Морски дракон-техника и тактика

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

dosito27
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 10:49 am

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от dosito27 »

Ммм,Тая рибка сам я вадил с такъм за кая и на скарида.Пробвай :wink:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от КИРО »

Аве вчера на чепарето си даваше доволно,хеле на шурито. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
mrhunday
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 7:00 pm
Местоположение: Каварна

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от mrhunday »

В неделя ме убоде дракон по пръста докато се мъчех да го откача,усщането е все едно те жили пчела,пързо изсмуках и изплюх отровата,болките отминаха много бързо без никакви подувания и усложнения.Въпроса ми е дали организма си изгражда някакъв имунитет при убождане?
Eat,Sleep,Go Fishing!

Изображение

Изображение
Аватар
ribarshe
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 9:33 am
Местоположение: Васил Василев-Варна

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от ribarshe »

Внимавайте с тази риба,защото вчера колега е бил приет в болница заради убождане от дракон
Аватар
salmo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 495
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от salmo »

mrhunday написа:Въпроса ми е дали организма си изгражда някакъв имунитет при убождане?
Ами той Булти някъде го беше написал .... "след всяко следващо убождане все по-малко ме боли" :lol: :lol: :lol: :lol:
А в интерес на истината зависи колко е голям дракона. :snakeman: Малките ги откачам и без щипка , като го хващам за долната джука(както при скорпидите), а и при тях не усещаш почти никаква болка... , но от големите се пазя :smt065
ИзображениеYou'll Never Walk AloneИзображение
gromost
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 12:00 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от gromost »

salmo написа:mrhunday написа:Въпроса ми е дали организма си изгражда някакъв имунитет при убождане?
По принцип въпроса е за медик,но тук е най-много въпрос на алергичност.Пред мой познат, на банкета на пътя умира ужилен от оса,която влязла в купето.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от starcho »

Бях чул,че един циганин дето се навъртал около рибарските лодки се нанизал и за негов лош късмет бил алергичен към отровата и скоро отпрашил към циганския рай.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от Булти »

в темата "Дракон в кануто " съм написал всичко свързано с драконите , тая тема дублира моята и е напълно излишна :wink: , няма нова информация тук и се дъвчат старите неща , в повечето случай в погрешна насока , писах един път по тоя повод тук , но някой мародератор ми изтри мнението със закъснение ( което ме навява на мисълта , че туй е само работа на кейптън Кириакис :D )...цялата тема си плаче за изтриване , начетох се на бисери тук :wink: ...ям дракони и скорпиди от ученик , туй ще рече отпреди 30 години и предендирам че им разбирам...и смешното е , че все още има стари морски вълци в морето , носят си едни табанерки и попаднат ли на тея риби , бой :axe: :axe: :axe: , докато им изкочат комбалите и ги фърлят :shock: :shock: :shock: ...пуста криза :evil: , не сте видяли глад :wink: , но много ще видят , аз няма да съм от тях , щото гледам да оползотворявам всеки дар от морето , гората , небето ...Пишете за скорпида де ! ...ама няма отде да препишете...вадил съм скорпиди вечер , с харпун за попчета и подводен прожектор по около 100- 150 бройки :wink: и сичките сме ги изяждали под най-различна форма ...ако те издрънчи скорпид 0,5 кг. направо ти спира дишането...но няма да пиша ...щото ако го напиша ...след някой друг месец , някой ще го домързи да чете , ще отвори дублирана тема - щот така е по-лесно , ще зададе същите въпроси за които пишем тук , някой друг ще се направи на отворен и ще му отговори същото , което е прочел от мен , но ще го напише от свое име ( затуй евала на Салмо и Киро и др. такива , които цитират източника си )...така стоят нещата , не съм само аз така , не става въпрос само за мен ...за къв чеп я правих моята тема за дракона :?: ...след 6 месеца , да се пита за същите неща и да се дават и грешни отговори и това което съм писал аз и т.н ....ако видя това си мнение изтрито тихомълком ще сметна за излишно да пиша тук :wink: ...имам един приятел бургаски харпунист - Антон , приятел на Жоро Хилендаров( който е по-известен в нета ) , се майстори от старата школа , и секи път , като ме види ми вика : " С тия форуми , голям будала излезе и будала ще си останеш !!!"...е някои от вас наистина ме карат да се чувствам така :wink: ...сто пъти съм се заричал да спирам да пиша...ако искате инфо за драконите - четете темата ми - "Дракон в кануто " - там съм се постарал , без никой да ме кара да дам точно , изпитано на гъзъ ми инфо :wink: ...ако ви мързи да четете , хич не влизайте , акъл на сила никой няма да ви влее :D ...поздрави :drinkers:
nob
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 2:29 am

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от nob »

просто твоята тема Булти е с по приключенки характер, то е все едно да си Ветеран от Втората Световна,да си описал всичко в мемоарите си, и да се сърдиш че някой съвременен историк пише за същите събития.Да съвпадат твоите мнения с нечии други не е престъпление,или плагиатство.Що се държиш като ощипана мома.Свиркай си,лови си ,твойто "нема"кой да го улови..............дето казваха в един БГ филм" И ние пушиме цигари KENT,и ядем бонбонки TIC TAC".......... :D
sea_dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 4:59 pm

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от sea_dragon »

salmo написа:
mrhunday написа:Въпроса ми е дали организма си изгражда някакъв имунитет при убождане?
Ами той Булти някъде го беше написал .... "след всяко следващо убождане все по-малко ме боли" :lol: :lol: :lol: :lol:
А в интерес на истината зависи колко е голям дракона. :snakeman: Малките ги откачам и без щипка , като го хващам за долната джука(както при скорпидите), а и при тях не усещаш почти никаква болка... , но от големите се пазя :smt065
Всеки организъм може да реагира различно, може при първото убождане да не настъпят сериозни проблеми, но организмът да се сенсибилизира, и при следващо убождане да настъпи алергична реакция от бърз тип - водеща до рязко понижаване на кръвното налягане и загуба на съзнание - шок :) Някой ден когато имам повече време ще седна да опиша по подробно нещата и какво да се носи за спешни случай, но разбира се в темата където му е мястото :)
Аватар
MAESTROTO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 5:43 pm
Местоположение: Varna

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от MAESTROTO »

Булти,темата ти е много интересна. Благодарение на нея и аз си измених мнението за тази риба,т.е. приемам е вече като обект на риболов и не се ядосвам ,че се е хванала на чипарето или на такъма за кая. Предната седмица вместо чернокоп извадих десетина и им се радвах.
Нека всеки си пише каквото смята,твоите мнения няма да се обезценят.Дори и когато някой е писал,без да прочете темата от началото.
Ти си специалистът!
Така че,очакваме твоите репортажи и информации!
Кефа цена няма!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от Булти »

Благодаря Маестро ! :drinkers: ...аз квото имах да пиша съм го написъл ...очаквам с нетърпение да видим фармацефта :D , по-горе... да даде научен отговор , да даде теорията на практиката на тати си :D :D :D :drinkers:
Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от Тошето »

Сега остана само да станат обект и на подводен риболов и картинката ще е пълна :wink:
За да поискаш, трябва да дадеш
Аватар
MAESTROTO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 5:43 pm
Местоположение: Varna

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от MAESTROTO »

to6eto69 написа:Сега остана само да станат обект и на подводен риболов и картинката ще е пълна :wink:

Може, като се хранят добре,слушкат и порасната до килограм-два.
Кефа цена няма!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски дракон-техника и тактика

Мнение от КИРО »

MAESTROTO написа: Може, като се хранят добре,слушкат и порасната до килограм-два.
Малиийй,и както им знам градинката.
2 кила казваш :shock: хммммм
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”