Всичко за Паламуда!!!

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

петър василев

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от петър василев »

Д.Димитров написа:Колкото и странно да изглежда, така е, и на силикончета. Не зная по каква причина П.Василев не е направил коментар на снимките.Но веднага ще отбележа че тези силикончета не са като тия които ползваме за сулка или за костури, те са специални, само за паламуд. .
Не са само за паламуд ,а почти всички хишници се лъжат на тях,само,че с тези куки дето се продават трябва да се подменят с по-големички.
Аз съм ловил на тях ,паламуд,торук,карвуни,баракуда,маятика,дорадо,,,,може би и други,но сега не ми идват на акъл.Големи екземпляри не са ми удряли на този монтаж.Най -голямата риба ,която ми е удряла е едно 3 килограмово Дорадо.
Вързвам ги 3 или 4 силикончета на разтояние по на 30 см едно от друго с повод около 2-3 см от майката и накрая един плиткогазещ воблер :wink:
balzer написа:Тука в Беларус им викат твистер,исползваме ги за хищници,но се учудих че паламуда се е лепнал на тях:)) явно е била доста гладна :))
.
Ми те рибите кълват когато са гладни бе колега :lol:
Д.Димитров
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 7:18 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от Д.Димитров »

петър василев написа: Вързвам ги 3 или 4 силикончета на разтояние по на 30 см едно от друго с повод около 2-3 см от майката и накрая един плиткогазещ воблер :wink: :
Е, това е вече нещо ново / поне за мен/, вместо да се ползва тяжест, да се сложи воблер, който съответно да потъне леко и да придаде на чепарето дъгата необходима за правилното движение на силикончетата.
balzer
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 3:37 pm
Местоположение: London,UK

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от balzer »

Мдааааа,интересен такъм :smt023
Сухо дупе риба не яде ;)
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от lefi »

най-популярните са производство на ragott във Варна са популярни като рагочи .във Франция на монтаж след булдо ловят лаврак,в гърция влачат само по 1 бройка и хващат здраво .у нас,след като се появиха преди около 10-12години очакванията бяха големи -правеха се чепарета,пробваха се с булдо и какви ли не монтажи но и така никой неможа да се похвали ,че е уловил нещо дори и на тралене.чепаретата от рагочи бързо усукваха бидемите около майката /както се вижда и на снимките/и резултатите тук в наши води е ....но минете ли босфора -работи
петър василев

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от петър василев »

lefi написа:усуква бидемите около майката /както се вижда и на снимките/и резултатите тук в наши води е ....но минете ли босфора -работи
Бъркаш приятел,не се усукват :wink: кордата е 0,60 и затова така се вижда,пък и с този монтаж без да го сменям бях изкарал ( за няколко дена де) около 150-200 риби от порядъка на половин кило до 800 гр .Така ,че този монтаж на снимката е малко изтормозен,но си вършеше работата.
Задължително трябва да има най-отзат един воблер ,който помога за добрата игра на силикончетата :wink:
Без воблера отзад със сигурност ще има оплитане ,неговата работа има два плюса,,,,първо,държи правилно силикончетата и второ,,,на него може да ни удари и по-голяма риба :wink:
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от lefi »

василев ,хващал ли си нещо с този тъкъм тук в България
петър василев

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от петър василев »

lefi написа:василев ,хващал ли си нещо с този тъкъм тук в България
Не съм,но съм сигурен ,че и във България ще е ефикасен :wink: българския паламуд да не е по-различен от този при нас :roll: един и същ е :D днес е в Гърция ,,а вдруги ден във България на разходка :D
Миграционна риба е бе колега :wink:
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от lefi »

да, ама не ,както казваше СБ.има,има разлика както вече писах това място босфора е като граница на два морски свята.а до примамката -повтарям тук в България няма никакви данни за успехи дори и инцидентни колега,изобщо вече писах
петър василев

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от петър василев »

lefi написа:да, ама не ,както казваше СБ.има,има разлика както вече писах това място босфора е като граница на два морски свята.а до примамката -повтарям тук в България няма никакви данни за успехи дори и инцидентни колега,изобщо вече писах
За какви граници говориш бе Лефи :lol:
Разпространение: в Атлантическия океан, по бреговете на северна Америка, Европа и Африка. Биология: пелагична, стадна, бързо движеща се риба. Зимува в Средиземно и Мраморно море. Напролет навлиза в Черно море за отхранване и размножаване. Размножава се през юни в повърхностните води. Нараства бързо. Съзрява полово на 1 - 2 години.
http://iara.government.bg/enciklopedia/palamud

ОК,щом си толкова сигурен няма какво друго да обсъждаме :D
По-горе ,Д.Димитров се запита ,,,,защо не съм направил никакъв коментар а съм пуснал само снимки :roll: :?:
Ето ти отговора г.Д.Димитров ,,,нямаше смисъл да коментирам ,защото вместо да разнищим нещата се стига до това ''да, ама не'' или ''повтарям тук в България няма никакви данни за успехи дори и инцидентни колега,изобщо вече писах'' ,човека е компетентен по всички въпроси и от тук нататък вече работата върви на скандал ако и аз настоявам на моето :wink:
Д.Димитров
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 7:18 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от Д.Димитров »

петър василев написа:
lefi написа:да, ама не ,както казваше СБ.има,има разлика както вече писах това място босфора е като граница на два морски свята.а до примамката -повтарям тук в България няма никакви данни за успехи дори и инцидентни колега,изобщо вече писах
За какви граници говориш бе Лефи :lol:
Разпространение: в Атлантическия океан, по бреговете на северна Америка, Европа и Африка. Биология: пелагична, стадна, бързо движеща се риба. Зимува в Средиземно и Мраморно море. Напролет навлиза в Черно море за отхранване и размножаване. Размножава се през юни в повърхностните води. Нараства бързо. Съзрява полово на 1 - 2 години.
http://iara.government.bg/enciklopedia/palamud

ОК,щом си толкова сигурен няма какво друго да обсъждаме :D
По-горе ,Д.Димитров се запита ,,,,защо не съм направил никакъв коментар а съм пуснал само снимки :roll: :?:
Ето ти отговора г.Д.Димитров ,,,нямаше смисъл да коментирам ,защото вместо да разнищим нещата се стига до това ''да, ама не'' или ''повтарям тук в България няма никакви данни за успехи дори и инцидентни колега,изобщо вече писах'' ,човека е компетентен по всички въпроси и от тук нататък вече работата върви на скандал ако и аз настоявам на моето :wink:
Прав си Петьо, май в този форум никой в никого не се вслушва, а се стремят да се изкарат най великите. Но както и да е, аз за мен си намерих добра информация.
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от lefi »

василев от димитровград ,-зададох ти един прост въпрос - имаш ли хваната риба на този такъм в българия. 2.отговораш ли данни,дори и от рода на-вуйчо каза ,че един на пазара казал как на свако му девера хванал...защото тук поне 10 човека въртяхме в продържение на доста години и ... нищо .дори и както казва /не съм му запомнил името/и с наско /за някои Атанас Маринов/ сме пробвали десетки варианти и монтажи и ....НИЩО. та пак ти казвам - ако се чувстваш обиден /макар не виждам от какво/ съм готов да се извиня но...ДАЙ НЯКАКЪВ НИШАН ,ЧЕ НЯКОЙ В БЪЛГАРИЯ Е ХВАНАЛ НЕЩО ДОРИ И ЗАТРАЛЕНО а иначе не съм велик просто имам страшно много свободно време и от скука започнах с риболова пък то взе ,че сега нямам време за нищо друго...
tuhlaedinichka
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 8:03 pm

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от tuhlaedinichka »

таймаут пичове ,споко,споко,- примамката е интересна и някъде може да работи на 100% но и аз незнам някой да е имал успех с нея,макар ,че в много магазини я предлагат като леферо и паламудо трепач но като се огледаш когато си в морето никой не ползва този силикон.иначе ако питаш продавачите в магазините -това работи ли те поглеждат с поглед който казва"егати колко си изостанал" НО неотговарят с да или не.да си призная и аз имам около 20 броя за които съм дал около 50-60 лева но както се казва -бой и е..не ресто нестава.пийте по едно и каквото -такова
mimok
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 6:57 pm

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от mimok »

Аз лично 2008г. пред Калиакра хванах две ,,циганки,, на Раготи,на подобен монтаж като колегата Василев,и мога да потвърдя,че незаплитат бидема.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от rumci »

Коригирах няколко мнения в темата, които са в разрез с добрия тон. Просто я карайте по същество, без лични нападки и обиди!
петър василев

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от петър василев »

lefi написа:василев от димитровград ,-зададох ти един прост въпрос - имаш ли хваната риба на този такъм в българия. 2.отговораш ли данни,дори и от рода на-вуйчо каза ,че един на пазара казал как на свако му девера хванал...защото тук поне 10 човека въртяхме в продържение на доста години и ... нищо .дори и както казва /не съм му запомнил името/и с наско /за някои Атанас Маринов/ сме пробвали десетки варианти и монтажи и ....НИЩО. та пак ти казвам - ако се чувстваш обиден /макар не виждам от какво/ съм готов да се извиня но...ДАЙ НЯКАКЪВ НИШАН ,ЧЕ НЯКОЙ В БЪЛГАРИЯ Е ХВАНАЛ НЕЩО ДОРИ И ЗАТРАЛЕНО а иначе не съм велик просто имам страшно много свободно време и от скука започнах с риболова пък то взе ,че сега нямам време за нищо друго...
Не,че съм се обидил,но ти не искаш да разнищим темата,а само настояваш,,,да,ама не ,,,,защо в Гърция ловим торук , паламуд,дорада ,,даже и баракуда ми е удряла,а във България не работи този такъм.
1.Сигурен ли си ,че това са същите силикончета или някаква имитация на оригинала?
2.Със същия монтаж като моя ли си пробвал или само силикончета на чепаре,както каза?
3.Кога си влачил този монтаж,защото е от голямо значение?
4.С каква скорост влачиш монтажа?
Този монтаж работи тогава ,когато паламуда е на пасажи се храни целенасочено,демек открили са пасаж от малки рибки и атакуват от всички страни яростно.
Паламуда е хитра риба и само тогава се лъже. Виждал съм как настига силикончетата или воблера ,помирисва и си заминава.Не е ли на пасаж,а по двойки-тройки много трудно се лъже.
Много е важна и скороста с която влачеш,ако влачеш бавно пак не удря :wink:
Има много тънкости,които ни се струват ,че не са от значение.
Аз риболувам,дето се казва цял живот и с всеки изминал ден научавам и нещо ново,но се вслушвам и си правя изводи и така научавам много тънкости от които имам нужда.
Във България не съм ловил с този монтаж,защото тези силикончета ги открихме преди три-четери години,не повече а ти казваш,че ги продават във България от 10 години.Това ме наведе на мисалта ,че не са същите.
Пусни една снимка да ги видя и ще ти кажа дали са същите :wink:
За това дали съм ловил имам снимки в галерията и ето ти тук една.

Изображение

тези също са ловени с този монтаж

Изображение

и тези без дребосъка

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”