Октопод

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Zeek78
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 12, 2010 4:11 pm

Re: Октопод

Мнение от Zeek78 »

Някой може ли да обясни имали специална техника за млатене на хтапода в земята и начин на почистване?
:axe:
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Октопод

Мнение от El Pescador »

удряш поне 200 пъти силно в земяата,но преди това откъм устата хвашташ и обръ6таш на опаки и това е почистването му,варене минимум 1- 1.30часа с прилижащтите му подправки.И после наряазваш и готово !
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Zeek78
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 12, 2010 4:11 pm

Re: Октопод

Мнение от Zeek78 »

Аз понеже бавно схващам, та да повторим. "бъркаш откъм устата и това е почистването" Значи бъркам в устата му, хващам го отвътре за тила и го обръщам с хастара навън?(то това като един виц). Да речем, че съм извършил тази операция. Започва блъскането му в земята (около 200 пъти). Сега като казваш блъскане в земята какво искаш да кажеш?
а) Държа го за пипалата и блъскам останалата част в кея;
б) Държа го като българин на Шипка и го хвърлям така, че да се удря в земята; :axe:
Имам и друг въпрос, кога си пуска чернилката? И всичко ли се яде от него или само пипалата?
петър василев

Re: Октопод

Мнение от петър василев »

Октопода батка се бие в земята ,но пак внимаваш,защото ще го разкъсаш и развалиш ако го блъскаш като идиот.
1.Като го уловиш го оставяш да умре или му забиваш едно ножче между очите и умира,но това не е за предпочитане,защото като го биеш в земята после се разкъсва.
2.Обръщаш му шапката и вадиш вътрешностите(ШАПКАТА МУ Е ТЯЛОТО)
3.Избираш си место къде ще го биеш и поливаш с морска вода.
4.Хващаш го така все едно ще носиш поднос :lol: и го пляскаш в земята ,но не колкото сила имаш :D силно ,но и не прекалено силно,защото ще се разкъса и редуваш един път от едната страна,после от другата докато започне да избелява.Октопода при удрянето изпуска една слуз,,,не я измивайте а удряйте октопода само на едно и също место.Тази слуз помага .
5.Когато побелее почвате да го търкате в слузта,в кръг,,като редувате двете страни.
6.Пипалата на Октопода ще започнат да се къдрят,тогава сипвате малко морска вода на същото това место и продължавате.Като се понакъдрят пипалата ,взимате една пласмасова кофа и слагате вътре октопода и пак малко морска вода и започвате с ръка да въртите в кръг октопода.
Става и с наелонова торбичка и е по-лесно,,пак октопода вътре и малко вода и почвате лява ръка на горе,дясна на долу,,като везни.Периодично се измива октопода с морска вода и пак в торбичката с чиста вода.
Това се прави докато спре да се пени ,октопода трябва да се подуе и пипалата да се накъдрят.
После се измива хубаво в морето и ако имате време го закачате на някоя лодка или където намерите над морето и се оставя там да изсъхне и от там на скарата :D
Ако се извърши правилно тази процедура после на скарата става локум :D
Ако е много голям октопода и не може да се бие в земята ,намирате някакво дърво или дъска и го биете с нея и го триете в слузта му докато побелее.По-нататък както съм обяснил по-горе :wink:
Да ВИ е сладко :D
Zeek78
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 12, 2010 4:11 pm

Re: Октопод

Мнение от Zeek78 »

Ей, много благодаря! Такова подробно обяснение чаках.
Ще ходя до Гърция и съм решил да си взема една хтаподиера (надявам се правелно да го казвам), та се чудех после как се процедира :D
Благодаря!
А дали има такива твари началото на юни :?
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”