Зарган и илария

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
tatkoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 6:47 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от tatkoogi »

На морска гара не. Тази сутрин в 6.30 на 1-ва буна. Около 8.15 една хубава платерена заедно с дребна илария. Казах си: ще става работата, но надеждата си остана с тези кефалови. Още няколко барбуна и край на риболова за днес. Опитвах настоятелно на потъваща бомбарда, но резултатът е нулев. Между другото на няколко пъти след червея върви платерина , но не бута. Ще чакаме по добри времена засега!
mirev90
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 1:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от mirev90 »

На морска гара ходих вчера от 8 до 14ч. пробвах на плувка с директна 5 ца и дъно,ама меджита неоставя дъното.Преместих се на камъните до плажа имаше още няколко мераклии ама платерина нямаше.Преместих се на малкия фар пак с 5 цата и дъното ,но отново нула!
пс.от др колеги разбрах ,че сутринта на вълнолома с плаваща бомбарда са взели по някоя платерина!
Накука!
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от kopoy_92 »

Днес в кв. Аспарухово на камъните срещу петролната база един беше искарал 5 платерини (другите по една) ,но предимно вадиха дребна илария и барбуна( по три, по две).Имаше и хора които са хванали сафрид и писия на такъм за илария.
Аватар
felippemassa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1365
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 11:28 am
Местоположение: Варна, морето сините вълни
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от felippemassa »

Есиновград.Днес от 14 часа до 16 часа само гюмюш и попчета. НА камъните хората вадиха ритмично илария и многоооооооооооооо едра платерина. Аз хванах една голяма платерина, но мискокна от ръцете :(
Последно промяна от felippemassa на Нед Май 31, 2009 6:26 pm, променено общо 1 път.
tatkoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 6:47 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от tatkoogi »

felippemassa написа:Днес от 14 часа до 16 часа само гюмюш и попчета. НА камъните хората вадиха ритмично илария и многоооооооооооооо едра платерина. Аз хванах една голяма платерина, но мискокна от ръцете :(
Камъните на южния плаж ли имаш предвид ?
TabE
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Окт 20, 2007 10:44 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от TabE »

Днес на Шкорпиловци имаше масов улов на платерина. Ние малко позакъсняхме след тежка съботна вечер и отидохме към 10:30. Имаше много народ и тук таме излизаха риби.

Изображение

В кофите на "колегите" имаше по 3-4-5 риби, от малки до по-едрички. Веднага разпънахме сопите, но постепенно ударите намаляха и към 12:00 съвсем спряха. Към 13:00 бяхме останали само 3 групички, но удари все така нямаше. Към 16:00 и нашите нерви не издържаха, събрахме багажа и газ към Варна, че в хладилника чакаше студена бира за лекуване. :drinkers: Резултатът - 2 удара и 0 риби в кофата. :(
Аватар
felippemassa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1365
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 11:28 am
Местоположение: Варна, морето сините вълни
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от felippemassa »

Хайде Варналиииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии почна сееееееееееее!!!!!!!!! :D :D

Аман от бургазлии с платерини :lol: :lol: :lol: :drinkers:
Боцмана
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 5:15 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган и илария

Мнение от Боцмана »

Ааа и у Варна ке додем таа седмица Фелипе 8) :D :lol:
anastas_peykov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 8:03 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от anastas_peykov »

Някой пробвал ли е да ги лови тия риби на джиг. Гледам по телевизията на запад много ги ползват тез силикони в морския риболов.
Д.Димитров
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 7:18 am

Re: Зарган и илария

Мнение от Д.Димитров »

Е как ще стане "мирни" риби да се ловят на стръв за хищници, това ще е абсурдно, кефаловите риби- илария, платерина и морски кефал, са едни от малкото видове в морето които не са хищници, поне аз досега не съм чувал някой да ги е ловил на стръв за хищници, освен на морски червей и на "търмък" през зимата.
anastas_peykov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 8:03 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от anastas_peykov »

Да вярно , забравих че тези риби не са хищни.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от КИРО »

Ако не ме лъже паметта,едно време се ловеше на белена скарида,май.
Бургазлии не знаеха за морския червей,и имаха добри резултати на скаридата.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
anastas_peykov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 8:03 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от anastas_peykov »

Mi7chell написа:...Интересна работа е тази риба,уж е в горните слоеве,а зема най-добре на червей,което няма логика!Дали защото така сме я научили?В Украйна я ловят на хляб на тапа или плувка..а де?Аз съм пробвал на цаца,но когато пробвах около мен и на червей не вадеха,така че не знам дали може да бъде успешна такава стръв.В Гърция някои я ловят на собствен ем,други пък с едни копринени нишки без кука в червен и жълт цвят.Според мен всички тези видове стръв и такъми може да се окажат отдачни ако има голям пасаж,дори и силиконовите рибки,за които колегата пита.Аз есента имах няколко случая когато набарах голям пасаж,и рибата вземаше на почти гола кука,така че в такива моменти защо да не взема и на други видове стръв и примамки.
То някой преди мен питал за тез силикони. Не съм го прочел.
Джо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 11:58 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от Джо »

Малко да допълня колегата TabE за Шкорпиловци. Тази неделя рибата беше променила графика си - кълвеше отрано – от 7 и нещо, докъм 10 ч.

Някои хващаха по 2 наведнъж:
Изображение

Под голям камък - големи риби:
Изображение

После активността и намаля и започнаха празни удари, а след 10.30-11 почти спря да пипа. Тогава и вятърът обърна от юг.
Общо взето беше рядка и не се задържаше продължително на едно място. Риби се вадеха по цялата дължина на моста, включително и от северната му страна.
Моят резултат от 7 и нещо до 1 ч: до 9.30 - 6 бр, от 25 до 35 см, 2-3 изтървани и 5-6 празни удара, 9.30-1 ч - 1 риба.
Наслука на всички.
z-latko
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 7:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от z-latko »

Колеги миналата година във Гърция я лових на белена скарида на плувка
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”