Кога тръгват различните морски риби?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Borkata »

понеже често обикалям бургаските пристанища служебно,тия дни забелязах ,че ловят кефал и много дребна платерина на засечка.това е на Източно пристанище там където се паркират влекачите.абе пълнят торбичките общо взето.а на Западно и по-точно на 21-во място (за тези които са наясно) дядковците вече са наизкачали със 7 метровите телескопи и със чепаретата от по 30+ куки и клатят в несвяст като отвреме на време дърпат по някой друг блеч.разказват също,че сутрин излизал и приличен карагьоз но рядко.това е от мен.поздрави от Бургас!
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от lefi »

колега ,нали се сещаш ,че тоя риболов - на засечка си е живо бракониерство и един уважаващ себе си рибар не би споменавал „хващат на засечка“ защото те не хващат А С( РИСК ДА МЕ БАННАТ)- ЕБАВАТ МАЙКАТА НА РИБАТА. затова понякога се хващат риби с белези от търмък - БЯЛ ДЕН ДА НЕ ВИДЯТ ТЪРМЪКЧИИТЕ ..
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от КИРО »

Лефи,никой няма те банне,
ама и аз го прочетох това,малко преди да се освободя от работа,
затова сега отговарям.
То търкмъкчиите скоро няма да свършат,
но интересното в мнението на Борката е,
за блеча / хариба /.
Рядкост е по това време да се лови на чепаре. :wink:

Май тая година,морето пак ще ни поднася непознати изненади.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Valentin_vn__
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Ное 09, 2008 11:52 am

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Valentin_vn__ »

неска бях на морска гара в Варна на чепаре и на куките бели червеи лових и излизаше миджит и попчета и няколко каи ;)
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Mi7chell »

Относно миджита аз още преди 10-12 дена го набарах на морска гара.Мятах навътре с каяджийски такъм на стръв рибка и бял червей.Докато метна и веднага започваха ударите.Но тъй като досега не съм хващал,незнаех дали е нормално или не да се хваща по това време.
Зарганолог
Radi
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:09 am

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Radi »

За информация - от няколко дни мрежарите в приморско вадят прилични количества сафрид. На въдица не знам да е пробвал някой
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от starcho »

Лихнуса е тръгнал,но е в дълбокото,събирайте хайвера,че като него мезе няма! :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Borkata »

Лефи,и аз не съм привърженик на тоя спорт но това е положението.Само констатирах.
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Ивайло®
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 10:00 pm

Кога, коя риба кълве по морето !

Мнение от Ивайло® »

Теми много в тоя форум, но не виждам една систематизирана, която да отговаря на посочения по-горе въпрос.

Надявам се, с Ваша помощ да изясним през кои месеци в годината за каква риба можем да си точим зъбите и куките.
Първо чета, после питам !
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Кога, коя риба кълве по морето !

Мнение от adventurebg »

Колега ако си направиш труда да се разходиш из (Морски риболов) мисля, че всичко ше ти се изясни. Ве...и празници :drinkers:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Ивайло®
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 10:00 pm

Re: Кога, коя риба кълве по морето !

Мнение от Ивайло® »

adventurebg написа:Колега ако си направиш труда да се разходиш из (Морски риболов) мисля, че всичко ше ти се изясни. Ве...и празници :drinkers:
колега, разхождал съм се многократно и съм изчел доста. Създадох темата единствено, за да обобщим информацията в няколко ценни реда, за да избегнем така нареченото ровене из форума.
Все пак, доколкото аз знам идеята е да си помагаме. Има специализирани теми за всеки вид риба и пр. , но това е за хората които имат време да се ровят там, а моята идея е друга.

Заргана - Лови се предимно през есента - Септември, Октомври и Ноември на бомбарда, булдо и на плувка. По мои лични наблюдения тази година заргана имаше дори и през декември.
Първо чета, после питам !
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Кога, коя риба кълве по морето !

Мнение от Mi7chell »

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=2&t=12876
Не си разгледал добре колега.
Зарганолог
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Кога, коя риба кълве по морето !

Мнение от starcho »

През зимата се лови основно попче,галя,писия,калкан,а само мрежите набарват карагьоз и цаца.По топлото почти всяка се лови без студенолюбивите-калкан,писия меджид.Наесен паламуд и лефер.А който не е чел надали някой ще му обяснява нашироко.Не се коси колега,весели празници. :drinkers:
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от runner »

На Бъдни вечер, вътре в пристанището - КАЛ от хамсия. :rolleyes: Движи се горе, много бавно, върви на облак и се събираше сякаш повече в светлите места. Водата бистра и на 2-3 м отдолу с тях се въртеше и нещо по-голямко, но и то бавно, не гони.
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Mi7chell »

runner написа:На Бъдни вечер, вътре в пристанището - КАЛ от хамсия. :rolleyes: Движи се горе, много бавно, върви на облак и се събираше сякаш повече в светлите места. Водата бистра и на 2-3 м отдолу с тях се въртеше и нещо по-голямко, но и то бавно, не гони.
Дали ще взема на чипаре?
Зарганолог
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”