За морската змиорка.

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
FlipSs
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 8:11 pm
Местоположение: Варна

Re: За морската змиорка.

Мнение от FlipSs »

Привер на всички ! Ето и моето преживяване с тази "хубава риба". Преди 5 год. работих в Балчик в един хотел, а и нали съм си "рибарче" често ходех на кея за попчета. Една привечер мисля че беше Август месец имаше човек който ловеше на чипаре за попче ама не и попчета :) Обясни ми че ще хваща змиорка!!! Небях го чувал това нещо. Веднага сглобих и аз един такъм за попчета, но на куките стръвта торен червей голям грозд. С моето приятелче хвърлихме 2 въдици и нали както винаги риболова е късмет... 20 мин. след замятането клъвна :) Извадих змиорка с дължина 80см. След още 15 мин. клъвна и на другата въдица на моят приятел ( въдица с макара + месина от магазина за 15 лв.) Извадихме 90 см. змиорка, но непитайте как :) На ръка я вадихме че машинката блокира на 20 секунда :). Добре че беше по опитния рибар, че да ни одере и хване ХЛЪЗГАВАТА змиорка че незнам как щтяхме да се оправим самички.
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: За морската змиорка.

Мнение от lefera1 »

За последено видях змиорка с подобни размери преди около 20 години на Каваците до Созопол. Удари я с харпун един приятел. Около Бургас такова животно вече май няма. Чувал съм, че преди много години редовно са ловили змиорки на Вая (Бургас). Интересно ми е все пак дали някой е имал наскоро срещи със змиорки около Бургас.
toi71
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:41 pm

Re: За морската змиорка.

Мнение от toi71 »

здравейте доколкото разбрах момчето пита на каква стръв и с какъв такъм се лови змиорка станал а никой не отговаря конкретно е аз ще се опитам да помогна имам доста уловени най голямата бе 140см и 4.5кг миналата вечер извадих 2 едната бе малка около 50см и я пуснах а другата е 120см и е 3.3кг сега първо намираш подходящо място около някой кей примерно където през деня има доста рибки после вземаш сардела или подобна рибка желателно е да е по едричка около 20см е добре после правиш си (полиангисто) или повод с дължина от 50 до 80 см като от долния край започваш да навързваш куки с разтояние помежду им 2 -3 см около 8 10 куки аз ползвам 3 номер добре е повода да е метален но трябва да ползваш куки с уши ако не може и плетено влакно но не с корда защото немирницата ще избяга и така горе на повода вирбел на ворбела основното влакно и олово около 50 60 гр така на нареченото полиангасто поставяш рибката желателно е тя да е сърдела първа кука от доло на горе забиваш някъде в главата или около хрилете като върха на куката да е на вън и гледа към опашката после останалите куки с повода осукваш около сарделата или дадената рибка пледната забиваш на сдраво място до опашката и хвърляш сега примерно в гърция ловя от брега на около 20 метра и дълбочина 1.50 2 метра от смрачяване до 4 сутрината трябва от време на време да пеглеждаш дънните не очаквай силни удари понякога се олавя и си стои при ваденето както си излиза като сопол така и придрусва доста силно по това време са доста активни но както казах от зазоряване до сутрина а това с куките задължително щото с тройки сам изтървал доста а с полиагастото и здраво влакно ще е вън обещавам ти ами ако ви интересува нещо свързано с улова на морска зм. питайте иначе не знам къде си хвърля хайвера :lol: наслука приятели
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”