града.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”