Странно същество

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Сашоo
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юли 21, 2013 12:53 am

Странно същество

Мнение от Сашоo »

Здравейте,
не съм рибар нито риболовец :), по-скоро авантюрист, но не намерих по-подходящ форум за моят случай.
А той е:
Живея на морето, но може да се каже, че не знам нищо за него. Често си правя дълги разходки вечер.
Тази вечер вървях по плажа около 5 км, плажа е доста скалист на места, тъй като местността е скалиста.
Докато вървях видях нещо доста странно за мен, което до сега не бях виждал.
Съществото, което видях беше тъмно черно, дълго около половин метър, на вид беше плоско, елипсовидно, нещо подобно на това. То лежеше на една скала, която я заливаха вълните. След като светнах с фенерчето с което бях се оборудвал, към съществото то бързо изпълзя, така да кажа, към водата и отплува.
Бях доста изненадан като го видях защото до сега не съм виждал нищо подобно по нашето черноморие. И въпросът ми е дали някой знае какво може да е било това същество, и дали е опасно по някакъв начин. Много ми е любопитно.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Странно същество

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Колега според мен си видял Видра която е лежала на скалата , а дали е опасна не знам
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Сашоo
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юли 21, 2013 12:53 am

Re: Странно същество

Мнение от Сашоo »

Не знам, но мисля че видрата е речно животно, или се заблуждавам, а и това което видях нямаше такава опашка, убеден съм!
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Странно същество

Мнение от XegouX »

Сашоo написа:Не знам, но мисля че видрата е речно животно, или се заблуждавам, а и това което видях нямаше такава опашка, убеден съм!
:mrgreen: Знаеш ли как си похапват чернокопец , миналата година в Поморие само дето не ни тарашиха кофите.Плуват нахално около плувките гонят се една на друга, писукат цяла вечер :drinkers:
Аватар
hgtod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 3:28 pm
Местоположение: Бургазъ Репутация: 0.1

Re: Странно същество

Мнение от hgtod »

Както казаха колегите най-вероятно е видра - аз лично съм виждал видра, която доста необезпокоявано си плуваше където си хвърляхме бомбардите и си похапваше рибка...
niki71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 305
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 7:43 pm
Местоположение: София

Re: Странно същество

Мнение от niki71 »

А на мен ми се иска да си видял тюлен монах, ама надали.
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Странно същество

Мнение от XegouX »

И аз искам да видя оркинос , ама коя година ще е........
Аватар
uragann
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 3:09 pm
Местоположение: София

Re: Странно същество

Мнение от uragann »

Морска видра
Морската видра или кала́н, в миналото известна и като морски бобър или камча́тски бобър e хищен морски бозайник от семейство порови, родственник на видрата. http://vbox7.com/play:1b7bc88727" onclick="window.open(this.href);return false;
Като дете ме беше страх от тъмното, a сега, когато получавам сметки за електроенергия, ме е страх от светлото.
evgeniboy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 574
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:53 pm

Re: Странно същество

Мнение от evgeniboy »

Това от снимката е странно наистина , една точка-черна ми излиза на мен!!!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Странно същество

Мнение от Митко Кирилов »

Здравейте,
Имах намерение да пусна съобщение, но видях, че вече се пише по въпроса.Накратко:събота се установих на камъните преди 3-та буна.Времето не беше най-подходящо:южен вятър, вълна и водорасли. След 18 часа в продължени на 30 минути направих 2 бързи едри платерини.Не след много отново удар, засечка, повеждане......и тъкъма без долния бидем/нещо необичайно предвид здравия монофил за повод.След малко отново удар, засечка и повеждане.Изведнъж виждам/с поляризационни очила съм/ нещо тъмнокафяво, дълго около 70 см следва тъкъма и.....завъртя се, линията олекна и тогава видях плоския като лопата край на опашката.Дали отмъкна рибата не видях.
Това беше моята среща с морска видра на 20.07.2013 г.
Повече от 30 години съм по морето, но това ми се случва за първи път.
Поздрави
Митко Кирилов
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Странно същество

Мнение от rap66 »

Около 3-та буна във Варна си живеят морски видри. Но предполагам ако ти дръпне уловената илария/платерина, първо ще се скъса устата на рибата преди бидема.
Стоян Михов
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 10:06 am

Re: Странно същество

Мнение от Стоян Михов »

Здравейте, истински морски видри в България няма, но има морски популации на речната видра Lutra lutra. Едно време бяха само на юг около Ропотамо и Резово, но напоследък започнаха да се появяват и много по-на север. Рибарите в Резово им викаха морско мече или тюлен.
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Странно същество

Мнение от XegouX »

Мене лично ме радват, въпрекиче не ми харесва да ми плашат рибата.....
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Странно същество

Мнение от starcho »

Видрите са вече нормално явление,таман 3 пъти ги виждах как си пливат ведро и нахално,много адаптивно животинче-българче.
VRABCHO1974
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 11:37 am
Местоположение: Ахтопол
Обратна връзка:

Re: Странно същество

Мнение от VRABCHO1974 »

есено време чакат под кея ,рибарите като стиваксат мрежите да падне някой паламуд и веднага го отмъкват . при нас спряха да използват мрежи около брега щото ги тарашат и като се закачат правят огромни дупки на мрежата а пролетно време скалите са отрупани със изядени Пагури но интересното е че ядат само коруба щипките оставят цели може би са твърди и не могат да ги чупят ,общо взето са НАПАСТ
Човек е жив докато куфара с такъми е по голям от аптечката
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”