Що е "лодка морско изпълнение" ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
mishev73
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 9:49 am

Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от mishev73 »

Здравейте колеги !
От години ползвам надуваема хонда 3.30 м., с 8 к.с. мотор, но съм решил да взимам от така наречените моторни яхти "морско изпълнение", която ще се ползва по гръцко. Предполагам, че за море лодките са по-особени !?
Не успях да намеря точен отговор по форумите, затова го задавам като нова тема, а именно :
каква трябва да е лодката като материал, конструкция, дори марка, с какъв препоръчителен мотор, като се има предвид, че няма да се ползва ежедневно, а само за чешане на крастата, когато има време ?
Предварително благодаря за отговорите !
Аватар
farfuec
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 9:45 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от farfuec »

Здравей колега, понятието моторна яхта е много разтегливо :? , добре е да посочиш някакви параметри, да кажем дължина например, тегло.....постоянно ли ше е на вода или с колесар ще се транспортира до Гърция (в смисъл само за разходката). Та накратко при яхтите в пълна тежест важи правилото "колкото по-вече, по-добре".
mishev73
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 9:49 am

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от mishev73 »

Съжалявам, че съм пропуснал да уточня, дължи се на непрофесионализма ми в тази област... Смятам, че размер от около 4 до 5 м...., по възможност по-лека, най-вероятно ще стои на пристан в Гърция, макар че...де да знае човек, може да се наложи и по нашето море да се пусне.
Аватар
farfuec
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 9:45 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от farfuec »

Щом ще е стои на кей, можеш да си позволиш по-вечко екстри, следователно ще е малко по-тежка. Гледай да е с малко по-висок борд от обикновенна лодка, от там нататък мотор, екстри...опират до възможности
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от КИРО »

Абе на мен,хем моторна яхта,
хем до 4-5м,нещо не ми се вързва като определение.
Яхта за да бъде - трябва да има цяла закрита палуба.
Ама пък толкова малка,не съм виждал.
Ако е моторна лодка - там пак различни модели.

Ако я държиш постоянно на вода,иска си специална обработка
на подводната част на корпуса,че иначе само за десетина дена,
лодката пуска "брада".

Най-добре се поразрови по сайтовете за лодки,и покажи тук нещо
подобно дето ти е хванало окото.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
farfuec
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 9:45 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от farfuec »

Киро е напълно прав, че 4-5м., едва ли може да се причисли към яхтите. Яхтите са съдове, които предлагат много по-вече комфорт и автономност поне за няколко дни в морето, така че в 4-5м физически няма как да се побере всичко това . Като материал според мен най-добре е да е от стъклопласт (ако не се лъжа така се наричаше материала съставен от нишки слепени с ебоксидна смола). Сравнително лек е и не се влияе много от външни условия, при удар или повреда може да се лепи без проблем. Както каза Киро, не подценявай поддръжката, там се наливат бая пари.
mishev73
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 9:49 am

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от mishev73 »

Явно е, че не ползвам правилната терминология, но имам предвид моторница... Питането ми е дали се различават по формата на кила, газенето, бордовете, дали да ес двойно дъно ??... Иначе нещо от типа на http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3vith0" onclick="window.open(this.href);return false; или
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3vith0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от КИРО »

И двете не са яхти,колкото и да се пънат на обявите продавачите.
Иначе са си добри катери за морето.Някои им викат скутери.

Да се върнем на първото ти мнение - такива си заслужават вниманието.
Според мен са доста добри за морето.
Само дето малко ме притеснява мотора на тази лодка
Изображение

Малък ми се струва като мощност.
Тази лодка ще иска поне 40 50 к.с.според мен.
Не казвам че съм много прав,
трябва се изкажат собствениците на такива лодки.

Пускам това мнение,с цел да ги провокирам да пишат,че много
народ чете,ама много ги мързи да пишат. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
mishev73
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 9:49 am

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от mishev73 »

Благодаря за отзивчивостта !
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от krokibg »

Да,прав е Киро,лодката е мореходна,висок борд и V образно дъно,само мотора аз също бих го заменил с по мощен.Това си е мореходна моторна лодка и е на светлинни години от яхтата :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
pavlin69
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 7:59 am

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от pavlin69 »

Днес яхта се нарича всеки плавателен съд, който се движи с помощта на платна (ветроходна яхта) и/или двигател (моторна яхта) с цел развлечение или спорт.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от Тедо »

Сегашната ти надуваема яхта 330см също е морско изпълнение, защото китайците не произвеждат лодки за язовир Искър... Речно изпълнение лодки и мотори правеха едно време в СССР :)

Ако ще се ползва в Гърция и ще стои там, най-добре си извади АФМ и си купи лодка от някой грък - готова регистрирана... Там сега е "криси економики" и се продават доста евтино, а купувачи почти няма... Ако стои на котва, трябва да се обработи дъното с отровна боя иначе хваща зеленяк и охлюви и спира да върви. За лодка 4-5м май по-удачно е да си я вадиш-пускаш като ходиш, особено ако е по-рядко от веднъж месечно... При избора обърни внимание на моторите - по-скъпи са от лодките и за разлика от лодките се развалят...
pavlin69
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 7:59 am

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от pavlin69 »

Тедо написа:Сегашната ти надуваема яхта 330см също е морско изпълнение, защото китайците не произвеждат лодки за язовир Искър... Речно изпълнение лодки и мотори правеха едно време в СССР :)

Ако ще се ползва в Гърция и ще стои там, най-добре си извади АФМ и си купи лодка от някой грък - готова регистрирана... Там сега е "криси економики" и се продават доста евтино, а купувачи почти няма... Ако стои на котва, трябва да се обработи дъното с отровна боя иначе хваща зеленяк и охлюви и спира да върви. За лодка 4-5м май по-удачно е да си я вадиш-пускаш като ходиш, особено ако е по-рядко от веднъж месечно... При избора обърни внимание на моторите - по-скъпи са от лодките и за разлика от лодките се развалят...

Ако ще я пуска и вади е добре да се обърне внимание и на колесарчето.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от Тедо »

той може да си я вади, без да я кара до БГ всеки път... За там не му трябва регистрация на колесара...
pavlin69
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 7:59 am

Re: Що е "лодка морско изпълнение" ?

Мнение от pavlin69 »

Тедо написа:той може да си я вади, без да я кара до БГ всеки път... За там не му трябва регистрация на колесара...
mishev73 написа:Съжалявам, че съм пропуснал да уточня, дължи се на непрофесионализма ми в тази област... Смятам, че размер от около 4 до 5 м...., по възможност по-лека, най-вероятно ще стои на пристан в Гърция, макар че...де да знае човек, може да се наложи и по нашето море да се пусне.

Изходих от неговото мнение че може и да не я кара все по Гръцко, ...за това споделих за колесар. Иначе предполагам че Тедо продава колесарчета.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”