Посъветвайте ме...

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

ivan910923
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 3:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от ivan910923 »

satir написа:във варна ги купувам по 1.80 съвсем нормални бавно потъващи. вършат хубава работа
като цяло инвистицията ще ти излезе около 15 лв макс 20
5лв за влакно
1 лв за вирбели
1 лв за стопери
бомбарди 3х2 лв = 6 лв
2.50 за червеи
5лв - БИРА
:)
грубо толкова ;) мерси за инфото
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от kuku »

Сигурно имаш и шаранджийска въдица, вземи и нея и си купи такъмче за кефалови(с тапички).Мяташ на дъно за кефал и докато чакаш си бомбардираш.Това ако не тръгне сериозно на бомбарда, тръгне ли - ще забравиш за дънната :D .
ivan910923
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 3:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от ivan910923 »

kuku написа:Сигурно имаш и шаранджийска въдица, вземи и нея и си купи такъмче за кефалови(с тапички).Мяташ на дъно за кефал и докато чакаш си бомбардираш.Това ако не тръгне сериозно на бомбарда, тръгне ли - ще забравиш за дънната :D .
Я кажете какво представлява това такъмче за кефалови ,ако мойе снимка ,че ми стана интересно и как мога сам да си направя?
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от kuku »

От мен снимки не чакай :D .Мразя фотото!Иначе - "майка" (една идея по тънка от линията) 1-1.5м,в края олово 55-60гр.На 20см първа кука с "бидем" да кажем 0.16,дължина към 15см и тапичка която да държи стръвта над дъното.На 30-тина см от първата - втора кука, при желание може и трета.Куки 7,6,5 номер - зависи от очакваната риба.Има готови по магазините по морето.Има и само тапички.А някъде във форумът има и снимки, само не питай - къде :D .
В общи линии прилича на такъм за попче, тапите го отличават а целта им е да поднасят стръвта над водораслите.Някой сега ще кажат че целта е да пазят стръвта от попа ама ....... пак се хваща, така че ..... .
От мен - НАСЛУКА!Дано хванеш много, и все едри.
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от Mi7chell »

kuku написа:От мен снимки не чакай :D .Мразя фотото!Иначе - "майка" (една идея по тънка от линията) 1-1.5м,в края олово 55-60гр.На 20см първа кука с "бидем" да кажем 0.16,дължина към 15см и тапичка която да държи стръвта над дъното.На 30-тина см от първата - втора кука, при желание може и трета.Куки 7,6,5 номер - зависи от очакваната риба.Има готови по магазините по морето.Има и само тапички.А някъде във форумът има и снимки, само не питай - къде :D .
В общи линии прилича на такъм за попче, тапите го отличават а целта им е да поднасят стръвта над водораслите.Някой сега ще кажат че целта е да пазят стръвта от попа ама ....... пак се хваща, така че ..... .
От мен - НАСЛУКА!Дано хванеш много, и все едри.
Колега kuku 0.16 за бидем е много тънко,минимум 0.20 защото като се хваща за майката се правят едни възли дето му намалят здравината,аз лично ги правя с 0.30 Лазер от най-евтеняшкото за майка,а за поводи слагам 0.23 флуорокарбон.0.30 е доста дебеличко,може и с 0.25,но по-тънко не е добре,особено ако стремите максимална дистанция при замятане.Успех на колегата и дано се активизират кефаловите,защото тука е пълна скръб :(.
Зарганолог
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от kuku »

Ми може и по дебело.Аз съм слагал и 0.14 и съм вадил рибе над 500гр без проблем.Може и възелът Ви да не е удачен.Ама не си падам много по тоя вид риболов и нямам кой знае какъв опит, та-а-а - имайте го предвид :D .
ivan910923
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 3:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от ivan910923 »

Мерси за разяснението колеги! :smt038 :smt038 :smt038
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от Моряка »

Когато рибата е горе съм използвал тапа с вградено олово за тежест около 30 грама е и е плаваща.Тапата е вместо долно олово,следва обикновен такъм с три куки.Така линиятя се води на повърхноста и подобно на бомбарда.При интензивно кълване при три засичания има възможност за 3 изкарани риби.
Изображение
За другия такъм съм писал ,повод кука с тапа,вирбел,стопер,подвижно олово,стопер,следва около 50-60 сантиметра влакно и втора кука с тапа.Втория стопер спира подвижното олово до втората кука.
Изображение
[/quote]
А сега де? :roll:
ivan910923
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 3:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от ivan910923 »

Това го усвоих , за което много благодаря на колегите от форума.А имам един друг въпрос някой ко може да каже как е по-добре да постъпя- на 22 август съм на Поморие до края на месеца и се чудя като отида там чепаре ли да си зема,бомбарди или и ас незнам за 10 дни всеки ден ще съм на риба поне по веднъж.Така че чакам съвети.
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от Mi7chell »

Бомбарди колега,и на чипаре има шанс,но по-малък според мен.
Зарганолог
ivan910923
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 3:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от ivan910923 »

мерси колега, взимам поука от твоя съвет
satir
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:40 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от satir »

най добре вземи и чепаре и бомбарди, никога не се знае какво ще ти се прииска и дали ще върви чепарето или бомбардата, но аз определено бих заложил повече на бомбардата
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от justinian »

Вземи и чепаре и бомбарди. Няма да съжаляваш. Успех.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
ivan910923
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 3:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Посъветвайте ме...

Мнение от ivan910923 »

:smt023 :smt023 :smt023
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”