Октопод

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Краси,гледах ги в метро,но за цена ще те излъжа може би,някъде 20 -30лв/кг.
петър василев

Re: октопод

Мнение от петър василев »

Диканаров написа:Колега Михалич, важното е октопода да е умрял изцяло. От начало и аз ги биех в скалите докато не посивееха, но това е излишна хамалогия. Колкото "на скара" ще кажа, че и пастърмата през огън е страхотно мезе. Важното е да се консумира с блага течност и приятели! :lol:
За 15 години съм изял доста охтоподи .Най -добър става като го очукаш и го оставиш цял ден закачен да се суши (за предпочитане е над морето).Не е излишна хамалогия,само трябва да знаеш как да го очукаш там е тайната,защото може да го блъскаш до сутринта и само да го развалиш.По добри вкусови качества имат женските.Можеш да ги разпознаеш по вендузите.Женските имат големи вендузи,а при мъжките има и големи и малки вендузи. :wink:
петър василев

Re: Октопод

Мнение от петър василев »

Докато да направя снимката,жената умаля да ги държи.По 2,5 кг всеки :lol: Изображение
babushka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 6:45 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Октопод

Мнение от babushka »

В нашето море има ли такива октоподи и къде са, ако не е тайна?
Като ги гледам, малко ме е страх, ами, направо си ме е страх. Дано не налетя на тях.
Най-добрият начин да запазиш своите приятели е да не ги предаваш!
/Мизнер/
Аватар
vania_772
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 11:41 pm

Re: Октопод

Мнение от vania_772 »

това е моят пръв октопод(в началото се страхувах от него :oops: той жив си е страшен :shock: )http://forum.fishing-mania.com/album_pa ... c_id=25913
И мислиш си-играч съм,и от класа,
но явно само в твоята глава.
Сам паметник си вдигаш..Не,не става!
Че хора имат си очи,но и сърца!
петър василев

Re: Октопод

Мнение от петър василев »

vania_772 написа:това е моят пръв октопод(в началото се страхувах от него :oops: той жив си е страшен :shock: )http://forum.fishing-mania.com/album_pa ... c_id=25913
С какво го улови тоя звяр ако не е тайна :roll:и колко килограма е :?: Изображение
Аватар
vania_772
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 11:41 pm

Re: Октопод

Мнение от vania_772 »

Незнам колко килограма е...тогава никой не теглеше нищо и не се водеше статистика...точно този се беше оплел в мрежа.Ние ходехме за риба тон и едни риби ,които на мен ми приличат на малки акули :oops: ,а те ги наричат "скильос".....
И мислиш си-играч съм,и от класа,
но явно само в твоята глава.
Сам паметник си вдигаш..Не,не става!
Че хора имат си очи,но и сърца!
петър василев

Re: Октопод

Мнение от петър василев »

vania_772 написа:Незнам колко килограма е...тогава никой не теглеше нищо и не се водеше статистика...точно този се беше оплел в мрежа.Ние ходехме за риба тон и едни риби ,които на мен ми приличат на малки акули :oops: ,а те ги наричат "скильос".....
СКИЛОС,точно преведено от гръцки значи куче,така викат и на акулите.Да не би да се казваха -галеос?
Аватар
vania_772
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 11:41 pm

Re: Октопод

Мнение от vania_772 »

Знам много добре гръцки.......Имам 6 години нон- стоп там.Кучета ги наричаха(поне аз не съм чула да ги нарекат по друг начин).Сепиите бяха уважавани за улов,а видеха ли "кофи" и още една отровна риба(не и помня името)ставаха много смешни...
П.С....но никога не ги нарекоха КАРХАРИЕС :wink:
И мислиш си-играч съм,и от класа,
но явно само в твоята глава.
Сам паметник си вдигаш..Не,не става!
Че хора имат си очи,но и сърца!
петър василев

Re: Октопод

Мнение от петър василев »

vania_772 написа:Знам много добре гръцки.......Имам 6 години нон- стоп там.Кучета ги наричаха(поне аз не съм чула да ги нарекат по друг начин).Сепиите бяха уважавани за улов,а видеха ли "кофи" и още една отровна риба(не и помня името)ставаха много смешни...
П.С....но никога не ги нарекоха КАРХАРИЕС :wink:
Обикновенно,в тези води където сте ловили тон има галеос(това е тази акула която живее и в черно море)има и една риба която се наричо бакалярос.Кархария казват на бялата акула :wink:За всички видове акули-скилопсара :)
Аватар
vania_772
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 11:41 pm

Re: Октопод

Мнение от vania_772 »

Мерси за инфото.тогава изобщо не се интересувах от риболов ...но след срещата ми с рибата тон се запалих и аз....но "кучета"имат в изобилие-по 50 на излет сме вадили(имах много снимки,но ги форматирах по грешка :? )ще помоля да ми ги изпратят отново,ако ги пазят.... :smt023
И мислиш си-играч съм,и от класа,
но явно само в твоята глава.
Сам паметник си вдигаш..Не,не става!
Че хора имат си очи,но и сърца!
петър василев

Re: Октопод

Мнение от петър василев »

Само тези двете тончета ги имам на снимкаИзображение Изображение това е сапунас на един приятел Изображение
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Октопод

Мнение от Камбата »

Алоооооу! :lol: Темата не е за видовете риби в гръцко,а за октоподите!!!
babushka написа:В нашето море има ли такива октоподи и къде са, ако не е тайна?
Като ги гледам, малко ме е страх, ами, направо си ме е страх. Дано не налетя на тях.
Някой да има отговор?
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
петър василев

Re: Октопод

Мнение от петър василев »

Камбата написа:Алоооооу! :lol: Темата не е за видовете риби в гръцко,а за октоподите!!!
babushka написа:В нашето море има ли такива октоподи и къде са, ако не е тайна?
Като ги гледам, малко ме е страх, ами, направо си ме е страх. Дано не налетя на тях.
Някой да има отговор?
Сори майна :oops: :oops: :?Поулях се малко :(
andonis
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 8:57 pm

Re: Октопод

Мнение от andonis »

някои няма ли да се произнесе кога е наи-успешен риболова на октопод,да разнообразим темата..... :)
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”