Кога тръгват различните морски риби?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от kuku »

КИРО написа:kuku,да не цитирам всичко,та мисля,че барбуна няма някакъв специалитет.Хвърлям си за кая,като има барбун,и той си идва на въдицата.Добри са вкусовите и качества.Върви на скарида и червей,на рапан не съм го забелязал.Но и навътре не ми е удрял,а само до брега,най-вече около буните,на пясъка.
Аз съм хващал на дънен такъм за илария.Но имаше ден в който другите хващаха иларии а аз само тлъсти барбуни(такъмът беше собствена изработка) та си помислих че може да съм нацелил рецептата :D .за съжаление такъмчето остана на място (Бяла) та не можах да го изследвам по подробно.Излиза че е било от късмета ми.Във връзка със заглавието на темата се опитвам да си спомня кога тръгваше барбунът ама..... Вероятно някъде Юли трябва да е било.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от rumci »

Барбун съм хващал от май месец, а относно такъма едва ли има някаква рецепта, въпроса е да преминат покрай нашата въдица. Наблюдавал съм ги като се гмуркам, движат се на големи пасажи по пясъчното дъно и постоянно ровят пясъка търсейки храна.
bokooll
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 8:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от bokooll »

За барбуна не знам някаква специана рецепта.Малко е на късмет работата.Днес на Поморие даваше попче но само на скарида.
Аватар
Bastardo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 10:59 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Bastardo »

Колеги,

някой извади ли нещо друго освен попчета вече?
Май месец дойде с малко кофти време ама може някой да е закачил вече нещо на бомбардата, знае ли човек. :)

На слука!
Не е важно да влагаш чувства, важно е да чувстваш влага!!!
Trol
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 16, 2007 9:29 am
Местоположение: Варна (GR-махала)
Обратна връзка:

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Trol »

За два дни оране с чепаре на плочата на Морска гара един хариб 24 и един 17 см. и мускулна треска естествено:)
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от tolio_pm »

Bastardo написа:Колеги,

някой извади ли нещо друго освен попчета вече?
Май месец дойде с малко кофти време ама може някой да е закачил вече нещо на бомбардата, знае ли човек. :)

На слука!
За времето иде реч,то няма празник,уикенд,свободен от работа ден, и времeто да е хубаво :cry: :cry: Мамкамууууу :cry: :cry:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
Encho-master
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Яну 26, 2008 12:23 pm
Местоположение: Кранево от 1-ва до 4-та буна и срещу тях

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Encho-master »

Не се притесняваите колеги ! Като тръгнат заргана и платерината ще пиша .Редовно съм на проби.Кранево 1-ва до 4-та буна и плажа. :D :D :D Ще пусна и нова тема! О бещавам да давам прясна информация :P :D :D
веско
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 7:08 am
Местоположение: Шумен

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от веско »

КИРО написа:Скорпид,само два пъти и то в далечното минало,на 100-тина метра пред буната на Гларус.А за черноморски сафрид от порядъка на килограм,въобще не съм чувал даже някой да е изкарал такова "чудовище".
Привет на всички. Прочетох с интерес цялата тема. Не искам да спамя, но искам да уточня, че август 2007 на Обзор, с лодка на дистанция около 200-300 метра от брега хванахме скорпид. И аз съжаление не 1, а цели 2. :shock: :shock: Доколкото четох после за него бил по-мало опасен от дракона, но пък е много по-грозен и беше много трудно откачането му. От 7 май ще съм за доста дълго време във Варна и с радост бих се запознал с някои колеги, а и защо да не половим заедно. :wink:
Направи добро и го хварли на пътя, все някои ще го намери...
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Моряка »

КИРО написа:След като влезете в този сайт,горе в дясно има онлайн камера,натиснете там.Въпроса ми е на коя буна е тя.http://varna.meteo.bg/cgi-bin/home.cgi?lang=bg
А температурата на водата се покачва с добри темпове,за днес 5-7 градуса я дават,скоро я мятаме.
Киро това е залива на първа буна

Encho-master Благодаря,чак сега видях,вече съм с Лисика и с нов комп става,родих се.
А сега де? :roll:
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Камбата »

Аз преди един месец на яхт клуба във Варна хванах един скорпид.Дребен беше и се откачи сам,писаната го гепа и после се върна доволна за още,ама нямаше. :lol:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Encho-master
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Яну 26, 2008 12:23 pm
Местоположение: Кранево от 1-ва до 4-та буна и срещу тях

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Encho-master »

moriak1 написа:
КИРО написа:След като влезете в този сайт,горе в дясно има онлайн камера,натиснете там.Въпроса ми е на коя буна е тя.http://varna.meteo.bg/cgi-bin/home.cgi?lang=bg
А температурата на водата се покачва с добри темпове,за днес 5-7 градуса я дават,скоро я мятаме.
Киро това е залива на първа буна

Encho-master Благодаря,чак сега видях,вече съм с Лисика и с нов комп става,родих се.
Нали за това е тоя сайт да си помагаме кой с каквото може и знае .На слука колеги :D
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от kuku »

барбунчетата се показаха вече.Вчера на кранево 3 бр сравнително дребнички . следващата седмица ще ги потърся по на юг.Оказа се че раците си падат по барбуната,колегата ги пусна в живарник и за по малко от 15 мин бяха обезкостени а поповете не бяха пипнати.
Teodor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:51 am
Местоположение: Варна

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Teodor »

Днес на 3-та буна от 19 до 21 часа на морски червей изкарах към 2 кг барбун :drinkers: :rolleyes: Доста имаше и то едър... 8) :)
Дай на човек една риба и той ще яде един ден. Научи го да лови риба и той винаги ще има храна. ;)

Изображение
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от zografa »

онзи ден на устието на ропотамо търсих платерина но запердашиха едни барбуни,по два краен резултат 1.5кг но не беше кой знае колко едър
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Кога тръгват различните морски риби?

Мнение от Камбата »

Колеги,продължавам да чакам инфо за наличието на чернокоп и лефер по българското Черноморие.Ако някой хване,или чуе-да пише.Утре вечер може да направя една разходка с блесните.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”