Удар на Морска пъстърва?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Удар на Морска пъстърва?

Мнение от gogo3 »

Миналата седмица едни приятели истървали морска пъстърва краи Варна
хвърляли за калкан........а клъвнала пъстърва.....някои ако знае нещо да пише!:) :D :smt032
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Здравей gogo3,
С въдица не съм хващал морска пъстърва, но с харпуна съм удрял няколко .Едната от тях беше 73 сантиметра и тежеше 2,5 килограма. Месото им е оранжево и много вкусно. Допитах се до мой приятел какъв вид пъстърва е тази и той ми обясни, че е от вида кета. По непотвърдена информация преди доста време експериментално са ги развъждали край гр.Созопол.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Мнение от gogo3 »

еми ......мерси щот и аз мисля да ходя
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Преди доста вреве са ги развъждали във Варненското езеро но мръсните мангали пуснали рибата по някаф начин това е което знам от баща ми !

Горе долу преди 40 години е станало това май !
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Мнение от gogo3 »

тя може ли сама да се развъжда или е станало като Джурасик парк и то само женски стават и мъжки
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

До колкото знам морска пъстърва има от време оно по Чено море.А това дето са развъждали и изтървали не е никак лошо за любителите риболовци :lol:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

много интересно е това за пастървата, научих го от вас...
Не са ми известни обаче далаверите с отглеждането...кога и как е ставало ...и то във Варна. Повече подробности някой знае ли?

но вижте т'ва:
Изображение
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
executor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 561
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:33 am
Местоположение: Varna

Мнение от executor »

durumov написа:много интересно е това за пастървата, научих го от вас...
Не сами известни обаче далаверите с отглеждането...кога и как е ставало ...и то във Варна. Повече подробности някой знае ли?
Морска пъстърва хвана през лятото един мой приятел на вълнолома,на бомбарда със стръв морски червей.Рибата беше около 300-350 гр.
Колкото до тая която е отглеждана и изпусната във Варненско-Преди години-80-те край Девня работеше развъдник за пъстърва.Голяма част от нея бе изпусната(част и умишлено :wink: )в река Девня.Чрез реката достигна и до Варненското езеро.Явно успя да се адаптира към полусладката вода на езерото.Допреди 5-6 години инцидентно се вадеше по някоя на топлите канали на ТЕЦ-а,а в самата река също се срещаше но явно не успя да устиска на мрежите,бомбите и електричеството използвани от местните бракониери :?
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Ех не четете май във форума :lol: ...е то какво писа колегата Ванко Стоянов за улова си .....
Ето и от мен някои снимчици.Рядката слука е черноморска пъстърва хванах я на 16.09. на къмпинг "Европа" суртинта около 7 часа на блесна toby на Abu Garcia тежи точно 600 грама.Двата лефчовци ме "лепнаха" по късно същия ден и са първите за този сезон-малко късно като се има предвид че ги търсим от 2 седмици.Извинявам се предварително и за качеството

....потърсете в темата "нови снимки за спортни сполуки",за да видите снимките...
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от simbat »

Пъстървата ,за която става дума не е "изпусната" отнякъде,а си е "от тука" :-) .По този въпрос се бях поровил из кногите доста преди десетина години-учителката ми по биология не ми вярваше,та се наложи да я убедя научно.
Има едни рибари на плажа в кв.Аспарухово,дето теглят гриб.Регулярно имат и пъстърва в гриба.Понеже си купуваме понякога прясна риба от тях,та няколко пъти сме взимали и пъстърва.
На въдица пред мен едно момче изкара на чепаре на вълнолпма пъстърва към 400-500 грама.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

ЧЕРНОМОРСКА ПЪСТЪРВА-Salmo trutta labrax
Дължина 35-90 см. тегло 2-7 кг, но достига до110 см и 24кг , най често сеулавят екземпляри с дължина 25-30 см.
Разпространение: Б басейните на Черно и Азовско море и долните течения на пълноводните реки, които се вливат в тях.У нас-при Варна,Несебър,Созопол и в река Дунав.
Биология: Проходен вид.Полово съзрява на 3 г. при дължина 60 см.Размножава се през октомври до януари.Мигрирането на младите става през есента, преди навършване на двегодишна възраст.Храната се състои отракообразни,ларви,насекоми и др., а в морето и от дребни риби.
Изображение
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Мнение от sampo »

От догодина в яз. Искър се очакват пасажи средиземноморски сафрид ... :lol: .. :rolleyes: .. :yawinkle: .. :smt039 .. :smt018
На платено не одим !
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

sampo написа:От догодина в яз. Искър се очакват пасажи средиземноморски сафрид ... :lol: .. :rolleyes: .. :yawinkle: .. :smt039 .. :smt018
дааа...прав си sampo ... абе защо и на мен неми удрят такива риби .... карък ли ме е хванал ...що ли .
Аз за 25 год. обикаляне по Варненски залив - езеро - Дружба - Зл. пясъци - Кранево - Балчик ... аре мн. стана .....такова нещо не съм видял.
Да вземете и да слагате снимки....щото 'ши ва убия....навивате морските на бабини деветинини ... освен кая и някой заблуден калкан ....нищо няма ...ве ...колеги. Искам някой да ми скочи с СНИМКА/ВИДЕО....каквото и да е .....иначе не вярвам. :wink:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Ех и ти Дурумий,като не си хванал рибата не значи , че е няма...
Чух,че пуснали Варненския аквариум...ходи там да погледаш и да понаправиш снимки...за форума и сайта ти...хахаха... :lol:

Утре кво ша прайш,преди празничната трапеза...сутринта може да разпъна въдиците...Благоверната тъй и тъй ще се мръщи ако се мотам край печката в кухнята...по.добре край морето... и от там на софрата... :lol:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

утре 'ша дишам тежко...беее, не съм спирал аз празниците.
Ама да ти ходя по буни и кейове ... мани мани тая работа ....ши 'зема да са изплющя ... :wink:
Последно промяна от durumov на Пет Дек 30, 2005 4:13 pm, променено общо 1 път.
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”