Морски риболов

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
geomery
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 10:11 am

Морски риболов

Мнение от geomery »

Някой ходил ли е на риба в Гърция? Може ли малко инфо за това какво излиза и на каква стръв?
eduin_97
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 12:33 pm

Re: Морски риболов

Мнение от eduin_97 »

Аз ходих на Агиама. Там излизаше зарган на булдо с 1 метър повод 0,14мм и най- резултатен беше шарения червеи. Когато хвърлиш може да придърпваш леко. Наслука!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Морски риболов

Мнение от Efimov »

Колега преди седмица бях на Керамоти. Все още излижа скумрии, макар и по рядко. Сафрида се беше побъркал и взимаше яко. Излизаше и спарос и по некоя друга инцидентна рибка като малки ципури, драконче, и една много малка дето не знам каква беше.
Аз предимно бях отишъл за плаж и не хващах много. За стръв използвах пилешко месо на подвижна плувка(обикновен монтаж), надявах се да се да са се активизирали кефалите, но на плувка не даде резултат. на дъно на полиангистро казаха че е започнал да взима, но късно си намерих сардела. Като цяло най успешната стръв беше живата рибка, която си хващаш с кепчето сафрида направо се биеше за нея, но за мен беше доста дребен и не ми се занимаваше. Ако имаш въпроси пиши.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Морски риболов

Мнение от Efimov »

Извинявам се за грешките но на този комп нямам бг и се налага да използвам АБВ то за превод.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов

Мнение от dobria1 »

Efimov написа:Колега преди седмица бях на Керамоти. Все още излижа скумрии, макар и по рядко. Сафрида се беше побъркал и взимаше яко. Излизаше и спарос и по некоя друга инцидентна рибка като малки ципури, драконче, и една много малка дето не знам каква беше.
Аз предимно бях отишъл за плаж и не хващах много. За стръв използвах пилешко месо на подвижна плувка(обикновен монтаж), надявах се да се да са се активизирали кефалите, но на плувка не даде резултат. на дъно на полиангистро казаха че е започнал да взима, но късно си намерих сардела. Като цяло най успешната стръв беше живата рибка, която си хващаш с кепчето сафрида направо се биеше за нея, но за мен беше доста дребен и не ми се занимаваше. Ако имаш въпроси пиши.

Това в пристанището ли,и нямаше ли някой да мята чепаре? както и някой през ноща да е пробвал да лови(по какъвто и да е начин)
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
SAM-5L
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2014 10:42 am

Re: Морски риболов

Мнение от SAM-5L »

Колеги, планирам да отида на излет за илария. Никога не съм ходил, нито съм практикъвал този вид риболов. Дори нямах понятие "ЩО Е ТО БОМБАРДА" Ще съм ви благодарен, ако ми разясните малко повече за самата техника и подготвянето на линията и естественно за самия такъм, като акция, подходяши макари и корди. Благодаря в аванс.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”