Зарган и илария

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
hvdragon
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 7:59 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от hvdragon »

точно ние я научихме само на луксозна храна - още не знаехме думата 'гурме' , но я разлигавихме с този червей. тъй като аз редовно и предпочитано си ловя попчета да споделя че през миналата година на такъмите ми на мида се хванаха точно 4 платерини 35+см и дузина иларийки 10-15см. вярно, че това е за около 100-120 рибарски излета, но потвърждава тезата, че белото рибе си къцка и друго.
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Re: Зарган и илария

Мнение от чуруликпенчо »

И солена трицона /цаца/ си похапва без проблеми. Това за мидите наистина е вярно. На моста на "Романтика" , при силна вълна съм гледал /после ловил/ как "галенци" спукват иларията на мида. На дъно хвърлят в прибоя /на 1-2м от брега/ , а по-навътре я морят с плувка.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от Камбата »

Аз четох някъде из форума, че в Бургаско я спуквали на плувка с филенца сурова цаца. :lol: Чурулик, като видиш Дурумов му прати мног поздрави от мен. :wink:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган и илария

Мнение от rumci »

На местата, където има изхвърляне на отпадни води, кефаловите риби привикват да се хранят и с неща, които обичайно не влизат в тяхното меню. След къмпинг Златна рибка преди Созопол може би е най популярното такова. На парче цаца там наистина се вадят трофейни платерини и кефали. Аз лично избягвам подобни места за риболов по разбираеми причини. :wink:
Джо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 11:58 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от Джо »

На езерото от моста на старата "Родопа" беше правило да се лови на плувка, на белена скарида. Но и на червей вървеше.
Аватар
felippemassa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1365
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 11:28 am
Местоположение: Варна, морето сините вълни
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от felippemassa »

Боцмана написа:Ааа и у Варна ке додем таа седмица Фелипе 8) :D :lol:
Нема оттърваване от вас :lol: И тука ще ни изловите рибите :lol: :lol:
Изображение
:mrgreen: :mrgreen:
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Зарган и илария

Мнение от kuku »

Днес на Траката на дъно изскочи една платеринка.Авера хвана и той една илария.
Който не може да си хване сафрид - лови кефалови :lol: .
Предлагам да не се занимаваме със стръвта в другите морета.Вчера по тв. гледах как един михлюзин извади зарган(според мен , според него морска игла) със скромния размер околу 1.2м и околу 5 см дебела.И това на воблер!Сега кво!?Да зема на есен да гоня заргана на воблер ли :D !?То алтернативите са хубаво нещо ама ...изглежда колкото по вече вариянти пробваме толкова по глезени стават рибетата.
Едно време сафрид налиташе и на гола кука.Сега ФЛУОРОКАРБОН искал!Ай ши им са ..... е-е-е-е.
На каквато и стръв да е, и където и да е - НА СЛУКА на всички!Сезонът започваааа.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от Камбата »

Аз съм казвал доста пъти, ама да повторя, че зарганите редовно си придружават клатушките до краката ми и правят завой.Най-добре се виждат на плочата на морска гара като светнат лампите.За сега удар от заргана нямам, но преследвания има редовно.Предполагам, че блесната е голяма и ако се пробват някакви по-мънички примамки, все една ще хване.Миналата година гледахме едни граци плуваха до плочата, реших да им топна Голди, те решиха да го гонят. :lol: Голям смях беше. :wink:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от Златев »

Колега Камбата, би ли споделил какво те е подтикнало да метнеш железца в морето? Моля, абстрахирай се от невежеството ми кобминирано с нездраво любопитство ;) Просто ми е интересно какво, къде и кога може да се гони на спининг из залива :)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Galata
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 12:10 pm
Местоположение: Варна-Галата

Re: Зарган и илария

Мнение от Galata »

чуруликпенчо написа:И солена трицона /цаца/ си похапва без проблеми. Това за мидите наистина е вярно. На моста на "Романтика" , при силна вълна съм гледал /после ловил/ как "галенци" спукват иларията на мида. На дъно хвърлят в прибоя /на 1-2м от брега/ , а по-навътре я морят с плувка.
Не се чудете "кон боб яде ли?.
Убедих се, че най-лесно и най-много платерина се лови именно по този начин. Пред прибоя трябва да има мидени полета. Вълната натрошава мидите и там, където се обръща, рибата яде без да си поплюва много-много. На Галата удобството е, че се хвърля се от моста към брега, като се стремим бомбардата(плувка, болдо или ваглер) да падне малко преди мястото, където се обръща вълната. Ловил съм и на други места, но замятането през прибоя създава проблеми. Интересното е, че друг ем освен мида не пипа. Падне ли вълната трябва да минаваш на червей. И не забравяйте - кеп с дълга дръжка - хващат се неочаквано едри риби, които е изключено да вдигнеш на моста
Има една тънка граница между риболова и това да стоиш на брега като идиот!
tatkoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 6:47 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от tatkoogi »

Камбата написа:Аз съм казвал доста пъти, ама да повторя, че зарганите редовно си придружават клатушките до краката ми и правят завой.Най-добре се виждат на плочата на морска гара като светнат лампите.
Лошото е, че вече май няма да можеш да ги гледаш от плочата :wink: . Затворено за риболов ! :evil: Не знам на какво точно пречим като си ловим там, но това е друга тема. За флуро-карбона не мисля, че е глезотия. Това си е вид новост за нас, която дава доста добри резултати. Очевидно е. Все едно да караш само стара кола, защото новата е пълна с куп глезотии. Но колегата KuKu е прав, важното е да дава риба. И нещо конкретно по темата: днес от 15,00 до 18,00 на тетраподите преди 3-та буна голямо капо :cry: .
irsh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 1:10 pm
Местоположение: Varna

Re: Зарган и илария

Мнение от irsh »

Уффф, трето капо отчитам с тази илария :oops: :evil:
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган и илария

Мнение от liubak »

tatkoogi написа:[
И нещо конкретно по темата: днес от 15,00 до 18,00 на тетраподите преди 3-та буна голямо капо :cry: .
Само да допълня. На 3-та буна и вчера и днес от 06:00 ч до 11:00ч. също пълно капо, като изключим някоя и друга барбуна и кая. За двата дена колеги хванаха само 3-4 бр. платеринки,общо за всички, от около петнайсетина- двайсет пръчки. :smt017 Времето чудесно , морето чудесно, какво иска таз риба, не знам ? :?: :smt102
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Зарган и илария

Мнение от КИРО »

krasi81 написа: Бат Киро не ни обиждай така ние в Бургас не ядем доматите с колчетата просто блатeн червей несе продаваше по магазините(както торен нито пък бял) и ние си го вадехме от месноста Пода
Краси,нямах намерение да обиждам.Еле пък Бургас.
Просто преди 30г като ходехме там по разните му учения,
коментирахме с колегите.Много сафрид съм извадил на нос Атия,
но на нос Агалина,така ловяха кефаловите.
Там съм извадил на чепаре доста голяма заргана,амааа
те тогава.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Зарган и илария

Мнение от kuku »

Камба!Ами те и кефаловите често придружават блесната ама .... .Всъщност и бомбардата без стръв гонят но от това не следва че ще се хванат на воблер(поне не и нашите,не и масово).За зарганите нали пробвахме миналата година разни хитрости - ефект- близък до нулата.Не казвам че ФК е излишна "екстра",просто се възмущавам че рибите се разглезиха много.Това явно се дължи на намалените популации - няма конкуренция и си позволяват да гледат какво лапат.Това може да се наблюдава като се лови риба на плувка в бистри води.Ако рибетата са 1-2 първо обикалят, назлъндисват се и трябва да ги "прилъгваш".Ако са над десетина и се засилят 2-3 към стръвта, първата която я стигне направо лапа.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”