Непозната риба - каква е тя

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Мънцата

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от Мънцата »

Я да видим кой първи ще познае едни други риПки :wink:

Изображение

Изображение
biseerrr
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 3:25 pm

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от biseerrr »

Тези одрани рибки,мисля са дракони колега.Ако бъркам поправи ме. :D
Мънцата

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от Мънцата »

biseerrr написа:Тези одрани рибки,мисля са дракони колега.Ако бъркам поправи ме. :D
Имаме участник, познал верния отговор :wink: Точно дракон е, чисти се изключително лесно, няма кости ...
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от КИРО »

Мънцата написа:
biseerrr написа:Тези одрани рибки,мисля са дракони колега.Ако бъркам поправи ме. :D
Имаме участник, познал верния отговор :wink: Точно дракон е, чисти се изключително лесно, няма кости ...
С кокали е бре? :shock:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Мънцата

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от Мънцата »

КИРО написа: С кокали е бре? :shock:
Тц, само средна кост :wink:
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от roko-koko »

Бомба си е ,панирана или с корнфлекс докато е топла е бонбон.Поздрави и лека и успешна седмица на всички :D .
nov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 6:46 pm
Местоположение: Варна

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от nov »

Мънцата написа:
biseerrr написа:Тези одрани рибки,мисля са дракони колега.Ако бъркам поправи ме. :D
Имаме участник, познал верния отговор :wink: Точно дракон е, чисти се изключително лесно, няма кости ...
А какво използваш , за да ги откачиш от куката и обезвредиш, чеее и на мене ми се ще да ги прибирам вече (и опитам на вкус как са) ?! последният път изкарах две чепарета с 4 и 5 огромни дракона и се наложи да се разделя с тях (чепарета де)
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от КИРО »

nov написа:А какво използваш , за да ги откачиш от куката и обезвредиш, чеее и на мене ми се ще да ги прибирам вече (и опитам на вкус как са) ?! последният път изкарах две чепарета с 4 и 5 огромни дракона и се наложи да се разделя с тях (чепарета де)
Аз вече се сдобих с тези два инструмента.
Изображение

С единия си го гепим около главата,с другия му вадя куката.
Вече не ги бия с дряновицата. :wink: :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от nikilaaa »

ico000_ написа:колега рибата се казва Морска мишка. callionymus risso - дължина до 7-8 см
callionymus pusillus - дължина до 14.5 см
точно това е :D .
веднъж докато ходех за илария с приятели на по 2 въдици и тримата(бяхме общо трима).едната беше за илария,другата за барбун.по-едно време барбанути се раздвижиха и започнаха да по-настървено да кълвът.по едно време видях че върхът на въдицата ми за барбун започва да играе.засякох и в първият момент помислих че съм хвалам малко барбунче.но когато го извадих се оказа напълно непозната риба за 3-мани.
малка справка в дебелите книги и разбрах че това е ивичеста морска мишка.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от starcho »

Вече 2 пъти съм хващал прилепало,олигави яко орталъка,имаше муцунка на костенурките-нинджа,върнах ги обратно.Никой ли не знае за тая рибка?
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от недялко радков »

mircan написа:
nov написа:
А какво използваш , за да ги откачиш от куката и обезвредиш, чеее и на мене ми се ще да ги прибирам вече (и опитам на вкус как са) ?! последният път изкарах две чепарета с 4 и 5 огромни дракона и се наложи да се разделя с тях (чепарета де)
[/quote]


http://forums.nariba.com/viewtopic.php?f=21&t=24754[/quote]


Абе аз с голи ръце си ги хващам,на едно реке като ме видя екипажа как ги събирам(помагах им при сортирането на рибата)се изуми...Викат внимавай,че ако те чукне ще се възбудиш качествено :D :D :D :rolleyes: !Аз като ги хвана на въдица ги настъпвам по главата и вадя куката,след това хващам за опашката,хвърлям в кофата и чистя като умре,като внимавам къде пипам.
На вкус са превъзходни приготвени панирани на филета или цяла :drinkers: :drinkers
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Непозната риба - каква е тя

Мнение от shturetc »

Добре че влязох в тази тема,за да си отговоря каква ,аджеба , беше рибата,която хванах преди две години на Въглищното пристанище в Бургас (до Силвъртел-а).Единственият , с когото се консултирах тогава бе Жеката от 76 блок в "Лазур" ,но и той вдигна неразбиращ рамене и ,понеже окраската на не повече от 20 см-овото рибе ми се стори предупредителна (със змийска оцветка в жълто и синьо на опашката), внимателно (абе направо със страх ) :oops: го откачих от чепарето с помощта на клечка и ... го пуснах да се ...ъъъ... доразвива :D
Благодарности за интересните и качествени фотоси на Йордан Данев и Иван Бойчев ,помогнали ми да си отговоря на дълго тормозелият ме въпрос:"К'во пък беше туй?" :shock: ... В интерес на истината ,за себе си бях решил,че нов вид за родното Черно море се е промъкнал с баластните води на нЕкой кораб :roll: :idea: ... пък то било мишле!? ...Морско мишле :D
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”