ЛАВРАК?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Айде Бе ДУРУМЕ,мен МЕ ЯЖ,то мускулите ми са от стомана,после стружки ще "кензаш",ама защо и Жорето подкара,задна пръчка на тъпан бил...ХАХА ЖОРЕ на кльонк та направи "Другаря Дурумов"....Такъми за ЛАВРАК да му опишем...ами аз жив лаврак съм виждал по телевизията и във Варненския аквариум...ще ловя на каквото си имам воблери и блесни...За Доктора не споря ,че е спец...ама по английските риби,там риба с лопата дая ринеш...и на "л.....а" клечка се хваща(SIC),за фото ДОК показа и награда която получи , а твойта къде е ...А за чувството за хумор ,винаги тябва да присъства...къде "черен" къде по-мек...нали за това сме във форума да си говорим за риби и обменяме информация...Вместа да се радваш,че натръшка най-много риба през седмицата ти ни обливаш/Мен и Горкото Жоре/ с кофи л....а...Хайде на слука,че заргана се показа и ... някой младок да не ти отнеме пояса...
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

durumov написа:Айде да не изпростяваме...все по-малко влизат да споделят нещо.
:idea:
или да ти припомня :
batmilen написа:Предлагам за емблема на клуба...ГОЛ ЖЕНСКИ ЗАДНИК с ТАТУИРАН МОРСКИ ВЪЛК С ЛУЛА В ЗЪБИТЕ...
.....да вземеш да идеш за риба и да напълниш една кофа...че нещо си се изнервил.
аз сутрин отивам...почивам си...хванал-нехванал е без значение.
тези ябълки;ръчички;лайняни канали;стружки;болчета;гайки...остават толкова надалеч от съзнанието ми, че ... исках да ти :idea: ...
...представи си има хора , на които нашия език е направо просташки... хуморът ни е селяшки-грубичък.
а на тез години не ни отива :wink: ....гърнето се чупело на 3-ия път, при мен е на 2-ия.
аре... че имам работа по новото студио да видя к'ва боза се заформя :lol:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Май си прав ама нема време...ако остане в събота и неделя ще метна въдиците...А може и за лаврак да опитам,само трупам такъми...дори си взех една нова чанта,горе - долу колкото половината трабант,наистина ще си нося и покъшнината с нея...
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

batmilen написа:Май си прав ама нема време...ако остане в събота и неделя ще метна въдиците...А може и за лаврак да опитам,само трупам такъми......
и аз съм тъй...пепелянките ще ни бият, мойта спря да съска вече, било безполезно...
:wink: аре наслука...и да ги начупиш през уикенда зъбатите :lol:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

А бере ДУРУМЕ що не махнеш туй АВАТАРЧЕ, с твойте способности МОНА ЛИЗА щях да туря, тая "русалка" да не сия взел от колекцията "грозни като смърта"...хептен ще изгоним все по-намаляващите посетители...
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

от тема "Велека":
durumov написа:не бе т'ва е гавра с една...дето много разбира и била голяма работа по разни tv-та (все много я харесвали -затуй ги сменила 10на)... гледах - слушах...слушах - гледах...хубаво, ама стола на работното и място бе със чеп... :wink: ...тя не можела такива работи да прави и...и... изнесе лекция на колектива за морала и сексуалния тормоз на раб. място. Аз пък и изнасям сега лекция за тормоз във Виртуалното Пространство.
Колегите наоколо си умряха от кеф, като видяха, к'о съм нацъкал...
Много съм гаден....ма много съм гаден... :lol:
ще го махна обаче, че е много HARD, както вика Жорето за ония дето му пратих по пощата....той не посмя 1 поне да покаже... :lol: :lol:
айде махам го :!:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Това опашато аватарче е доста добро...Да наловиш промишлени количества от тази риба,твоитев къщи като чуят , че носиш пак заргани дати показват вратата на комшийката...
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

batmilen написа:ЖОРЕ то твойто стана като в оная реклама..."Ех мечтиии..."Те такива уникати има само във Варненския аквариум,виж ако Дурума има връзки там може да ти дадат едно парче само за една снимчица и обратно в аквариума...ха ха ха ...край тия твои снимки с чудовищни сомове нашите лавраци ще изглеждат като пишленца-мишленца...


КАТО СТАНА ДУМА ЗА ЛАВРАКА В АКВАРИУМА ,ПРИ РЕМОНТА ЗА СЪЖЕЛЕНИЕ Е УМРЯЛ
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Бах мааму,един жив лаврак имаше и той умрял.Ако това не е лош късмет здраве му кажи... :evil:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Който знае руски да прочете една препечатка от книгата на Алексей Горяйнов "Морская рыбалка" как се лови ЛАВРАК,а който не зна е... :lol:
Рыбалка
Лаврак
Лаврак (М. labrax L.) относится к семейству морских (каменных) окуней. Это довольно крупный хищник, обитающий в Черном море и Керченском проливе. Два спинных плавника отделены друг от друга небольшим промежутком. Грудные плавники немного заострены. Хвостовой плавник с выемкой. Брюшные плавники имеют колючку. Чешуя средней величины покрывает затылок и бока головы. Имеются зубцы на языке. Окраска спины серая или оливковая, у молодых рыб может быть покрыта черными пятнами. Достигает в длину до 1 м при весе до 20 кг. Обычно лавраки вырастают до 50-70 см при весе до 3-5 кг.

С мая по август подходит на икромет к берегам. В это время чаще всего встречается перед устьями рек, в которые иногда заходит. Икра пелагическая.

Лаврак предпочитает держаться небольшими стаями, которые стремительно нападают на косяки кильки, хамсы или другой мелкой рыбы. Старые особи держатся в одиночку.

В поисках пищи лаврак часто заходит в порты и бухты, а также на отмели, где он любит поживиться мелкими ракообразными (крабами, креветками), моллюсками и червями. Иногда ранним утром в таких местах можно увидеть выпрыгивающих из воды и разлетающихся в разные стороны рыбешек. Это их гоняет лаврак. Держится он на границах песчаного дна и каменистых участков, богатых водорослями. Подходит близко к прибрежным скалам и волнорезам. С причалов и пирсов его ловят рано утром, пока море безлюдно и тихо. Неплохо лаврак клюет и после шторма, когда в поисках пищи рыщет вдоль берега, подстерегая добычу.

Лучших результатов при ловли лаврака можно добиться, если использовать прикормку. Для этого следует замесить в ведерке крошево из мелко нарезанной рыбы и мяса ракообразных (креветки, крабы), В него советую добавить пахучие экстракты - выжимки из рыбьего мяса, которые теперь поступают в торговую сеть. Смесь кладется в сетчатый мешочек с такой ячейкой, чтобы частицы постепенно вымывались течением. Удерживает прикормку у дна компактный груз, положенный в сетку.

В портах лаврака ищут там, где со стоящих у причалов сейнеров в воду попадают рыбные отходы. Естественно, при этом лучше ловить на живцовую поплавочную удочку с дальним забросом и медленно тонущим грузилом, поскольку рыба здесь будет встречаться не только у дна, но и в толще воды.

Обычно любая небольшая рыбешка (предпочтительно светлой окраски) цепляется под спинной плавник одинарным крючком. Но лучше брать снасточку с двумя поводками. Тогда один крючок продевается через губу живца, а другой фиксируется в самом краешке хребта возле спинного плавника. Важно, чтобы жало крючка было открытым, только тогда оно зацепится в костистой пасти лаврака.

Другая отличная насадка - живая креветка, но можно использовать и уснувших. Однако надо помнить, что креветки быстро портятся, вначале становясь розовыми, а затем красными. На такую насадку рыба клюет гораздо хуже. Хранят креветок по-разному. Дольше всего они живут в просторной посуде с чистой водой и водорослями. Некоторые рыболовы держат их во влажной тряпочке или в холщовом мешочке, опущенном в воду. Для более длительного хранения креветок можно выдержать в соляном растворе, а затем просушить на ветру в тени.

Поплавочная снасть должна быть тонкой и чувствительной, особенно при ловле на креветку и морского червя, иначе осторожный лаврак тут же выплюнет насадку. Используя тяжелый поплавок при ловле со дна, вы можете даже не заметить, как лавра-ки обкусают наживку или вообще снимут ее с крючка.

Ловят лаврака и на искусственные приманки. При использовании спиннинговой снасти можно применять различные воблеры, октопу-сы и плоские колеблющиеся блесны. Хороши приманки с различными привлекающими эффектами, а также тандемы: мушка + блесна, твистер + воблер, воблер + воблер и др. (рис. 78). Проводка должна быть по возможности разнообразной. Особенно привлекает лаврака прерывистая проводка приманки.

Весьма интересно ловить эту рыбу также нахлыстовыми снастями. В качестве приманки берут медленно тонущие искусственные креветки и мушки.

Лучшие места для ловли лаврака .... :roll:
По материалам книги Алексея Горяйнова "Морская рыбалка"

Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Вчера 31 юли неделя бях на Жезъла...една буна с тръба от пречиствателната станция на Поморие...имаше всички симптоми за присъствие на ЛАВРАК,пъскащи се дребни рибки,чиста вода и т.н. Един колега на плувка закачи нещо повлече и скъса...вика ЛЕФЕР ама не беше май лефер...А аз като последния Лайк...носех само такъмите и сбирото за платерина...не носех и една блесна...пропуснах сишанса...сега ще си направя една кутийка с 20-30 елитни воблери и блесни и ще я мъкна навсякъде ...човек не знае къде ще му се отвори парашута... :twisted:
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

БатМилене, в Англия ако трябва да се ходи само с една примамка за лаврак това е DEXTER WEDGE от по-дребните - 15 гр и 20 гр.
Има ли лаврак, имаш ли декстър, ще хванеш.
Няма нужда да носиш 30 вида.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Здравей ДОК,видях тази DEXTER WEDGE та това са си най обикновенни Кастер Мастери,уж американски а .... но магазините всичко по 1 лев вървят по лев , лев и петдесет... пълни китайски ментета...то какво ли по нашите магазини не е китайско...Нямам добро мнение за тези "прочути" блесни.През пролетта почина Бай Филип /Лека му пръст!/...запален рибар и майстор на блесни...ловил съм с неговите блесни добри са,ръчна изработка,направени от неръждавейка или мелхиор,нямат ръждясване ...сега в магазинчето на Златко жена му е оставила малко блесни за продажба по 6 лева бройката,ще си взема няколко... А взех си още един Торментор Кост от 15 грама оцветен в пясъчно жълто и зелено...ще го пробвам.Там на Жезъла дъното е песъчливо и каменисто ще похвърлям и ще приложа техниката която ми препоръча за тези примамки...може и да имам слука...
prp
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 8:53 pm

Мнение от prp »

Здравейте в четвъртък хванаха лаврак в Балчик има и снимки след няколко дни ще кача някъде снимката.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Мнение от Булти »

http://forum.fishing-mania.com/album_pa ... c_id=14522
- едно лавраче от мен :D
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”