Ква е тая риба ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от Булти »

...ето ви едно Биволче или Звездоброец от Мириус :

Изображение

...личи си как съм го целнал в кратуната с ножа :D :

Изображение
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от Булти »

ся видях кво пише в статията :
"Бургазлия улови рядък вид риба с отровни шипове
14 юли 2010 / News.dir.bg
Бургазлия улови рядък вид риба.
Ихтиологът доцент доктор Апостол Апостолов обясни, че рибата е от семейство Звездобройци-Ураноскопиде и е отровна, предаде БТА.

Може да се консумира, но след добро почистване на вредните шипове. Уловеният екземпляр е около 20 сантиметра, има малки зъби, а на главата в областта зад очите е разположен електрически орган, който произвежда ток до 50 волта. Зад гръдната перка се намира дълъг, остър и отровен шип, свързан с отровна жлеза. В района на Средиземно море има смъртни случаи от убождане с този шип.

Представителите на това семейство обитават тропическите и умерените географски ширини във всички морета и океани от крайбрежната част до големите дълбочини. По нашето крайбрежие тази риба може да се срещне на дълбочина до 70 метра, а през топлите летни месеци се изкачва до 20 метра. Тя е рядък вид в Черно море."

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

...пък от него колко съм изял ....
:rolleyes:

:D :D :D :D а-а-а-а ши умра от смях - 50 волтааааа :D :D :D ...тия дет са го писали са от 3 волта и половина :D :D :D
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от Jack Daniels »

еее Булти, напълни една кофа с тях, връзвай една крушка и ще стане светло на Мириус :lol:
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
salmo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 495
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от salmo »

Булти написа:.
Ихтиологът доцент доктор Апостол Апостолов обясни... :D :D
Ето заради такива , България е на това дередже... :axe: "Доцент" , "доктор" и т.н. , а е виждал рибата само на рисунката в някой от руските справочници и като не е могъл да си преведе точно текста :lol: и давай ..."произвежда ток до 50 волта" :lol: :lol: :lol: :lol: Единственото вярно нещо в статията е , че е "рядък вид риба" и почти е изключено да се улови на въдица , поради мързеливия и начин на хранене. На вкус е нещо средно между месото на морската лястовица и скорпида ... използвам я когато правя рибена чорба , а кожата и главата , на по-едрите , ги препарирам... :D
ИзображениеYou'll Never Walk AloneИзображение
Аватар
salmo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 495
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от salmo »

Ето и няколко снимки от личната ми колекция от препарати на "токоудрящите" рибки.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Изображение
Изображение
Изображение

... , а виждате ли на долната джука червейчето с което "инергото" :idea: улавя своята плячка..... :smt117

Изображение
Изображение

:smt044 ...:smt082... :smt044 ... :smt082 ....
ИзображениеYou'll Never Walk AloneИзображение
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от roko-koko »

След като видях тия снимки ми просветна ............някак си :lol: а и времето се пооправи :D
biboin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 7:13 pm

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от biboin »

:lol: :lol: Че то си е далавера да ловим такива рибоци EVN, ще дават добра цена, а до колко е рядък вид не съм сигурен, рибарите в Св.Влас редовно вадят от мрежите доста дройки и то доста близо до брега. :drinkers:
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от SANTIMIR »

аве аз тоя , моят кефал дето е на снимката щеше да ме удави ве хора - оставете това че бях чисто пиян кат го праснах , но на харпуна бях с голям тризъбец и го ударих в главата понеже беше срещу мен и трите зъба ислязоха от другата страна - това чудо подивя , наложи се да дръпна стрелата за да я хвана зад контрите иначе щеше да замине едвам го изкарах на брега направи ме целия в кръв и драскотини - беше 2 кила точно - ама сигурно е свалил още две при борбата , не мога да преценя с другите как е защото толкова голям не съм удрял - освен един лаврак 4.5 кила ама той май беше на паркезан нещо .............хахаха
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от SANTIMIR »

четал куйрук е това
Аватар
Божидар Стойков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 5:21 pm
Местоположение: Несебър

Каква е тази риба...?

Мнение от Божидар Стойков »

Изображение
Извинете за лошото качество.....
Хванах я на морски червей с монтаж с поплавъци
Изображение
Изображение
Аватар
Божидар Стойков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 5:21 pm
Местоположение: Несебър

Re: Каква е тази риба...?

Мнение от Божидар Стойков »

Рових се из форума и видях че рибата е "Морска врана" Иначе дайте някакво инфо за тази риба смисъл рядък вид ли е и т.н. ?
Изображение
Изображение
Malemi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 588
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 1:37 pm

Re: Каква е тази риба...?

Мнение от Malemi »

Сравнително рядко срещана в нашето море. Размери: Дължина до 60см, тегло до 4кг. Предпочита определен терен - цепки и дупки на дълбочина от няколко до 25-30м. Лесно се отличава от Минокопа по отсъствието на мустаче под брадата. Размножава се от юни до септември. Храни се предимно с дънни безгръбначни – скариди, червеи и с дребни рибки, а полово зрелите са типични хищници. Преследват сафрид,ува, цаца и др. Расте бързо. Изключително красива в естествената си среда и доста трудна мишена - понякога реагира на изстрела, а друг път просто изчезва между камъните. Среща се най-вече по южното ни Черноморие На някои състезания теглото и се удвоява, а често добавя и решаващите точки.

Преди години в Несебър видях как 1 водолаз извади 2 такива ударени с харпун
тбК
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от justinian »

Личното ми мнение е, че от няколко години популацията на морската врана се е увеличила значително. Срещал съм врани почти на всички места, където риболувам. Миналата година споделих, че в Черно море все по-често се срещат видове, типични представители на фауната на Средиземно море. Един от тях е и морската врана /корвина/.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
gogo73
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Ное 06, 2010 10:48 pm

Каква е тази риба?

Мнение от gogo73 »

Здравейте колеги! Преди два дни хванахме тази рибка на чепаре. Дълго се чудихме каква е, и така и не стигнахме до едно и също мнение. Някой знае ли каква порода е този екземпляр :) ?
Изображение
botevo.com
amatev1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 222
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:30 am
Местоположение: гр. БУРГАС

Re: Ква е тая риба ?

Мнение от amatev1 »

Според мен е морски костур :)
"Преплувах залива с труд, хванах пръта и както си бях до гърди напънах, рибата подръпна, аз въодушевен напънах още малко и праааас, Гарболиното на две."
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”