Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Станимир Христов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 4:24 pm
Местоположение: London, гр.Пловдив

Гърция

Мнение от Станимир Христов »

Колеги,

През почивните дни ще отскоча до Гърция на почивка. Мисля да си взема и харпуна, за някой октопод... Искам да попитам трябва ли ми някакъв билет или друго разрешително и какво? Мерси!
Изображение
Изображение Изображение
Който иска намира начин... който не иска намира причина!!!
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: Гърция

Мнение от тони котев »

Месец май е забранен риболова с харпун.Отделно трябва да си извадиш билет за риболов с харпун, да имаш буй и да гмуркаш минимум на 300м. от плажната ивица.В акваторията на пристанищата е забранено.
Съветвам те да се съобразиш със забраните, глобите са по-солени от морето и ако решат да те глобяват няма измъкване.
Аватар
uniqaudio
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 6:53 pm

Re: Гърция

Мнение от uniqaudio »

Билет за риболов с харпун от тук предполагам. Не от Гърция? Интересувам се, защото и аз мисля да организирам нещо подобно началото на юли. Ако си с надуваема лодка има ли някакви допълнителни ограничения, моля.
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: Гърция

Мнение от bokser »

Билета се вади там, ако те хванат без такъв ще береш яко ядове... нашият билет там върши по - малко работа и от парче тоалетна хартия! :)
Аватар
uniqaudio
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 6:53 pm

Re: Гърция

Мнение от uniqaudio »

Ако някой още не е разбрал, от 20 април тази година отпадна ограничението да имаш лиценза, за харпун, дето се взимаше от гърците. Т.е. може да риболовствате спокойно. Ограниченията за отстояние от плажа, за лодките и т.н. обаче остават. Така че умната и наслука на всички!
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”