За морската змиорка.

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

nikgeo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:15 pm
Местоположение: Добрич - 43˚34'25" N, 27˚49'43" E

Re: За морската змиорка.

Мнение от nikgeo »

mrhunday написа:Страхотна информация,имаме стръвта,две местонахождения(едното е малко далече).Кажете нещо за номер на кука,такъм и техника.Колко навътре,и ако говорим за Балчик,къде точно.
Местата за змиорка на Балчик са основно от вълнолома или на морска гара, от мостчето. Може и от яхтеното, посока към мостчето на морска гара. Лично аз построявам такъма с подвижно олово, вирбел и на него повод с кука № 2-4. Грозд от червеи "анаконди" :D и чакане му е майката. Виждал съм да хвърлят и на попченски такъм, но лично аз ловя на описания по-горе. Тъй като чакането е голямо, а и в доста случаи и неуспешно, въоръжаваш се с един чип или на тапа, клатиш през нощта за сафрид. На върха на пръчката монтирам или светулка или поставям звънче. Ще имаш доста удари и на кая, но просто не трябва да се отчайваш и на твоята улица ( пръчка ) все ще изгрее слънцето някоя вечер :D .
!!! Едно е да си ПРОСТОСМЪРТЕН,а съвсем различно е да си ПРОСТ и СМЪРТЕН ...... но някои така и не го разбраха !!!
Ваньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Сря Юли 23, 2008 8:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: За морската змиорка.

Мнение от Ваньо »

Тази е хваната на 15.09.2006 год. на кея в Несебър в 14:00 часа на такъм за калкан-стръв граца.Изображение
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: За морската змиорка.

Мнение от pluv4o »

Ето на това му се вика добра слука :smt023 Миналата година на о.Самотраки хванах една с ръце докато си чистех рибата на брега една вечер.Явно бе привлечена от миризмата :wink: А иначе знам,че се лови целенасочено нощем
Ваньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Сря Юли 23, 2008 8:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: За морската змиорка.

Мнение от Ваньо »

тази пьк е хванах на кея в поморие на такъм за попчеИзображение
и една малка хваната на остров тасосИзображение
датата ичаса на снимките верни
всяка година по една да видим тая година
Аватар
SILVESTER
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 1:05 pm
Местоположение: Варна

Re: За морската змиорка.

Мнение от SILVESTER »

Аз съм виждал хваната на Дружба,на осолена трицона,на калкански такъм,август месец.
Но на мен ми е интересно като вкусови качества как е?
... Изобщо не ме интересува кой е баща ти! Докато аз ловя риба, никой няма да ходи по водата.
A. C.

Re: За морската змиорка.

Мнение от A. C. »

Не съм я хващала, но съм я яла и то не веднъж. Много е вкусна. Пързаля се , но се дере лесно и може да се направи на скара , ако е по-голяма.Има обаче една рецепта "Змиорка по фламански", която е направо убиец. Така че ако я хванеш , дай боже този късмет не се чуди.
петко стоянов

Re: За морската змиорка.

Мнение от петко стоянов »

:shock: Бравос бре Ванка78 :!: Майстор си им!
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: За морската змиорка.

Мнение от карид »

петко стоянов написа:Бравос бре Ванка78 Майстор си им!
И не само на тях! Колко котки са му сърбали попарата!
balzer
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 3:37 pm
Местоположение: London,UK

Re: За морската змиорка.

Мнение от balzer »

в балчик я ловим на вълнолома,с хвърлени такъми към брега.
а такъма,кат за попчета но с три куки,расположени на 20 см.една от друга. :idea:
Сухо дупе риба не яде ;)
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Re: За морската змиорка.

Мнение от даката »

Pomatomus Saltatrix написа:Целенасочено змиорката май само в Балчишко я ловят. Иначе веднъж преди години на Кранево, като дълдисвах с харпуна, видях една много голяма женска, към 80 санта, може и близо метър да е била, ама се стреснах и не можах да я стрелна.
Е ... тук е дало повече слуки .
А и когато се хване змиорка- се е отишло за змиорка.
Техника си има - но и търпение си е нужно :partyman:
риба къща няма-риба време няма
nikgeo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:15 pm
Местоположение: Добрич - 43˚34'25" N, 27˚49'43" E

Re: За морската змиорка.

Мнение от nikgeo »

Мислех, че тази година ще пропусна да отида целенасочено за змиорка, но снощи реших, че това ще е почти последен шанс за тази година. В Добрич се носеше слух, че давала добре и тъй като, прогнозите за следващите дни не са обнадеждаващи реших, да се изнеса в Балчик. Е, слуховете се оказаха силно преувеличени, според местните рибари, но все пак не останах съвсем капо. Удари една красавица, къде 75 см. Снимах я с ГСМ-а и не е много за показване снимката :oops: , но все пак ще я пусна :D

Изображение
!!! Едно е да си ПРОСТОСМЪРТЕН,а съвсем различно е да си ПРОСТ и СМЪРТЕН ...... но някои така и не го разбраха !!!
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: За морската змиорка.

Мнение от Златев »

Екстра си е! Браво за слуката!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
петър василев

Re: За морската змиорка.

Мнение от петър василев »

Ето я,(мугри)от 400 м дълбочина.Онзи ден я улови моя приятел -Дългия .10,500 кг. :arrow:
Изображение
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: За морската змиорка.

Мнение от pluv4o »

Бравос на късметлията.Много добър екземпляр. :shock: На каква стръв и на какъв такъм е хваната...ако не е тайна :wink: Още един път :smt038 :smt023
nikgeo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:15 pm
Местоположение: Добрич - 43˚34'25" N, 27˚49'43" E

Re: За морската змиорка.

Мнение от nikgeo »

Малко по-горе съм описал какъв такъм ползвам лично аз. А стръвта е традиционната - грозд от торен червей.
петър василев написа:Ето я,(мугри)от 400 м дълбочина.Онзи ден я улови моя приятел -Дългия .10,500 кг. :arrow:
Ааааааа... не така! :smt071 Оти се опитвате да ме конкурирате с нЕкакви "мижави чуждоземски" рибета :D :D
!!! Едно е да си ПРОСТОСМЪРТЕН,а съвсем различно е да си ПРОСТ и СМЪРТЕН ...... но някои така и не го разбраха !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”