Всичко за Паламуда!!!

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

петър василев

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от петър василев »

Τοва са моите силикончета :wink:
Тях ли използвате или подобни :roll:


Изображение
Д.Димитров
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 7:18 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от Д.Димитров »

Аз написах по нагоре че имам само две такива, моите са бели, със сини гръбчета, но никога не съм ги ползвал, честно казано не знаех как се ползват, просто не знаех как се прави такъма, сега вече с удоволствие ще се възползвам от наученото и сигурно ще си направя едно или две такъмчета, но за съжаление никъде не съм виждал в БГ да се продават такива. Появи ли се паламуд ще ги пробвам непременно, а може такъмчето да го пробвам и за лефер покрай брега рано сутрин.
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от lefi »

колега василев,ползвах тези http://www.subprof.com/tienda/product_i ... +SOFT+LURE на ragot и тези на sure catch монтажи-всичко що ти дойде на ум скорост -по принцип когато влача за лефер и паламуд скороста е по висока 5-5.5 до 6 км/ч-практиката доказа ,че това е оптимална скорост за влачене на воблер .в гърция съм се изумявал на резултатите с раготи-месните направо я смачкват,това още повече на е /защото около 6-7 човека/амбицирало-знаеш как е като видиш нещо ново иностранско и веднага си казваш-"като се върна ,направо ще ги разбия...."като казвам,че има разлика от моретата да напомня -в турция ловят зарган на пискюли-тук инцидентно,кефал-в гърция на онова поли....тук преобладаващо на морски червей,тук лаврак на воблер -по 1-2 бройки на сезон на долу същото количество на ден . та така с големите надежди с раготите ,сега си ги ползвам само в гръцко но рядко щото сега модата е speed jigging та така сега бръмчим на големите калайки и ако имаш опит с радост бих прочел нещо от извора
str.hadjiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 8:43 pm
Местоположение: Варна

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от str.hadjiev »

Гледам,че темата нещо е позамряла, ама да попитам и аз:
Вчера минах през бургаските риболовни магазини. Направи ми впечатление един воблер , който много прилича или на малка зарганка или на ува. Досрамя ме да попитам продавачите за какъв риболов се ползва, щото те едни такива кисели, кисели...
Ама така като си мисля или за паламуд ще е или за чернокоп, но за кое. А той самия воблер е на три части, чупещ един такъв
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от El Pescador »

Колега,ако някой ти каже че този воблер е за конкретна риба ,лъже!Всеки ужаважажашт себе си рибар(и имашт вазможност разбира се заштото добрите воблери са скъпи) има голям набор от опоменатите и според ситуацияата ползва.Моят опит е показал ,че най- добрите риби сам вадил на малък воблер!!!Относно ,паламуда и лефера ,когато ги има и искат да гонят за6тото това съшто е важен момен ,се ловяат и на полуголи куки.
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
петър василев

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от петър василев »

str.hadjiev написа: Направи ми впечатление един воблер , който много прилича или на малка зарганка или на ува.
Ako имаш предвид тази,не си купувай,,,пробвал съм във всички разцветки и много слаби резултати.
Плюс това става само за тролинг,от брега не,защото е много лека и няма как да я заметнеш на далеч :wink:
Изображение
Мога да ви предложа тази примамка за паламуда :arrow:

Изображение
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от rimohit »

Мерси Пешо. Тези хубавини италиянски ли бяха.Гледах ги някъде но не мога да се сетя къде:oops:
Имаш ли наблюдение как работят касмастерите по вашия край?
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от El Pescador »

Според мен са добри,не всеки пат се исползват голяами или тежки воблери ,за целта сеправи монтаж тип бомбарда,но вместо бомбард се слага олово с подходяшт форма и размер.Поняакога се губи част от играта на воблера но лефи си знае работата!!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
петър василев

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от петър василев »

rimohit написа:Мерси Пешо. Тези хубавини италиянски ли бяха.Гледах ги някъде но не мога да се сетя къде:oops:
Имаш ли наблюдение как работят касмастерите по вашия край?
Τози специално е трепач :wink:
Предатор се казва и ги има в различни размери :arrow:
Изображение
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от RAMIREZ »

тая чудесия може ли са се поръча online от гръцко?
Изображение[/quote]
Изображение
петър василев

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от петър василев »

RAMIREZ написа:тая чудесия може ли са се поръча online от гръцко?]
:wink:

http://www.sportfishing.gr/el/dept_254.html

http://www.psaras.gr/eshop/index.php?cPath=323_325

http://www.bpmarine.gr/index.php?topic= ... 6b41&CA=82
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от RAMIREZ »

:smt023
Изображение
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от roko-koko »

Вчера в Крайморие като тръгвах за работа мернах колите на търговците кадето изкупуват от даляна рибата.И понеже една позната ме бе помолила ако има хамсия да и взема наколко кила да си направи аншоа ,погледнах какво са извадили и..... :shock: 3-ри каси паламуд ама паламуд не циганка едра ,не разбрах на мрежа или от даляните са го взели ама от кадето и да е да са живи и здрави ...както и всички да сем живи и здрави :D :drinkers: .Поздрави от Бургас ,лека вечер.
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от onzinasi »

По магазините има пресен паламуд на 12лв-кг.Още си спомням есента на 98-ма,когато в Созопол се продаваше по 2 кинта парчето.Ех този 12 годишен цикъл :idea: :D
Изображение
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Всичко за Паламуда!!!

Мнение от roko-koko »

Пожелавам и тази да е такава година ,аи цикъла да се скъси мамка му .
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”