Как се лови зарган?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Мнение от rimohit »

абе направо почвай с УРОЦИТЕ в раздела ФОТОГРАФИЯ а мераклиите да събираме фонд "почерпка"
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

OK! Ще се постарая да напиша във фотоподфорума едно кратко и простичко ръководство за това как да се правят качественни рибарски снимки.

А ето я снимката на изкуствения червей който използва justinian:


Изображение
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

Жоре, това е пластмасов червей който използва justinian
Аз само му помогнах да качи снимката.
Питай него. Сигурно го купува във Варна.

Аз миналото лято пробвах този:

Изображение

Купих го във Варна.
Имах само едно кълване на едра платерина на него, но не успях да я изкарам. Зарганата не му обръщаше внимание.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Здравейте колеги!
Както споделих с вас още в началото тази силиконова примамка я купих от гр.Пловдив от склада на "Трабуко" точно за един лев.Предназначена е вероятно за друга риба,не за заргана специално,затова изпратих на ДОК снимка на която е показана примамката в цялостта й и част от нея,която наподобява на блатния червей.
Всеки ден ходя за заргана от 18,00 ч независимо от времето.Използвам потъващо сбиро на "Балцер"-20 гр. бавнопотъващо и повод 0,12 Т-Форс.Имам известни успехи с изкуствения червей само при чернокопа.Заргана досега не съм хващал на изкуствена примамка.Иначе на блатен червей всеки ден хващам по 5-6 до около 20,00 ч.
Последно промяна от justinian на Нед Ное 29, 2009 9:23 am, променено общо 1 път.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
badvan
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 09, 2005 1:49 pm
Местоположение: там където

Мнение от badvan »

Браво, че хващате на изкуствени примамки! Аз 'кво ли не пробвах - нищо не извадих. Само на оранжевия конец имах удари, но не взех нищо - предполагам, че са били "жилетчета".
За мен истината вече е само една: освен червея всичко друго е само алтернатива, и то не особено резултатна. Червея го харесват всички риби. Не знам на какво им прилича, на какво им мирише, но го атакуват. Колеги са пробвали и на торен - зарган пак удря. Но много по-рядко отколкото на блатен (както му казваме в Бургас).
А онзи ден едни клиенти се върнаха от Турция, почивка на Мраморно море. Казаха следното: турците се мъчат на някакви конци, а ние като извадихме бомбардите и червея ... масов побой! Едни каиши, едни змии големи ... на 15-20 метра от брега. Турските колеги чак зарязали въдиците и отишли да гледат на какво хващат. Такива работи.
А за това силиконовото октоподче на Trabuco ще звънна утре на Томито да го питам дали го има и какви разновидности има.
BTW в неделя на Лозенец пробвах морския Ultrabite. Не искам да правя неподготвени изказвания, но ... бяхме 5 човека (един до друг), за около 1 час другите извадиха по 3-5 заргана, аз нищо. Отчаян реших да го топна в миризмата и наваксах - взех 5 редовни риби, а само колегата до мен една. Ще видим!!!
Аватар
felippemassa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1365
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 11:28 am
Местоположение: Варна, морето сините вълни
Обратна връзка:

Re: Как се лови зарган?

Мнение от felippemassa »

Интересно ми е някой дали е пробвал да лови зарган със стръв ува :smt017
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как се лови зарган?

Мнение от rumci »

Няколко пъти съм пробвал с умряла Ува(прясно повърната)- резултат нулев.
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Как се лови зарган?

Мнение от Mi7chell »

Аз днес намерих 1-на прясна ува на буната,и пробвах имах два удара,но не успях да хвана риба,увата беше едричка за кука 12 номер ,а и заргана ,който излизаше не беше особено едър.
Зарганолог
Xa-uBaH
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 10:33 am

Re: Как се лови зарган?

Мнение от Xa-uBaH »

Въпрос към майсторите на заргана:
Смятам да сменям такъмите тази година, та тази макара подходяща ли е за риболов на зарган?
http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=7125
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как се лови зарган?

Мнение от rumci »

Моят съвет е да събереш още някой лев и да инвестираш в макара създадена за морски риболов. Имай предвид, че солената вода амортизира доста по-бързо механизма им, затова не избързвай с нещо, което ти допада на пръв поглед!
Георги Вутов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 11:37 am
Местоположение: Варна

Re: Как се лови зарган?

Мнение от Георги Вутов »

Моят съвет е да си вземеш една макара за 10тина лева... 1 сезон да те изкара берекет
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Как се лови зарган?

Мнение от Mi7chell »

Георги Вутов написа:Моят съвет е да си вземеш една макара за 10тина лева... 1 сезон да те изкара берекет
За 10 лв едва ли има макара,която да не те изкара извън нерви особено при такъв интензивен риболов.
rumci написа:Моят съвет е да събереш още някой лев и да инвестираш в макара създадена за морски риболов. Имай предвид, че солената вода амортизира доста по-бързо механизма им, затова не избързвай с нещо, което ти допада на пръв поглед!
Това е добър съвет ,но тези макари са скъпички,и рядко се срещат малки размери подходящи за такъв риболов.Румци дай линк към нещо конкретно, и ако не те затруднявам покажи ти какво макаре използваш за бомбарда.
Моят съвет е да си купиш някоя макара за 50-60 лв ако те изкара два сезона супер..
Другия ми съвет е да си купиш някоя Дайва за 400-500 лв, която е специално за морски риболов,аз лично не мога да си позволя такава макара и всеки сезон съм с нова...но като сметна съм ги дал тея 500 лв за няколко сезона..купувайки макари за 50-100 лв.
Зарганолог
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Как се лови зарган?

Мнение от dobria1 »

Илиански има и нещо друго,не всички ходят всеки ден за риба и не всеки прави такава амортизация на макарата за един сезон :wink:
а относно евтините макари за по 50-60 лева и аз съм на този принцип от 2 години сега си поръчах 4 бр. имам и още 2 от същата марка и ще се окажа с 12 алуминиеви шпули,решавам проблема с пренавиванки и подобни щуротии

п.п. Мънца не ми се подигравай :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Как се лови зарган?

Мнение от Mi7chell »

Така е Митак.. то с моето ходене май няма макара, която да издържи на амортизациите,но все пак заложих на един японец от истинските :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Зарганолог
Xa-uBaH
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 10:33 am

Re: Как се лови зарган?

Мнение от Xa-uBaH »

400-500 лв. ми е доста множко.... пък и аз за зарган ще отида 10-15 пъти в годината. Някакси не си струва, затова съм се насочил в ценови клас 50-60 лв. максимум до 80 лв.

Някой може ли да препоръча нещо по-конкретно? Аз имам една макарка Робинзон, която позлвам универсално, но за риболов на заргана е направо дървена.

;)
Mi7chell написа:
Георги Вутов написа:Моят съвет е да си вземеш една макара за 10тина лева... 1 сезон да те изкара берекет
За 10 лв едва ли има макара,която да не те изкара извън нерви особено при такъв интензивен риболов.
rumci написа:Моят съвет е да събереш още някой лев и да инвестираш в макара създадена за морски риболов. Имай предвид, че солената вода амортизира доста по-бързо механизма им, затова не избързвай с нещо, което ти допада на пръв поглед!
Това е добър съвет ,но тези макари са скъпички,и рядко се срещат малки размери подходящи за такъв риболов.Румци дай линк към нещо конкретно, и ако не те затруднявам покажи ти какво макаре използваш за бомбарда.
Моят съвет е да си купиш някоя макара за 50-60 лв ако те изкара два сезона супер..
Другия ми съвет е да си купиш някоя Дайва за 400-500 лв, която е специално за морски риболов,аз лично не мога да си позволя такава макара и всеки сезон съм с нова...но като сметна съм ги дал тея 500 лв за няколко сезона..купувайки макари за 50-100 лв.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”