Морски дракон-техника и тактика

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от starcho »

На св. константин се е завъдил дракона,днес искарах 1 и го окъпах в олиото,а едно Харпунджийче ми каза че го среща често,та колеги гледайте кво сте хванали,накука! :drinkers:
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от kuku »

Навсякъде си ги има.Добре се ловят на потъваща бомбарда.Ако са едрички се дърпат като за световно,на моменти съжалявам че съм скаран с фотото :D .
Аватар
felippemassa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1365
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 11:28 am
Местоположение: Варна, морето сините вълни
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от felippemassa »

Булти, слу1айно да имаш кола някаква комби и преди две седмици някъде да си се гмуркал на 1-ва буна с резултат- 2 платерини?
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от Булти »

не :D ,на варненските буни им разбира Скорпи , той щеше да бие път дотам :D
xakera78
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 03, 2008 12:10 pm

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от xakera78 »

Два дни слизам на новия път ж Несебър и правя по 70-80- дракона на чепаре.Тази година дава много,довечера пак сум там от 7:30 до 8:30 за един час е добре 70-80- бройки.Хвашат се по 3-4 наведнъж.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от КИРО »

xakera78 написа:Два дни слизам на новия път ж Несебър и правя по 70-80- дракона на чепаре.Тази година дава много,довечера пак сум там от 7:30 до 8:30 за един час е добре 70-80- бройки.Хвашат се по 3-4 наведнъж.
Следващия път,не пускай едно и също по всички теми.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от Златев »

След изчитане на тази и някои други теми, в мен възникна следния въпрос, с който се отнасям към по-запознатите колеги, а именно:
Има ли смисъл да търся дракон от брега в района на устието на р. Камчия? И ако да, то на коя техника да заложа - потъваща бомбарда, на дъно или чепаре? А възможно ли е да налита и на малка блесничка N1 или N2? :roll:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Фори
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 2:35 pm

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от Фори »

Златев, обитават почти навсякъде по пясъчното дъно. От блесничка единичка или двойка няма смисъл. Виж кастмастъри и клатушки от 20 г нагоре вмвсто оловото, понякога вършат много добра работа. Последно вързах два кастмастъра ментета по 21 г накрая на чепарето и на практика всички дракони над 20 см се бяха зашили на тройките ан кастмастърите, а по-дребните на чепарето. Тази рибка не подбира особено много размера на примамката :D
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от Златев »

Благодаря, Фори!
Прочетох пост-а ти за драконите в "Дракон в кануто" и ще видя какво ще успея да заформя от брега ;)
Дано не си остана само с :drinkers: , де :D :D
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
A. C.

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от A. C. »

Колега аз не съм сигурна , че слизат много в брега. То зависи и за какъв бряг става дума, но примерно около Варна не знам подходящо място.
Иначе можеш да го хванеш и на такъм за кая, на бял ем дори и на скарида.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от КИРО »

Мисля че е добре да има в близост до пясъчната ивица и малко камъни.
поне на такива пъстри места съм го ловил.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Фори
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 2:35 pm

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от Фори »

Идеалната ситуация е скала, под нея поне 3 метра дълбочина и пясъчно дъно. На едно такова място направих почти всичките си драконски сефтета - на стръв, на чепаре и на силиконка. И като казах силикон - веднъж имах добри успехи на потъваща бомбарда с 5 сантиметров бял туистер, а на следващите дни не пипна на този такъм :oops:
babushka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 6:45 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от babushka »

A. C. написа:Колега аз не съм сигурна , че слизат много в брега. То зависи и за какъв бряг става дума, но примерно около Варна не знам подходящо място.
Иначе можеш да го хванеш и на такъм за кая, на бял ем дори и на скарида.
Точно на такъм за кая/попче/, където има камънак има и дракони, много прилича на попчето, но е с по-светъл цвят и се хваща лесно, опасни са му перките, съдържат отрова, която парализира при докосване, иначе е много вкусно, когато му махна главата, без да го дера допълнително.Техниката не е сложна - зареждаш стръв за попче и пускаш такъма в морето, чакаш 2-3 минути и готово, дракона е на линия.
Последно промяна от babushka на Вто Сеп 15, 2009 9:02 am, променено общо 1 път.
Най-добрият начин да запазиш своите приятели е да не ги предаваш!
/Мизнер/
babushka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 6:45 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от babushka »

Миналият месец на чепаре ги хващах по 2-3 бройки наведнъж, на такъм за попче/кая/ с по 2-3 кукички, с ем - белена скарида се хващат и хич не им пука, като са гладни, хапват и парченце от "слънчева рибка" т.н. лапина/в нашия край така я наричаме/. Драконът не е придирчив към емчето, хапва си доволно и калмар, червей - бял и морски/блатен/, парченца от рибки - дребни, също и парченце от малко попче, хамсия или атерина. Абе, общо-взето, морския дракон си е ящен.
Внимавайте с него, не го пипайте с ръка. Първо го утрепете/ с камък или с дебелата дръжка на ножа, може и с крак с дебела подметка на обувката/, отрежете му главата с опасните места / на главата има отровен шип и горната перка е оцветена в края с черно, по тези белези ще го познаете.
Успех на колегите, които обичат тази рибка!
Последно промяна от babushka на Чет Ное 05, 2009 11:51 am, променено общо 1 път.
Най-добрият начин да запазиш своите приятели е да не ги предаваш!
/Мизнер/
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от КИРО »

Тони,писахме доста по въпроса,мисля че това съм го пускал
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/oMSBKJi4p4U&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/oMSBKJi4p4U&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”